Stránky Fanfiction:
Doporučené povídky HP:
- Harry už zná proroctví a nevěří, že obyčejný školák může porazit někoho, jako je Voldemort a tak se rozhodně, že než zemře, tak bude opravdu žít.
(Zatraceně geniální povídka. Vřele doporučuji, jelikož Tohle prostě musíte přečíst!)
- Pokraování Make A Wish. Probíhá přímo po událostech Make a wish, Harry stále nikde a tak jsou jeho přátelé odhodlaní ho najít.
(Po prvním díle následuje přídavek i když dle mého názoru na jedničku nemá, stále stojí za přetení)
- To obsahuje dva zloděje, temného čaroděje a chapadlové monstrum jménem TIM
(velice dobrá povídka u které se zasmějete)
- Dárek od strýce Vernona dá Harrymu nový způsob jak bojovat proti Pánu zla.
(Tenhle autor prostě ví jak psát originální povídky)
- Nehoda při lektvarech hodí Harryho zpět v čase do těla svého mladšího já. Rozhodne se dělat vše co dělat chtěl... a pomstít se všem.
(Tahle povídka je sice už hodně šílená podle mého, ale rozhodně se u ní taky zasmějete)
- Poté co je krutě opuštěn Dursleyovými se Harry setkává s Billem a připojí se k němu na odeklínačském dobrodružství.
(Zatraceně originální povídka u které mě opravdu štve, že nemá pokraování)
- Ve třetím roníku se Harry rozhodně ukončit třídu Věštění hned po Hermioně. Musel si tedy vybrat jiný kurz a skončil ve třídě starověkých run, kde zjistí, že je na téma docela nadaný.
(V povídce se mi opravdu líbí jak se Harry zaměřil na své zlepšování v runách spíše, než na obranu proti černé magii jak je obvyklé)
- Sedmiletý Harry Potter nenáviděl svůj domov, své příbuzné, svůj život. Nicméně starověký démonický artefakt mu udělí síly Padlích a teď ho nic nezastaví v jeho pátrání po moci.
(Jedná se o první díl z celé série příběhů. Pokud máte náladu na drsnějšího Harryho, kterého naprosto nezajímá utrpení druhých, nebo si nedělá hlavu s otázkami dobra a zla, tak tohle se vám bude líbit)
- Harry je vězněm a Bellatrix v nemilosti. Aktivace Bellina ceněného dědictví vyústí v druhou šanci pro Harryho a také mu umožní seznámit se s mladou Bellatrix Black. Jakpak to změní chod dějin?
(Jedna z nějlepších povídek s tématem cestování časem co jsem četl)
- Harry se po neúspěchu na ministerstvu kouzel vrací do Zobí ulice, kde mu Tonksová pomůže stát se mužem a hrdinou aby mohl přežít.
(Dobrá povídka plná akce, nějaké té romantiky a erotiky. Bohužel konec povídky je hrozně otevřený a spousta věcí zůstává nedořešených. I tak stojí za přečtení)
- Myslíte si, že víte jak vypadá kouzelnický svět? Mílíte se.
(Zcela souhlasím s autorovým shrnutím. I když se jedná oficiálně o fanfiction na Harryho Pottera autor tohoto příběhu použil pouze místa a jména z knih J.K.R. Charaktery i celý svět jsou tak jiné, tak originální, že opravdu nechápu, proč se vůbec obtěžovat vydávat to za fanfiction. Jedná se o první povídku z celé série)
- Co se stane, když skřety vychovaný Harry Potter nastoupí do Bradavic? Harry, který byl vycvičen, zná proroctví a nemá jizvu? S podporou skřetího národa a Bradavic samotných?
(Povedená povídka s velice zajímavým pohledem na skřetí kulturu)
- Druhá válka s Voldemortem nikdy neskončila, nebyli zde žádní vítězové, rozhodně ne Harry Potter , který přišel o vše. Co Harry udělá, když ho Voldemortův rituál pošle do jiného světa? Jak se mu bude dařit v tomto novém světě, kde nikdy neexistoval? Zvláště když je svědkem známých událostí?
(Zajímavá povídka s cestováním do jiné reality)
- Malý chlapec v temné skříni je ve velké bolesti. Neobvyklá moc mu umožní léčit se, pomoci druhým a sílit v magickém světě.
(Ač autorovo shrnutí příběhu v krátkém popisu není nic moc, příběh je originální s perfektním vývojem hlavní postavy, který je plynulý a nepůsobí nijak násilně, jak to v podobných povídkách často bývá)
- Když Zelretch provádí pokus a bytí známé jako Osud zasáhne, život Harryho Pottera se nenávratně změní. Teď vychováván těmi, kteří neodpovídají definici normálnosti je na světě velmi odlišný Harry. Nebo je to světech?
(Jedná se o crossover HP a Fate/stay night skvěle zpracovaný příběh s nečekanými zvraty a opravdu zajímavě využitými skutečnostmi z obou předloh)
- Pokračování Fateˇs Gamble. Harry skončil s jeho původním světem (kromě pár návštěv) a nyní je čas dotáhnout do konce svůj slib Osudu dát do pořádku jiný svět, na který její vměšování nemělo přesně stejný účinek jako v tom jeho. Povolán do boje proti Voldemortovi ještě jednou, Harry se rozhodne pobavit zatímco je tam.
(Jedná se o crossover HP a Fate/stay night, který opět vřele doporučuji)
- Měla zemřít, měla být zničena, měla být kompletně vymazána, ale nebyla. Neměl radostí, neměl štěstí, ale teď jeho vlastní anděl strážný k němu našel svou cestu. Pojďme se podívat co si Bradavice počnou s těmito dvěma. 
(Jedná se o crossover HP a Magical Girl Lyrical Nanoha. Upřímě jsem byl docela skeptický, když jsem viděl s čím je tato povídka křížená, ale vyplatilo se tomu dát šanci, stejně jako u ostatních povídek tohoto autora mix povídek a jejich provázání je perfektní a příběh zajímavý)
- Pokračování Reinforced Magic. Jeden rok skončil, ale jiný přichází. Co bude dělat Harry Potter nyní s Lokim a Isis po boku, stejně jako Reinforce ve svém druhém ročníku Bradavické školi čar a kouzel?
(Jedná se o crossover HP a Magical Girl Lyrical Nanoha. Druhý ročník je tu a příběh se nám začíná proplétat)
Doporučené povídky Naruto:
- Naruto řízen přítomností z minulosti objeví osobní vztah k ninja klanu dávno ztracenému v historii. Ve světě utvářeném nekonečnou válkou a konstantním krveprolitím může najít Naruto způsob jak zastavit koloběh nenávisti a osvobodit svět od ozvěn minulosti?
(Velice originální povídka. Hodně se mi líbí, jak se Naruto chová jako opravdový ninja oproti většině ostatních. Jedná se o mírný crossover Naruto/Basilisk)
- Naruto je mnoho věcí, znepokojující, divoký, nepředvídatelný, dobrodružný, nezkrotný, jedinečný. Ale je tu výhoda v tom, být nezkrotným a jedinečným, nikdo nemá nejmenší tušení co budete dělat dál.
(Další zatraceně originální povídka co stojí za přečtení a u které se pobavíte)
Doporučené povídky Jiné:
- Minato se vrací domů po bouřlivé době v zahraničí, kovaný v ohni bojů do něčeho, co by si nikdo z jeho rodiny nedokázal představit. Když narazí na plán Sekirei začne napadat Minaka a to, co nazývá hrou, ve jménu lásky a cti.
(velice dobrá povídka ff na Sekirei, popravdě asi nejlepší ff na toto téma co jsem četl)
- Během závěrečného boje s Crocodilem Luffy udělá chybu, díky níž skončí mrtvý. Jeho srdce přestane bít po dobu devíti minut, než je oživen. Kdo ví, jaký rozdíl těchto devět minut udělá?
(Originální ff povídka na One piece, kde Luffy už nejedná v rukavičkách)
Knihy Anglických povídek:
- Pokud se zajímáte i o anglické autory povídek, kteří prorazili s vlastní tvorbou a vydali je knižně, zde si můžete některé zakoupit ;)
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one