„Konečně!“ vykřikl Naruto z plných plic s maniakálním úsměvem.
Měsíce a měsíce práce (alespoň jemu to tak připadalo) se konečně vyplatily, byl hotov! Byl připraven všem ukázat, že Naruto Uzumaki zvládne cokoli!
Srovnat hory se zemí jediným úderem, pcha, dejte mu trochu času a nebude více hor v elementárních národech!
Vloupat se do hlídané kanceláře Hamaraki Turuie známého velkoobchodníka a vyměnit mu připravený tabák v dýmce za sušený koňský trus? Žádný problém! Zrovna včera si to odškrtl ze seznamu!
Nedát si ramen celý týden? … Dobře nebudeme chodit do extrémů, moudře rozhodl Naruto úplně vykolejen jen tou myšlenkou, že úplně upustil od dalšího duševního chvástání.
Popravdě Hamaraki-baka byl jen jeden z mnoha majitelů obchodů, který mu ve svém malém obchůdku s potravinami nedovoloval nakupovat. A jeho kancelář nebyla hlídaná, pokud nepočítáte vypasenou kočku, která se válela na starém gauči a sotva zaregistrovala jeho přítomnost převalením se na druhý bok. Ale o to tu vůbec nejde!
Velký, všemocný Uzumaki Naruto to konečně dokázal, porazil svého odvěkého a zapřisáhlého nepřítele: Bunshin no jutsu!
„MUHAHAHAHAHA,“ vypustil ze sebe správný smích šíleného génia. Je pravda, že by to mohlo být ještě o něco lepší, kdyby byla noc okolo dvanácté a venku zuřila bouřka, ale opravdu si to vychutnával, svůj triumf nad pekelným jutsu... tedy prozatím jen teoreticky, ale to je jen detail, který brzy napraví.
Před čtyřmi dny neuspěl u své Genin zkoušky a byl skálopevně přesvědčen, že důvodem bylo hlavně ono pekelné jutsu. Je pravda, že jeho vrhání shurikenu a kunai nebylo nic mistrného, ale v taijutsu si nevedl vůbec špatně na to, že byl proti starším soupeřům. Dokonce i písemný test měl správně! Nejenom, že se učil celé dva roky, dával pozor při hodinách, což bylo velmi těžké, ale taky se vloupal do kanceláře, aby si jen pro jistotu zkontroloval správné odpovědi.
Vše šlo jak po drátkách, dokud se nedostalo na bunshin no jutsu. Prokletí jeho života.
Kawarimi i henge zvládl levou zadní, byl na sebe opravdu pyšný především kvůli jeho henge, bylo prostě dokonalé a dokonce pracoval na Kage-killer technice vycházející právě z tohoto jutsu, ale bunshin se nedařil. Ať pracoval sebeusilovněji, prostě to nefungovalo. Nejlepší výsledek, kterého dosáhl, byl jeho dvojník zcela bez barvy a zcela bez života, válející se na zemi.
Nevěděl proč, ale vždy, když se zjevil dvojník, ležel na zemi jako mrtvý a vůbec nereagoval na jakékoli podněty. Přitom dýchal, takže mrtvý nebyl. Byla to záhada, ale Naruto to bral jako menší problém, přece jen by i s mrtvolou sebe sama zvládl odvést pozornost protivníka, což byl hlavní účel tohoto jutsu. Větším problémem byla absence jakékoli barvy na jeho výtvorech a jakékoli myslí zcela jakékoli. Oblečení, vlasy, kůže, oči, prostě vše bylo bílé jako čerstvě padlý sníh. Pokoušel se přidat barvu klonům usilovným soustředěním při provádění jutsu jen na tento problém. Celou svou mysl soustředil na barvu, a jak potřebuje a chce, aby byl jeho výtvor alespoň trochu barevný, nebo se pokoušel zvýšit chakru kterou používal při vyvolání jutsu, ale pokud něčeho dosáhl, tak jen toho že bílá byla ještě bělejší… nebo to byla jen jeho představivost. Opravdu by se nedivil, pokud to byl způsob jak se mu ono pekelné jutsu vysmívalo.
Po jeho selhání u zkoušky ho na okamžik napadlo, jestli Jiji neměl pravdu. Jestli opravdu byl příliš mladý, nezkušený a neznalý. Přece jen mu bylo teprve osm a většina studentů se učí plných šest let, než skládají závěrečné zkoušky. Ale když se dozvěděl, že každé dva roky výcviku student může jít ke zkoušce předčasně, byl zaměřen jen na to. Přece jen největší Hokage, co kdy žil musí začít pracovat na své legendě co nejdříve.
Učil se opravdu tvrdě, studoval všechny své knihy a poslouchal nudné přednášky… alespoň ty, ze kterých ho nevyhodili. Samozřejmě největší důraz dával těm pár jutsu, které se učili a praktickým dovednostem, to bylo mnohem hustší, než si pamatovat postupy při zadržování nepřítele, jednání s klienty a tak podobně. Kdo vlastně potřebuje takové věci, když jste super čuper nejlepší ninja na světě?
Ale i přes veškerou snahu u zkoušek selhal a od té doby se soustředil na nápravu svého neúspěchu. Trvalo mu nějakou dobu vymyslet, jak překonat a obelstít pekelné jutsu, které ho i v den testování podrazilo. Nakonec asi po pěti hodinách usilovného dumání a dvaceti misek Ichiraku ramen na to konečně přišel. Způsob jak obejít ono jutsu. Věděl že jutsu prostě nefunguje, alespoň pro něj a fungovat nikdy nebude. Zkoušel už všechno. Takže musel přejít na další možnost. Obejít jutsu tak, aby fungovalo.
Bylo opravdu těžké na to přijít. Chvíli uvažoval o možnostech ovládání svého bunshin stejně jako loutkáři ze Suny ovládají své výtvory, bohužel to by nevyřešilo problém s barvou v jeho dvojnících. Krom toho, podle Teriko sensei jsou ninjové ze suny tajemství ovládání loutek žárlivě střeží a tak si nebyl jistý, že by něco našel i v knihovně Konohy.
Nakonec na to ale přišel! Všechno studování nudné historie nakonec k něčemu bylo. Fuinjutsu. To byla odpověď na jeho nesnáze. Tajemné umění, tak složité a těžké, že jen málokdo ho zvládl. Stejně jako jeden ze tří saninů a jeho osobní vzor Čtvrtý hokage.
Údajně bylo díky fuinjutsu možné dělat skoro cokoli a s dostatečnou znalostí opravdu cokoli. Například známá technika Čtvrtého hiraishin jutsu se kterou porazil celou armádu Iwa, byla fuinjutsu.
Pak nastal další problém, o fuinjutsu nevěděl vůbec nic. Naštěstí Konoha měla velkou shinobi knihovnu, kde byly skryty spousty a spousty úžasných jutsu. Sice tam měli přístup jen plnohodnotní ninjové konohy, ale taková maličkost Naruta nezastavila.
Jeho dovednost v henge mu pomohla dostat se do knihovny a pak stačilo jen nalézt knihy o fuinjutsu, kterých překvapivě mnoho nebylo.
Nejtěžší část bylo najít v knihách vše potřebné, zvláště pro to, že nevěděl, co přesně potřeboval, aby jeho bunshin byl perfektní. Když už si s tím dával tolik práce, samozřejmě, že jeho bunshin bude nejlepší ze všech. Další čtyři dny byl zavřený ve svém bytě s knihami o fuinjutsu vybíráním všeho, co bude potřebovat. Vždy, když našel něco užitečného, pečlivě si to zakreslil na volný papír a pokračoval v pročítání obsahů knih. Nebyl přeci blázen, aby četl celé svazky, a i když jich nebylo mnoho, nepochyboval o tom, že drtivá většina informací byla zbytečná, stejně jako u přednášek učitelů na akademii.
Vlastní vyhledání a zakreslení všech užitečných vzorů znaků fuinjutsu trvalo jen den a půl. Dokonce přečetl i nudnou část v jedné z knih, aby zjistil nejlepší barvu na zakreslení fuinjutsu. Byla to nutná oběť, jelikož zjistil, že překreslený vzor tužkou prostě nefungoval. Otestoval si to na explodující značce, tužka byla prostě málo frajerská, aby zprovoznila něco, co vytváří exploze, poráží celé armády a dokonce mu pomůže překonat bunshin no jutsu. Po rychlém vrácení knih, aby nepřilákal nežádoucí pozornost, zakoupení potřebných štětců, inkoustu a menší pauze, aby oslavil svou genialitu několika miskami Ichiraku ramen (27) se vrátil do bytu, kde do této chvíle pracoval na konečné podobě vzoru pro jeho dokonalé, super-úžasné hyperfrajerské fuinjutsu.
Byla to opravdu dřina, seskládat a překreslit všechny fuin vzory, které se rozhodl použít tak, aby vypadaly úžasně a frajersky, tak, jak se na jeho mistrovské dílo sluší a patří. Konečný vzor byl opravdu úžasný a složitý a prostě vypadal geniálně...alespoň podle Naruta a trvalo docela dlouho ho překreslit což udělal alespoň třikrát, aby si byl jistý, že při konečném zakreslování na bunshin nic nepoplete. Přece jen v té části knihy, co četl, bylo varování, že je důležité zakreslit vzor správně, jinak můžou nastat zcela odlišné a nečekané reakce, a když už si dal s tímto vzorcem tolik práce, tak nechtěl, aby se to pokazilo.
Opravdu nechápal proč lidi fuinjutsu nepoužívají častěji, nebylo to nakonec tak složité, jak všichni říkali. Je pravda, že to zabralo spoustu času, ale výsledek za to rozhodně stát bude. Zhluboka se nadechl a vydechl, naposledy se podíval na vzor svého finálního výtvoru a pustil se do práce.
Opatrně otevřel lahvičku inkoustu, za pomoci kunai se řízl do ruky a nechal stéci trochu krve do lahvičky. Krev měla být podle knihy jedním z nejsilnějších vodičů chakry. Po chvilce si kolem zraněné ruky omotal obvaz, který měl předem připravený hned na stole vedle tří zbrusu nových štětců. Jeden z nich si hned vzal a zamíchal nově vytvořenou směs v lahvičce. Vše opatrně a pomalu, žádný spěch a totální soustředění.
Během mžiku jeho ruce prošly nacvičenou sérii pečetí a před ním se objevil opět jeho mrtvě vypadající a zcela bílý klon. I s lahvičkou a štětcem se posadil na zem vedle klonu a odhrnul mu tričko a odhalil jeho břicho s podivným vzorem kolem pupíku.
Nebyl si jistý, o co se jednalo. Objevil to až při zkoumání nepovedených bunshin, když se snažil zjistit, kde je chyba a jak ji napravit. Když poprvé viděl podivný kruhový vzor na svém dvojníkovi, pro jistotu musel zkontrolovat své vlastní břicho, ale to bylo bez poskvrny. Až o několik měsíců později během tréningu zjistil, že pokaždé když čerpá čakru, tak se obrazec objeví i na něm. Nevěděl, jestli se jedná o podivné mateřské znaménko, nebo jestli jeho úžasnost dosáhla takové hranice, že jeho chakra mu kreslí tetování a bylo mu to docela jedno, vypadalo to super a to stačí.
Zvolil toto místo jako nejlepší pro umístění jeho díla. Uvnitř podivně pokrouceného kruhu. Promnul si ruce a dal se do práce se zakreslováním vlastní fuinjutsu pečeti.
Trvalo to bez mála hodinu, ale nakonec se mu to povedlo, jeho mistrovské dílo bylo dokonalost sama, už se těšil až Jiji uvidí jeho klon, bude muset uznat, že si zaslouží ten jeho klobouk, nebo přinejmenším být opravdovým shinobi. Bylo by skvělé, kdyby se po prázdninách nemusel vracet na nudnou akademii k nudným přednáškám a konečně pracovat na své legendární cestě být nejúžasnějším Hokagem.
Už stačilo pečeť jen aktivovat. Opatrně přiložil ruku na zakreslený znak a soustředil se na proudění chakry. Netrvalo moc dlouho a jeho ruce začaly zářit blankytně modrým světlem, které pečeť dychtivě vpíjela. Pokračoval v tom asi deset minut, ale stále se nedostavila žádná změna. Naruto se dokonce začal obávat, že jeho pečeť nefunguje, ale tuto myšlenku hned vyhnal z hlavy, nebyla žádná šance, že by to nefungovalo. Všechny pečeti, které použil jako předlohy, byly z knih, takže už ozkoušené a krom toho jeho dílo přece stále nasává jeho chakru. Prostě bude muset přidat více.
Soustředěně se zamračil a přidal více síly, až byl modravou září celý obalený. Jelikož se stále neukázala žádná změna, tak stále přidával na síle, byl si jistý, že jeho dílo jen potřebuje dost energie k aktivaci. Přece jen to bylo mistrovské dílo, na kterém pracoval celé čtyři dny, bylo jasné, že nebude stačit malá částka síly k aktivaci. Zavřel oči, aby se mohl lépe soustředit. Jeho zamračení se prohloubilo a na čele mu vyrazil pot, jak stále navyšoval sílu plynoucí z něj přímo do pečeti. Ani si nevšiml, že blankytně modrá barva se začala pomalu měnit na červenou.
*
Kdesi v temnotách se najednou otevřelo jedno obrovské rudé oko brzy následované druhým a pak se pomalu zableskly zuby v hrozivém úsměvu Kyuubi no youkou. Velká démonická bytost obávaná po celých elementárních národech se oddával spánku už několik let. Ostatně, co dělat jiného, když byl uzavřen v nanicovaté holé opici, která si ani sama neuměla dojít na záchod a systematicky se znečišťovala vlastními výkaly. Opravdu! Lidé byli odporná, špinavá stvoření příliš tupá i na to aby věděli jak si dojít ulevit.
Opravdu byl vděčný, že jeho předchozí nádoby byly dostatečně školení na to, aby tyto úkony zvládly. Doufal, že až jeho současné ubytování bude dostatečně vyškoleno, aby na sebe přestal kálet, bude o něco zajímavější a tak se rozhodl dopřát si malé zdřímnutí. Teď byl ale probuzen nenadálým světlem, popravdě to spíše připomínalo světelnou trhlinu na pravé straně své klece. Na vnitřní straně své klece. Což samozřejmě přitáhlo jeho pozornost. Skrz mříže a z celého okolí se linulo bledé modré světlo jako kouř do oné zvláštní trhliny.
Otevřel své smyslové napojení se na svou nádobu, aby zjistil, co se děje. Nemohl nijak zasahovat a narušovat své bydliště, na to byla pečeť příliš silná, ale dokázal vidět, slyšet a cítit co jeho nádoba.
To, co objevil, bylo k popukání a pokud někdo tvrdí, že mu uniklo nějaké to chichotání rozhodně to popře! Malá holá opice si hrála s fuinjutsu. A nejlepší na tom bylo, že ono fuinjutsu, které zakreslil a tak usilovně do něj nutil svou chakru ještě nebylo zcela zaschlé, tedy bylo možné ho mírně poupravit. A co víc, těsnění bylo na těle, prázdném těle, které mělo jakési spojení s jeho vězením.
S ďábelským chechtáním se pustil do práce, takovou příležitost nemůže nechat jen tak jít.
*
Hiruzen Sarutobi se skláněl nad svým osobním prokletím. Papírování. Opravdu doufal, že všichni Kage celých elementárních národů podstupují den co den stejné utrpení jako on, jinak by to opravdu nebylo fér.
Najednou ho ze svého vnitřního bědování vytrhla chakra, kterou nepocítil dlouhých osm let.
„ANBU!“ vykřikl rychle přivolávat čtyři maskované členy speciálních jednotek.
„Tora, okamžitě sežeňte Tenzo a dostavte se k bytu Uzumaki Naruta, ostatní za mnou,“ přikázal a bez okolků vyskočil oknem rychle uhánějící směrem k bydlišti svého skoro-vnuka. Co to zase děláš Naruto? Běželo starému vůdci vesnice hlavou. Cestou si všiml, že více ANBU a i někteří řadový shinobi si začali všímat děsivého pocitu, který nesla chakra devítiocasého biju.
Čím se dostával blíže svému cíli, tím byl pocit silnější. Nijak se neobtěžoval druhou myšlenkou o vniknutí, když jeden z jeho ANBU v plné rychlosti vletěl do Narutova bytu skrz zavřené okno a následoval hned za ním.
Chakra byla cítit tak silně, až se skoro začal obávat, že by mohla být zaznamenána i civilisty. Rozhlédl se po Narutovi, ale nikde ho neobjevil. ANBU, který pronikl do bytu jako první, vykoukl z druhé místnosti a zavrtěl hlavou na důkaz, že i ta je prázdná. I když se příliv démonické chakry stabilizoval a už se nezvyšoval, bylo to stále nebezpečné, musel chlapce najít co nejdřív, chtěl vydat rozkaz k prohledání okolí, když dorazil Tora i s Tenzo.
„Tenzo, okamžitě musíme zajistit chlapce,“ bylo to vše, co musel Kage říct, aby jeden z jeho nejlepších senzorů okamžitě vystřelil z bytu do toho vedlejšího, následován všemi ostatními se svým vůdcem těsně za ním.
I když vůdce vesnice čekal různé scénáře od obyčejného vzteku kvůli nepodařené zkoušce do pokusu o únos, co nečekal, že najde, byl Naruto klidně sedící s rukou na podivné oválné kapsli čisté démonické chakry. Jak malý jinchuuriki, tak kapsle byli obklopeni rudou září. Naruto měl zavřené oči koncentrací, ale jak Tenzo vyrazil dveře a všichni vtrhli dovnitř tak jeho modré safíry vystřelili otevřené a hlavu otočil směrem k náhlému narušení tak rychle, že se Hiruzen obával, že si chlapec zlomí vaz.
Jako ve zpomaleném filmu Třetí viděl, jak se modré oči rozšířili šokem a ústa zformovala překvapené „Co?“
Dál se Naruto nedostal jelikož chakra kolem něj se zavlnila díky narušené koncentraci, tajemná kapsle se rozvlnila jako vodní hladina, jednou blikla a následně vše zahrnul zvuk detonace a kouř.
13.07.2017 21:28:54
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one