Kapitola devátá - Perydern

Když přijeli do Mirovy a rozloučili se s kupcem, vzali si svoje věci z vozu a vydali se hledat někoho, kdo by odkoupil jejich kořist.
"Už jsem poslal zprávu, že jsme splnili úkol," informoval je Hir.
"Co se děje ve světě?" zeptal se Der Hira.
"No," řekl Hir a začal hledat na tabulce, "Stahují jednotky z Perydernu a přesouvají je do severního Dezydornu, zůstaly tam jen tři jednotky. Něco se chystá," ohlásil Hir zamyšleně.
O dvě hodiny později konečně našli kupce na zbraně banditů, byl to jeden z místních prodejců zbraní a zbytek koupil místní zbrojař.
"Tak, vydělali jsme si docela dost," usmál se Harry.
"To jo, ale taky toho dost hned utratíme," řekl Typ.
"Hlavně si musíme koupit něco, abychom nebyli tak nápadní, hlavně já," poznamenal Hir.
"Souhlasím," přidal se Top a Der jen pokrčil rameny a tak bylo rozhodnuto.
Nakonec se dohodli, že bude lepší si nechat udělat cestovní pláště na míru.
"Peněz máme na to dost, teda zatím a bude to pohodlnější," řekl Der a Typ s Topem přikyvovali, i když ti by měli, tak jako tak šito namíru.
Po třech hodinách měření a dohadování o určitých detailech měli objednané pláště s kápí, které byli rudé s černou podšívkou.
Ještě jim zbyly nějaké peníze z prodeje zbraní a tak koupily pro Typa a Topa Kuše s šipkami, protože z luku se za letu špatně střílí.
Za peníze, které u sebe měli bandité si zaplatili pokoje, jídlo a pití v jednom hostinci ve městě.
Za pět dní měli už své pláště a Harry musel uznat, že se to vyplatilo.
O dva dny později jim na tabulku přišla zpráva.
"Hele, máme další úkol," oznámil Hir a získal si tím pozornost celé jednotky.
"Máme se přesunout do Perydernu, já říkal, že se něco chystá," podotkl Hir zamračeně.
A tak vyrazili.
Perydern byl jako Dezydorn území nikoho, stále tam probíhaly boje mezi spojenými královstvími a říší démonů.
Chvíli měla navrch království a chvíli démoni. Obě strany se pokoušely ovládnout toto území, ale žádné straně se to zatím nepodařilo na dlouho.
Obě tyto území jsou pokryty převážně lesy a loukami, ale mezi Perydernem a územím spojených království se táhne přirozená hranice, ohromné pohoří Perys, přes které je přechod s armádou nemožný.
Oproti tomu Dezydorn žádné takové zábrany nemá a proto tam probíhají neustále nějaké bitvy.
V Perydernu jsou bitvy taky na denním pořádku, ale nejsou tak velké jako v Dezydornu a ani nejsou jejich výsledky tak důležité, jako v Dezydornu, protože když démoni dobijí Perydern stojí jim v cestě ještě nepřekonatelné pohoří Perys a stejně budou muset jít přes Dezydorn, aby se dostali na území spojených království.
Jsou to místa stálých válek a bojů a právě tam měla Harryho jednotka namířeno.
Když po vyčerpávající cestě konečně dorazili do pevnosti Perydes, která byla největší a hlavní pevností spojených království na území Perydernu, tak byla okamžitě svolána porada, kde by se měli dozvědět o co jde.
"Tak, jste tu, aby jste chránili Perydern před démony. Každá vaše akce musí být hlášena přes tabulku abychom měli informace o tom, kde, kdy a kolik bylo nepřátel. Démonské hordy chystají útok na Dezydorn a proto je co nejvíc jednotek přesunuto na obranu Pásu jihu," vysvětlil velitel.
Pás jihu leží na hranici spojených království a Dezydornuje to dlouhá veliká zeď, která sahá od moře Qídis až po pohoří Perys. Není to ale jen pouhopouhá zeď, v určitých rozestupech jsou ve zdi malé pevnůstky, veliké věže a vlastně to celé dohromady je jedna dlouhá pevnost, která má jen jeden účel - bránit území spojených království před říší démonů.
Harry a jeho jednotka strávili v Perydernu tři roky, tři dlouhé roky, které je docela proslavily. Jelikož museli podávat hlášení přes tabulku, mohl si je přečíst kdokoliv z Archandělů a démonská strana si Rudých lovců taky nemohla nevšimnout.
Za ty tři roky Rudí lovci pobili spoustu nepřátel, bylo to zčásti pro to, že byly dohromady jen čtyři speciální jednotky na celý velký Perydern a proto se mezi nimi vytvořil jakýsi závod, kdo pobije víc nepřátel a zčásti to bylo taky kvůli Typovi a Topovi, kteří byli nadšení jejich úspěchy a pořád je hnali do další a další akce.
Kdyby sbírali zbraně a zbroje všech pobitých nepřátel, tak by se do konce života nemuseli starat o peníze, protože toho byla opravdu spousta, ale v Perydernu nebyl čas a ani chuť skladovat někde brnění i zbraně a to ještě k tomu, když nevěděli, kdy budou z Perydernu odvoláni.
Je pravda, že si nějaké zbraně a zbroje nechali, ale to jen pro vlastní využití.
Do Perydernu přišli jen s mečem, lukem a dvěmi kušemi, ale teď měl každý zářivý kyrys (část ochranné zbroje chrání pouze hruď nebo i záda), který si nechali vyrobit u kováře v pevnosti Perydes za démonskou zbroj a zbraně.
Každý měl dva meče, dýku a všechny tyto věci a jiné věci získali výměnou za démonskou zbroj a zbraně. Někdy sice museli něco přidat, ale nestěžovali si.
11.02.2011 04:11:52
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one