Kapitola druhá - Né moc příjemné setkání

Když se Harry probral, tak byl dost překvapený. O Oblouku smrti se říká, že vede do pekla, nebo něčeho podobného, ale tady to nevypadalo moc "Pekelně."
Vysoko na obloze svítilo slunce, a když se Harry rozhlédl, všude byly jen bažiny. Kam až dohlédl byly jen bažiny a za ním se nacházela malá skála, spíš by se dalo říct velký kámen, který vyčníval jinak v rovné bažinaté krajině.
Kámen byl z větší části hrubý, neopracovaný, jako opravdová skála, ale byl v něm vytesán oblouk úplně totožný s obloukem na ministerstvu kouzel.
Harry se okamžitě natáhnul po oblouku ve snaze dostat se zpět, ale jeho ruka jen narazila na kámen. Harry se pokusil najít, nebo nahmatat aspoň kousek plochy, která by byla průchozí, ale nepodařilo se mu to.
Harry se po deseti minutách marného snažení vzdal a rezignovaně sjel na zem vedle vytesaného oblouku.
"Co teď budu sakra dělat," pomyslel si zoufale a pokoušel se zahlédnout konec bažin.
Po čtvrt hodině zkoumání okolní krajiny bez výsledku se rozhodl, že půjde rovně od oblouku. Na všechny strany bažiny vypadaly stejně a nekonečně, tak nebylo podle čeho jiného se rozhodnout.
Harry šel opatrně, našlapoval před sebou jednou nohou, aby ho nevcucla bažina. Cestoval už přibližně asi pět hodin, když konečně v dálce zahlédl kameny, byly naskládány na sebe a tvořily jakousi zídku, která se táhla podél celé bažiny a sem tam na zídce byly malé pyramidy z větších kamenů. Harry byl štěstím bez sebe, už byl unavený, měl žízeň, hlad a ještě k tomu pořád do něj pražilo slunce.
Najednou koutkem oka zahlédl několik metrů napravo pohyb, ale když se tam otočil byla bažina klidná, jako všude okolo.
Harry tedy udělal dalších pár kroků, když v tom se zavlnila bažina, ale tentokrát nalevo od něj.
Harry tedy zrychlil, aby už byl pryč. Najednou se za ním ozvaly nelidské skřeky. Harry se tedy opatrně otočil, ale co uviděl se mu opravdu nelíbilo.
Za ním se přes bažinu rychle plazili čtyři obrovití červi, asi čtyři metry dlouzí a dva širocí, byly bílí a na nich seděli jezdci, kteří divoce "pokřikovali" a při tom mávali nad hlavami oštěpy. Jezdci vypadali jako kříženci kačera, ještěrky a skřeta.
Měli oči s úzkými vodorovnými zorničkami, jejich kůže připomínala ještěrčí a byla zbarvená dohněda. Místo pusy měli kačeří zobák, ale jak pokřikovali, bylo vidět, že za zobákem, spíše v krku, měli plno ostrých jehličkovitých zubů. Ruce a nohy připomínaly kachní pařáty s plovací blánou.
"A sakra," ulevil si Harry a rozeběhl se ke kamenné zdi, už nedávajíc pozor na bažinu. Občas mu zapadla noha do prohlubně, až se divil, že si jí ani jednou nezlomil a aby to nebylo málo, kachní lidé po něm začali vrhat oštěpy, které, jak se Harry dozvěděl, když mu jeden proletěl těsně u hlavy, byly z nějakého kovu a měly harpunovitý bodák, který byl bezpochyby velmi ostrý.
Když už konečně přelézal přes zeď a myslel si, že je před nimi v bezpečí, jeden z oštěpů proletěl moc blízko a škrábl Harryho do ruky.
Naštěstí jezdci přes zeď nemohli a tak se jim Harry mohl bez problémů ztratit v lese. Při úprku rychle vytrhl z jednoho stromu oštěp, který mu zranil ruku a běžel dál do lesa.
I když byl Harry už dost hluboko v lese, stále byl slyšet nespokojený řev jezdců.
Harry si zkontroloval raněnou ruku, která pořád dost krvácela a tak si pro jistotu utrhl kousek trička a ránu si jím ovázal.
Šel ještě kousek, dokud nenarazil na plácek, krásně zelené trávy a dokonce poblíž tekl potok.
Protože se už začalo stmívat, tak si Harry na plácek nanosil nějaké dříví z okolí a po půlhodinovém snažení se mu dokonce podařilo zapálit oheň.
Harry si tedy spokojeně sedl k ohni a začal zkoumat své zranění, pořád stále dost krvácelo.
"Co teď s tím? Jak si to mám ošetřit? Kdybych tu měl aspoň hůlku." Postěžoval si Harry a pak mu zrak spočinul na ukořistěném oštěpu, který ležel hned vedle něj.
Harry si skousl spodní ret. "Sakra, to už snad nemůže být horší," zavrčel a dal ostří oštěpu do ohně.
Když bylo dostatečně rozpálené, vyndal jej, ale trvalo mu dost dlouho než se odhodlal, několikrát se zhluboka nadechl, vydechl a se zaťatými zuby si přiložil na ránu rozpálený oštěp.
Harry kvůli bolesti a také kvůli únavě z dlouhého pochodu ztratil vědomí a dosáhl vytouženého odpočinku.
11.02.2011 03:46:11
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one