Kapitola dvanáctá - Svatba

"Co to sakra bylo?" zeptal se Der a nespouštěl svůj pohled ze svého meče.
"To nemám tušení. Slyšeli jste taky ten hlas?" zeptal se Harry.
"Ano, podle mě to byli hlasy těch mečů. Zní to praštěně, ale jinak to vysvětlit nejde," pokrčil Hir rameny.
"Ale stejně to byla síla co?" dostal ze sebe Top nadšeně.
"Jo, jak ti démoni zdrhali, to bylo nejlepší," přidal se i Typ se širokým úsměvem.
Pomalu se vydali k ostatním, kteří stáli všichni na jednom místě, kde bojovali společně proti démonům, Harry si všiml, že chybí asi čtvrtina Archandělských jezdců a téměř každý ze speciálních jednotek má nějaké zranění. Harryho jednotka taky měla dost zranění a Harry sám měl sečnou ránu na zádech, protože se nějakému démonovi podařilo zarýt meč přesně mezi kyrys, ale jejich zranění byla určitě menší, než ostatních.
Kapitánka Erisia měla sečnou ránu na stehně, dokonce i veliký Berak měl několik ran.
"Jak jste to dokázali?" zeptal se trochu vykolejeně Teryl.
"Nemáme ponětí, ale bylo to fakt super," řekl Der.
"Zkusíme se zeptat zbrojíře, jestli neví, co způsobilo změnu našich mečů," řekl Harry.
"Každopádně to přišlo vhod, už jsme tu tak trochu nestíhali," řekl Sertryk, který měl naseknuté jedno křídlo.
"Ano, kdybyste neudělali...to co jste udělali, tak by bylo už po nás a možná už by byli démoni v Trevoá," ozvala se kapitánka Erisia.
"Měli bychom zajít za ošetřovateli," řekl Harry.
"A všichni," dodal, když viděl v obličejích Hira, Erisii a dalších, že chtějí něco namítnout.
"Tak co si myslíte, že to způsobilo?" zeptal se Harry, když po ošetření zranění dorazili ke zbrojíři.
"Nevím to jistě, ale jestli se nepletu, tak jsou vyrobeny z Disixionu že?" zeptal se zbrojíř.
"Ano, to jsou," řekl pyšně Der.
"Disixion se skoro vůbec nepoužívá, takže nikdo neví, jaké má přesně vlastnosti, ale řekl bych, že ta kouzla, která jsou na jeho výrobu použita, nějak udělala tohle, nejsem si tím jistý, ale určitě je to kvůli tomu, že jsou z Disixionu," uzavřel to zbrojíř.
Večer byla obrovitá oslava, slavilo snad celé město a slavilo se opravdu hodně. Harry ani nevěděl jak na to přišli, ale začali mu říkat Rudý Lord.
To jeho nové "jméno," se rozneslo až nečekaně rychle a druhý den mu už nikdo neřekl jinak než Rudý Lord.
Obyvatelé města Trevoá jsou moc ukecaní lidé a proto začali vyprávět příběhy o Bitvě o Trevoá, které se později roznesli široko daleko.
Když se Harry druhý den probudil, tak dokonale viděl. Zezačátku se domníval, že si včera jen zapoměl sundat brýle, ale když se kouknul na svůj noční stolek, tak tam své brýle našel. Harrymu to chvíli vrtalo hlavou, ale nakonec usoudil, že to bude nejspíš vedlejší účinek té přeměny jeho meče, přesto si ale pro jistotu brýle uschoval bezpečně do svého vaku, ve kterém měl všechny ostatní své věci. Harry se ze zlepšení svého zraku radoval, protože měl s brýlemi opravdu problémy, v jeho světe to ještě šlo, ale tady neměl při létání žádné ochranné brýle, a při boji si musel dávat pozor, aby mu brýle nespadly, což bylo dosti složité.
O pět dní později už byl Harry s celou jeho jednotkou i Tyrvanskou letkou na svatbě. Erisia sice měla zraněnou nohu, ale podařilo se jí to zamaskovat, takže při chůzi pokulhávala jen nepatrně.
Svatba byla opravdu velkolepá, obřad byl v obrovském sále s vysokým stropem, všude byly bílé květiny a lidí se tu sešlo opravdu hodně, celý sál byl plný. Protože oba, jak nevěsta, tak ženich měli křídla, vypadala svatba nadpozemsky.
Erisia si brala Lorda Wedara, který sloužil jako Archandělský vůdce armády království Éreas. Spojily se tím dva významné rody, ale vypadalo to, že Wedar i Erisia jsou opravdu šťastní, takže to nebyla žádná svatba z donucení, jak by se mohlo zdát.
Hostina, která se po svatbě konala, byla na zahradě hned za velkým sálem a až do noci se slavilo.
Harry a jeho jednotka si pro tuto příležitost nechali ušít i nové obleky, každý podle svého, ale převládala na nich rudá barva.
Harry měl oblek se střihem podobným uniformě se zlatými knoflíky, knoflíčky a lemováním.
Dokonce i Typ, Top a Hir měli obleky, což bylo hodně neobvyklé, protože oni nosili jen volnější oblečení.
O dva dny později jim přišla další zpráva na tabulku.
"Rudí lovci, zjistili jsme, že se pár oddílů démonů odpojilo od armády, která táhla na Trevoá hned po vylodění a teď jsou někde v nekonečných lesích. Najděte je a zneškodněte," přečetl vzkaz Hir.
"To si snad dělají srandu, nemáme ani chvilku klidu, člověk by si myslel, že po pobití celé armády nám dají aspoň chvíli pokoj," postěžoval si Der.
11.02.2011 04:17:21
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one