Kapitola desátá - Nový úkol

Celé tři roky, které Rudí lovci strávili v Perydernu si Harry a jeho jednotka svůj plat schovávala a když něco potřebovali, tak si to koupili z peněz za démonské brnění a zbraně. V Perydernu bylo dost obchodníků, kteří o démonské věci stáli, takže nikdy nebyla nouze o peníze.
První, co si Rudí lovci pořídili, byly meče, které si nechali vyrobit u zbrojíře v pevnosti Perydes.
Ze začátku s sebou z akcí přinášeli vše, co pobrali z démonských zbraní a zbrojí, takže si za chvíli vydělali dost, aby si mohli pořídit nejdražší a nejlepší věci, které šly sehnat.
A proto si všichni nechali své meče udělat z nejdražšího, velmi vzácného, ale také nejkvalitnějšího známého kovu Disixionu. Slitiny z démonského, lidského i elfského kovu a k tomu ještě byl posilněn nejrůznějšími kouzly, a proto není divu, že se tento kov dělal jen na zakázku a byl nesmírně drahý.
Půl roku trvalo jen než přivezli materiál, dalšího půl roku trvalo vytvoření slitiny a dva měsíce trvala výroba oněch mečů.
Každý si nechal udělat dva meče, které byly na chlup stejné, jen na jinou ruku a každý měl jiné požadavky, doplňky a představy o tom, jak mají jejich meče vypadat a byly vyrobeny tak, aby jim dokonale padly do rukou.
Z Disixionu se moc nevyrábělo, protože to byl zaprvé drahý kov a většina lidí ho považovala za zbytečný. Většinou se dělaly zbroje nebo zbraně z lidských slitin, nanejvýš ti movitější, nebo výše postavení si nechávali dělat své věci z Elfské oceli, což byl hned po Disixionu nejlepší materiál.
Ze stejného kovu si nechali udělat i ostatní své věci jako například dýky, kyrysy a nejrůznější věcičky, všechno speciálně pro ně, podle jejich požadavků a někdy dokonce i zbraně, které si oni sami navrhli, což byla spíše Derova parketa.
"Zpráva," zahlásil Hir jednoho rána po další už z mnoha nocí strávených pod širým nebem někde v Perydernu, do pevnosti se totiž už vraceli jen, když museli, nebo potřebovali něco, co v divokém Perydernu neseženou.
"Co je tam?" zeptal se Harry.
"Rudí lovci a Tyrvanská letko, dostavte se co nejrychleji do Pásu jihu," přečetl Hir.
Tyrvanská letka byla jednotka, která soupeřila s Rudými lovci o post nejaktivnější a nejúspěšnější jednotky. Rudí lovci tento post hájili docela obstojně.
"Hmm, tak to jsem zvědavej, co to bude tentokrát, sice je tady v Perydernu hezky a všechno, ale ocenil bych, kdybychom měli i nějaké jiné úkoly," usmál se Der.
"Jo, ale už bychom měli vyrazit, abychom tam byli dřív než Letci, jsou strašně rychlí a kdyby tam byli dřív, tak by si nás kvůli tomu dobírali," řekl Typ.
"Souhlasím, jsme nejlepší," řekl a vypnul hruď, "tak to taky musíme dát najevo," dořekl Top.
Harry se tomu musel pousmát, bratři Typ a Top popoháněli jejich jednotku pořád k lepším a lepším výkonům.
Za jeden a půl dne dorazili k Pásu jihu, o dvě hodiny později přiletěla i Tyrvanská letka.
"Zase druzí, jako vždycky," neodpustil si rýpanec Der, když šli s Letci do sálu, kde se měli dozvědět, co se děje.
"Neboj, jednou se to obrátí," ušklíbnul se kapitán Letky Sertryk.
"Tak co, máte už nějaké informace o co jde?" zeptal se Harry Sertryka.
"Ne, nevíme nic víc, než to, že jsme sem měli dorazit, zrovna jsme byli na stopě jedné démonské skupiny, když nám přišla zpráva," přiznal Sertryk posmutněle.
"No, my jsme si zrovna chtěli dát snídani, to taky dost naštve," poznamenal Top se stejně smutným výrazem.
Teryl, člověk Letky, který se staral o tabulku jen zakroutil hlavou.
"Nechápu, jak můžete být lepší než my, my jsme nejedli už dva dny," řekl Teryl.
"Vidíš, možná to bude tím, s plným žaludkem jde všechno líp," zašklebil se na něj Typ.
To už dorazili před dvoukřídlé dveře, kam je poslali. Zaklepali a aniž by čekali na vyzvání, vstoupila každá jednotka jedním křídlem dveří v čele se svým vůdcem.
Harryho jednotka Rudí lovci dostáli svému jménu a přišli v rudém (už ani jinou barvu oblečení nenosili, ani oblečení jiné barvy neměli) a Tyrvanská letka byla zase v zářivě bílých uniformách.
"Dobrý den pánové," přivítal je muž, který stál za velkým stolem uprostřed místnosti, na němž byla rozprostřena mapa.
"Máme problém," pokračoval muž.
"Jinak by to ani nešlo," prohodil Der.
"Jak jistě víte, tak na Pás jihu útočily démonské hordy skoro dva roky, a proto jste také bránili území Perydernu. Nedávno jsme se ale dozvěděli, že zatímco všechny síly byly soustředěny na obranu Pásu jihu, tak démoni vyslali lodě s armádou, které se vylodily minulý týden a teď pochodují na město Trevoá. Měli by tam dorazit za měsíc, vy, když vyrazíte teď, byste tam mohli dorazit do dvaceti dnů," dokončil muž a přitom ukazoval na mapě, která ležela na stole, město Trevoá a nejkratší cestu k němu.
"A proč tam posíláte zrovna nás, proč tam radši nepošlete nějakou z armád, nebo speciálních jednotek co bránily Pás jihu, dyť ty by tam odsud dorazily dřív ne?" zeptal se Harry.
"To ano, odsud by tam dorazily rychleji, ale všechny armády a speciální jednotky, které bránily Pás jihu, jsme poslali zpět do svých království hned, jak byli démoni rozdrceni, teď jste nejblíž vy a ještě jedna speciální skupina, a tak vás posíláme na pomoc do Trevoá, kde by už měla být armáda z Trevoá. Ostatní armády pomalu dorazí do okolních měst, takže jestli město Trevoá neodolá, tak démony zastavíme. Chtěli jsme sice do Trevoá poslat armády z okolních měst i armádu z Perydernu, ale armády se přesouvají pomaleji než speciální jednotky a nedorazily by tam včas," vysvětlil muž.
"A co jako budou platné tři speciální jednotky proti armádě démonů?" zeptal se Sertryk.
"Speciální jednotky mají lepší výcvik než normální vojáci, kteří slouží v armádě a mimoto jste dvě nejlepší jednotky a ta třetí je taky hodně dobrá. Popravdě chceme, pokud Trevoá padne, aby démonská armáda měla co největší ztráty. Hodně štěstí," řekl muž a zmizel ve dveřích.
"To si snad dělá srandu ne?" zeptal se Der.
"Vypadá to, že ne," řekl Teryl.
"Takže se ani nepředpokládá, že uspějeme?" zeptal se trochu šokovaně Typ.
"No tak jim to ukážeme, co je to jedna armáda ne?" vložil se do toho Top.
"No..," začal Hir.
"Je to rozkaz, nemůžeme s tím nic udělat a lidi v Trevoá očekávají pomoc, takže je v tom nemůžeme nechat," řekl Sertryk.
"Ano, máš pravdu a jsme přece nejlepší, tak je možná porazíme a jestli ne, tak jich aspoň spousty vezmeme s sebou," přidal se Harry.
O hodinu později společně vyrazili na cestu, dokonce i Tyrvanská letka jela na koních, což bylo hodně neobvyklé, protože většinou jen lítali pomocí svých křídel. Harry a jeho jednotka taky křídla používali, ale na přesuny radši používali koně, aby se moc neunavili před bojem.
11.02.2011 04:13:40
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one