Kapitola třetí - Z problémů do problémů

Harry prospal celou noc a den, a když už se stmívalo, probudilo ho zašustění v jednom z keřů, které ohraničovaly jeho plácek.
První, co chtěl udělat bylo podívat se tím směrem, aby zjistil, co se tam pohybuje, ale rychle si to rozmyslel.
"Jestli je to další příšerka, tak ať si radši myslí, že pořád spím," prolétlo Harrymu hlavou.
Pomaličku, aniž by otevřel oči, začal hrozně pomalu natahovat ruku k místu, kde si předtím nechal ukořistěnou zbraň. Sice moc nevěřil tomu, že zůstala na místě a nepřítel si jí už nevzal, ale za pokus to stálo. Najednou se jeho ruka dotkla zbraně, pevně jí sevřel a vystartoval.
Otevřel oči a posadil se, aby se rozhlédl po okolí. V tom samém okamžiku se mu do nohy zakousla nějaká věc. Když se podíval tím směrem, uviděl malou ještěrku, která měla své drobné, ale špičaté zoubky zaryté do jeho nohy. Kousnutí Harryho moc nebolelo, protože ještěrka měla moc malé zuby a tak sotva prokousla kůži.
Harry si všiml, že malé stvoření má na sobě něco jako malý obleček a připadalo mu, že na něj tvor udiveně kouká.
"Asi si myslel, že je po mě," ušklíbl se Harry v duchu.
Kopl nohou, na které stále vysel neznámý tvoreček, až z ní odlétl, pak se rychle (aspoň co mu ztuhlé svaly dovolily), zvedl na nohy a přikrčil se, aby byl menším cílem, pro případné nepřátele.
"Hasssé sa féeese," zasyčel Harry výhružně v hadím jazyce. Mělo to znamenat něco, jako "vylezte" a ač tomu jeho objevitelé určitě nerozuměli opravdu vystoupili z křoví.
Nebylo jich mnoho - čtyři, ale všichni drželi v ruce nějakou zbraň.
Jeden, ten který se nacházel od Harryho nejdál držel natažený luk, kterým na něj mířil. Byl to docela vysoký a hubený muž, který měl pronikavý, téměř orlí pohled.
Další byly dva muži, téměř na chlup stejní a oba měli dva meče, v každé ruce jeden a taky byli přikrčení, ale vypadalo to spíš, jako by se chystali zaútočit.
Pak žena, měla na hlavě čelenku ze stříbrného kovu a působila dost vznešeně.
Nakonec se tam nacházela i tajemná postava v rudém plášti s kápí, která stála hned vedle ženy s čelenkou, ta jí něco pošeptala a tajemná bytost pod pláštěm se k Harrymu přiblížila.
Harry se pro jistotu připravil na útok, ale ten nepřišel. Postava se zastavila asi dva metry před Harrym a pomalu si sundala kápi.
Harry okamžitě poznal, že to není člověk. Byla to žena jiného druhu, ale překrásná. Kůži měla spíše jako had, zbarvenou do tmavě modra, její vlasy byly temně rudé a bezesporu dlouhé, protože pokračovaly dál pod plášť, přiléhaly jí k hlavě a působily dojmem, že jsou právě namočené. Oči měla světle modré, celé, bez panenek jen celistvě modré. Byla to zvláštně světle modrá, skoro se zdálo, že svítily.
"Dej mi svojí zbraň," pronesla krásným melodickým hlasem a při tom se mu upřeně dívala do očí.
Harry pocítil podobný pocit jako při kletbě Imperio, ale tento byl slabší, mnohem slabší, než kletba od Voldemorta a tak nebyl moc veliký problém neuposlechnout.
Harry se vzdorně podíval na osobu před sebou a dravě se pousmál.
"Na mě tohle neplatí," řekl, ale pořád trochu se syčivým přízvukem.
"Co to se mnou sakra je? Poprvé co tady na někoho promluvím, tak je to hadí řečí a teď mluvím skoro stejně blbě jako Voldemort," zapřemýšlel Harry v duchu.
"Ale tohle na tebe platit bude," zahřměl za ním hlas, Harry se ani nestačil otočit a dostal takovou ránu, že okamžitě ztratil vědomí.
Když se Harry pomalu dostával k sobě, okamžitě si uvědomil, že má pevně svázané ruce a nohy pěkně tlustým provazem.
Harry jen trošičku pootevřel oči, ale jen tak, aby přes ně aspoň trochu viděl. Byl v nějakém voze, bez střechy, taženým koňmi. Jeli zrovna přes nějakou louku, když Harry víc otočil hlavu, přičemž si dával pozor, aby to vypadalo, že mu jí shodilo drcnutí vozu.
Spatřil nádherné velké bílé město, úplně zářilo. Vévodil mu obrovitý a vysoký palác uprostřed. Palác, nebo spíš hrad, se vypínal nad všechny městské budovy a měl nesčetně mnoho věží a věžiček. Aby tomu nebylo málo, tak bylo město obehnáno velikými hradbami, na kterých byla sem tam strážní věž. Na každé věži a nad bránou do města byl prapor s erbem. Erb nebyl nijak složitý, zářící hvězda na černém pozadí.
11.02.2011 03:50:55
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one