Kapitola sedmá - Šest let

Čtyři roky, dlouhé čtyři roky, kdy se Harry s jeho novými přáteli dostal za pozemky Akademie jen párkrát a to většinou byly jen různé zkoušky a menší akce.
Do "Harryho skupinky" se hned na začátku přidal další tvor. Druhý den co se nastěhovali do svých pokojů, tak dorazil jeden Yriah, rasa, jenž se většinou přidává na stranu zla, nebo je neutrální a proto není divu, že nebyl zrovna dvakrát oblíbený. Zprvu ho ani nechtěli vzít do Akademie, ale jelikož se za něj zaručil jeden z Vůdců vojsk, který ho prý našel a pět měsíců se o něj staral, tak nakonec Akademie svolila a přijali jej.
Yriahové jsou rasa, která vypadá úplně stejně jako vlkodlaci, ale nepodléhají měsíci a nikdy se nemění do lidské podoby, celý život žijí v podobě, která v sobě má něco z člověka a něco z vlka. Je to dost krvežíznivá rasa, která většinou přebývá ve smečkách v lesích a různých méně obydlených územích, ale když se náhodou na jejich území dostanete, nemáte příliš velkou šanci na přežití.
Tohoto Yriaha přidělili do pokoje k Harrymu a ostatním, první týden spolu téměř vůbec nepromluvili, zčásti kvůli tomu kým byl a zčásti protože nebyl moc ukecaný.
Skamarádili se až když Harry s přáteli šli z oběda a v jedné chodbě narazili na Yriaha obklíčeného pěti staršími studeny, kteří ale okamžitě po tom, co si všimli, že v chodbě někdo je, zdrhli.
Po tomto incidentu ho odvedli na ošetřovnu, kde moc dlouho nepobyl a už společně došli do pokoje. Zjistili, že Yriah se jmenoval Hir a vyklubal se z něj dobrý přítel do nepohody.
Později se jejich pětice stala jedna z nejlepších v boji z ročníku. Mimo jiné díky tomu, že neměli moc jiných přátel a většinu volného času strávili cvičením a zdokonalováním se.
Přátelé přemluvili Harryho, aby se dal ke Speciálním jednotkám Archandělů, kam brali jen třicet nejlepších, co dokončili studium a ti pak ještě museli zvládnout tvrdý výcvik, což byl jeden z důvodů, proč tolik cvičili.
Ostatní studenti se jejich "skupince" stranili a dokonce jim i říkali vyvrhelové, protože tři z nich nebyli lidi, Harry byl Návštěvník z jiného světa a Der, jak se ukázalo, byl z bohaté kupecké rodiny, která ho ovšem vydědila a vyhnala.
Kupodivu jim to ani moc nevadilo a základní studium, které trvalo čtyři roky dokončili jako jedni z nejlepších.
Jako doklad, že úspěšně dokončily Archandělský výcvik byli po jednom voláni do veliké kruhové síně, kde bylo dvacet starších lidí v pláštích rozestavených v kruhu.
Každý předvolaný, který vstoupil do místnosti, šel až do středu síně, a po čtvrt hodině stálého zaříkávání začali na zádech předvolaného růst křídla. Byl to velice bolestivý proces, ale stál za to.
Harry se ještě dva dny po rituálu nemohl vynadívat na svá zářivě bílá křídla.
Absolventi nedostali ale jen křídla, dostali i přívěšek na krk ve tvaru dvou křídel s mečem.
Bohužel né všichni dostali křídla, toto kouzlo působilo jen na lidi a tak každý z jiného druhu křídla neměl a získal pouze přívěšek.
Následovaly dva roky výcviku do Speciálních jednotek.
Povětšinu těch dvou let cestovali. Byli posíláni od jedné zkoušky ke druhé a každá byla v jiném prostředí. Jednou se zkouška konala v písečných bouřích a podruhé ve sněhové vánici. Ale mezi jejich cestami a zkouškami se ještě museli učit, většinou pokračovalo učení jako v základním výcviku, ale učitelé byli přísnější, cvičné souboje tvrdší a přibyl jeden předmět, základní magie. Za ty dva roky se nenaučili ani zdaleka tolik kouzel jako za půl roku v Bradavicích, ale zato se tato kouzla prováděla bez hůlky a beze slov, možná i pro to se jich moc neučili.
Za dva roky se dokonale naučili přivolávací kouzlo a několik léčivých kouzel.
Léčivá kouzla naštěstí zkoušeli jen na mrtvých zvířatech. Když se totiž učili kouzlo na rovnání kostí, Harrymu jeho cvičné zvířátko explodovalo. Nakonec se toto kouzlo ale naučil perfektně ovládat jako všichni.
Učili se i kouzlo, spíše schopnost ovládat schovávání křídel. Tuto schopnost vypilovali tak, že jim to netrvalo ani minutu, ale bylo to hrozně nepříjemné a nepohodlné, proto radši nechávali křídla viditelná.
Po dokončení výcviku se rozdělili na týmy.
Harry a jeho přátelé zůstali v jednom týmu a nikdo proti tomu nic nenamítal. Sice jim chtěli přidělit ještě někoho, ale nakonec to vzdali.
Každá skupinka obdržela malou dřevěnou tabulku, na které se zobrazovaly nejrůznější zprávy, kde někoho potřebují, kam se má jaká skupina dostavit a jiné rozkazy.
Na tuhle tabulku musel být člověk speciálně zaškolený, aby se naučil jak v ní hledat, psát zprávy a podobně.
K tomu byl určen Hir a tak střežil tabulku jako oko v hlavě.
Harry za těch šest let vůbec nezestárl a jediné, co se na jeho zevnějšku změnilo, byli větší svaly z tvrdého výcviku.
11.02.2011 04:07:45
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one