Kapitola šestá - Akademie Dyrtryn

Harry už v pět ráno byl před vchodem do velkého hradu, ve kterém se dnes konalo přihlašování - o dvě hodiny později byl odjezd.
Harryho dost překvapilo kolik je tam lidí, fronta se táhla až ke vchodové bráně, až Harry znejistěl, jestli je tu správně.
"Promiň, ale jsem tu správně k přihlášení k Archandělům?" zeptal se Harry kluka, který byl asi stejně starý jako on, měl dlouhé hnědé vlasy sčesané dozadu a oříškové oči, které si Harryho pozorně měřily.
Pak se ale chlapec usmál.
"No jasně, že seš tu správně, ty jsi tu asi novej co?" zeptal se zvědavě.
"Jo, tak by se to taky dalo říct," usmál se Harry.
"Já jsem Dereagorn Féne, ale říkej mi Dere," usmál se Der a podal Harrymu ruku.
"Těší mě Dere, já jsem Harry Potter, ale říkej mi Harry," představil se i Harry a potřásl si s ním rukou.
"Já jsem tu vážně úplně novej, takže vůbec nevím, jak to tu chodí a tak," prohodil Harry.
"Neboj, my dva dohromady zvládneme všechno na světě," zašklebil se na něj Der.
Najednou se zepředu ozval hurónský smích, Harry s Derem se vyklonili a uviděli dvě malé bytosti, které měřily nanejvýš metr, byly celí porostlí peřím a na zádech měli složená křídla, jinak vypadali jako lidi, až na to, že místo nehtů měli ruce a nohy zakončené drápky.
Stáli na špičkách aby je bylo na druhé straně vidět před stolem, za kterým seděl stále se smějící muž, který zapisoval jména do seznamu přihlášených.
Bohužel byli moc daleko a tak Harry neslyšel co řekl muž, když se dosmál a zakroutil hlavou, ale nakonec do papíru napsal jejich jména a dvě bytůstky hrdě odkráčely ke skupince již přijatých.
Harry se nechápavě podíval na Dera, který se taky usmíval.
Když si Der všiml Harryho pohledu, tak se dal do vysvětlování: "Víš, to byli Ereové, jak vypadají si už viděl, ale většinou dělají posly nebo kurýry, prostě něco v tom oboru. Sice se najde pár jedinců, kteří dělají něco jinýho, ale není jich moc, ale ještě jsem neslyšel o žádných, kteří se dali k Archandělům."
O dvě hodiny později už seděli v jednom z mnoha vozů, které se kodrcali po cestě do akademie.
Vozy byly malé, pro čtyři osoby a kočího, který se staral o směr jízdy a po celou dobu nepromluvil ani slovo.
Jen tak tak se tam vešli, Harry si všiml, že seděli na bednách s nejrůznějším obsahem, takže, celý konvoj slouží i jako zásobovací.
S Harrym a Derem seděli i již zmínění dva Ereové, kteří se ukázali jako fajn "lidi" a brzo se všichni čtyři skamarádili.
Jak se Harry s Derem dozvěděli Ereové jsou bratři a ještě k tomu dvojčata, jmenují se Typerius a Topervih Viteové.
Povídali si o všem možném, ale většinou Harrymu vyprávěli, jak tady co chodí a nakonec zůstalo u vyprávění nejrůznějších příhod, do čehož se zapojil i Harry.
Když už se stmívalo, celí konvoj zastavil u lesa, kde se na noc utábořili.
Ráno cesta pokračovala ve stejné duchu až do příjezdu k akademii Dyrtryn.
Akademie byla veliká pevnost, sice né tak veliká jako hrad ve městě, kde Harry poslední dobou přebýval, ale dost veliká byla.
Její pozemky sahaly až kam oko dohlédlo. Kolem pevnosti se rozkládaly veliké travnaté plochy, kilometr od pevnosti začínal les, který neměl konce, vlastně celá pevnost byla někde uprostřed obrovitého lesa.
Akademie byla rozdělena na tři části: ubytovny, učebny a ostatní, jako například jídelna, ošetřovna, která byla o mnoho větší, než ta v Bradavicích a tak podobně.
Ubytovny byly tři obrovité věže, které byly na jedné straně pevnosti. Jedna a ta největší věž patřila chlapcům, druhá, menší patřila dívkám a poslední, nejmenší věž patřila instruktorům, učitelům a veškerému zbývajícímu obyvatelstvu pevnosti.
Pevnost měla spoustu tajných chodeb, zákoutí a tajemných uliček a vlastně to bylo jedno velké bludiště chodeb a místností.
Celá pevnost byla vybavena prostě a prakticky, nikde nevysely žádné okrasné gobelíny a obrazy, jen u učebny dějepisu se nacházelo několik obrazů, ale ty nebyli kouzelné jako v Bradavicích.
Člověk, který je rychle provedl pevností jim ukázal jen učebny, jídelnu, ošetřovnu a pak je zavedl do věže, kde byli pokoje po čtyřech.
"Vyberte si svůj pokoj pečlivě, protože v tom pokoji budete bydlet až do konce svého studia. Pokoje jsou začarované tak, aby se s každým rokem, co tu strávíte posunuly do dalšího patra. První patro má první ročník, druhé patro druhý ročník a tak to jde dál," oznámil jim suše a odešel.
"Tak tomu říkám přivítání," poznamenal Harry.
"Hmm, ani nám neřekl kdy bude večeře," řekl smutně Der.
"Tak pojďte, nebo na nás nezbude žádný pokoj," ozvali se bratři Viteové.
11.02.2011 03:58:53
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one