Kapitola třináctá - Ples

„Tak a teď nám řekni, co se tam dělo a jak jsi vůbec přinutil Malfoye, aby ti s Bradavickým štítem pomohl," řekl Ron, hned jak se objevili na školních pozemcích.
Harry se jenom usmál a dal se do vyprávění: „Když nás kruh cestování přenesl do té chodby, tak chvíli jančil, kde to jsme a tak, ale nakonec jsme kouzlem lumos udělali trochu světla a prohlídli jsme okolí. Byli jsme v dost široké chodbě a všude na zemi byl písek, popravdě ani nevím, jestli pod tím pískem byla nějaká dlažba, ale rozhodně jsem jí necítil. Když jsem Malfoyovi vysvětlil, že bez toho, pro co jsem přišel, se zpátky nejspíš nedostaneme, tak jsme se vydali na cestu. Čas tam nejspíš běží jinak, jelikož tam podle mě uběhly nejméně dva dny. Spíš mi to připadalo jako bychom šli pouští, než nějakou chodbou. Naštěstí tam ale nebylo vedro, ale stejně...trmácet se s Malfoyem po boku tak dlouho, není zrovna zdravá věc. No, jelikož jsem to nevydržel, tak jsem se zeptal Malfoye, jak je to s ním a s Alex. Sice zezačátku mlčel a házel po mě ty svoje vražedné pohledy, taky prohodil něco o tom, že o takových věcech nebude bavit s takovou nulou, jako jsem já, ale nakonec se rozpovídal. Překvapivě jsem zjistil, že se chystá přerušit styky s otcem a později jsem málem zkolaboval, když se přiznal, že chce požádat Alexiiny rodiče o její ruku. To jsem fakt málem neustál," zasmál se Harry.
„Malfoy, že se zabouchnul?" nadzdvihl Ron překvapeně obočí.
„Jo, a takhle jsme se vlastně bavili celou dobu sem. Vyčarovali jsme si tam nějaké to jídlo a pití, ale jinak nic, byla to jen prázdná, nudná a opravdu hrozivě dlouhá chodba. Na jejím konci byl Bradavický štít a když jsme ho konečně sundali z podstavce, tak jsme se objevili zpátky tady," dovyprávěl Harry.
„Hmm, nejspíš tam byla nějaká mocná časová a prostorová kouzla, jinak nevím," zamyslela se Hermiona.
„Mě spíš nejde do hlavy ten Malfoy," ušklíbl se Ron: „Takový slizák a nabrnkne si Alex."
„No já nevím jak vy, ale já jsem dost unavený a už se mi opravdu chce spát, tak zatím," rozloučil se Harry a odešel ze společenské místnosti, kam mezitím došli.
*
Po tomto neúspěchu, co se hledání Světla naděje týče, se dali znovu do zkoumání knih v knihovně a dny začaly znovu stereotypně ubíhat.
*
Jednoho dne, u oběda, Brumbál vstal ze svého velikého křesla, vyčkal, než mu všichni začali věnovat plnou pozornost, což jako vždy netrvalo moc dlouho. Když měl klid a všichni ho pozorovali svými zvědavými pohledy, tak začal vysvětlovat, kvůli čemu je ruší od oběda.
„Milí studenti, s potěšením vám oznamuji, že se v Bradavicích tento měsíc o úplňkové noci bude konat veliký ples," usmál se na všechny.
„Tento ples je uspořádaný k příležitosti zahájení Světových Famfrpálových her a kvůli tomu aby, jste se pobavili a trochu odreagovali. Samozřejmě nebude chybět ani skupina Sudičky a spousta dalších, páni Fred a George Weasleyovi se dokonce nabídli, že udělají veliký ohňostroj a pár menších překvapení pro pobavení, takže doufám, že si to užijete, jak se sluší a patří," dokončil ředitel a sledoval Velkou síň, která okamžitě ožila vzrušeným šeptáním, plánováním a stěžováním si na nutnost tancování.
„Málem bych zapomněl," znovu se zvedl ze svého místa ředitel: „Na ples můžete přijít pouze a jenom v páru," po tomto dodatku bylo šeptání ještě hlasitější, takže si Harry připadal jako ve velikém včelím úlu.
Na další týden byl naplánovaný výlet do Prasinek, takže všichni měli možnost sehnat si potřebné věci.
Do té doby si naše trojice pročítala nejrůznější knihy v knihovně a snažila se najít jakékoliv vodítko ke Světlu naděje.
O víkendu se všichni nahrnuli do Prasinek a sháněli doplňky ke svým róbám, či nové šaty, nebo společenské hábity.
Harry, Ron a Hermiona, jelikož už měli věci připravené a nakoupené, zakotvili u Tří koštat, kde v klidu relaxovali. Jelikož byli všichni spolužáci v obchůdcích venku, bylo tu poměrně prázdno a klid.
„Tak, koho jsi pozval Harry?" nadhodil Ron.
„To je překvápko," usmál se Harry.
„Známe jí?" zeptala se Hermiona.
„Jo, určitě jí znáte," usmál se Harry.
„No tak, nenapínej nás a vybal to," škemral Ron, ale když Harry zamítavě zakroutil hlavou, tak to vzdal.
Po návratu do Hradu se hned dali znovu do hledání, zatím bezvýsledného. Až tři dny před plesem Harry konečně narazil na něco, co se sice týkalo Světla naděje, ale nedávalo to žádný smysl.
„Poslouchejte," zvolal Harry a dal se do čtení: „Světlo naděje a Temnota beznaděje jako dvě strany jedné mince jsou, ten kdo vládne jednomu vládne i druhému, ale pozor na to, aby vás ani jedno nepohltilo, jelikož ani jedno neodpouští," dočetl Harry a tázavě se podíval na své přátelé.
„To se mi nějak nelíbí," přiznal Ron.
„Každopádně nám to nijak nepomohlo, jen víme, že si musíme dávat větší pozor," shrnula to Hermiona a dala se znovu do pročítání knihy, kterou do té doby studovala.
*
Byl den plesu, který se každým okamžikem blížil, a všichni byli nervózní. Dívky byly už od oběda zavřené na pokojích a zkrášlovaly se, brebentily a soukaly se do šatů. Zatímco kluci, se s menší trémou a obavami, že zklamou své partnerky při tanci (což bylo u většiny opodstatněné), bavili ve společenských místnostech. Buď už nastrojení a připravení na ples, či čekající na chvíli, kdy už nebude zbytí a budou se muset obléci do společenských hávů.
Harry, Ron a Neville nikam nepospíchali a v klidu si upravovali společenské hábity.
Ron měl nový černočerný hábit s černou nití vyšitými vzory u rukávů.
Neville na sobě měl zelený hábit, který jemně měnil odstíny a nakonec Harry si pořídil černý společenský hábit se stříbrným lemováním.,Bbyla to opravdu mistrovská práce, jelikož přechod černé na stříbrnou byl plynulý a propracovaný, jako by se postupně černočerná látka měnila na zářivě stříbrnou a naopak.
Pro tuto příležitost si Harry ani nebral své brýle, jelikož mu to přišlo jako zbytečnost a kdyby se na to náhodou někdo ptal, tak měl vymyšlenou historku o kontaktních čočkách.
O nějakou dobu později všichni kluci byli připravení a čekali na partnerky ve společenské místnosti, popřípadě na smluvených místech.
Harry s Nevilem odešli mezi prvními a vydali se za svými partnerkami.
O půl hodiny později když většina párů už netrpělivě stepovala před zavřenými dvoukřídlými dveřmi do Velké síně, tak konečně dorazil i Harry se svou partnerkou. Zamířil neomylně do hloučku svých přátel, kteří už nervózně postávali a čekali na něj.
Harry si všiml, že ve skupince je i blonďák, samozřejmě s hábitem zmijozelských barev. Alex, které se o něj s úsměvem opírala, měla na sobě černé šaty dokonale obepínající její perfektní postavu a na krku a uších se jí třpytily blyštivé náušnice s náhrdelníkem.
Neville kolem pasu objímal Lunu, která na sobě měla, stejně jako Alex, přiléhavé šaty, které zvýrazňovaly její překvapivě pěknou postavu. Šaty byly složené jakoby z pruhů látky spirálovitě obtočené kolem Střelenky, jeden pruh pastelově zelený se střídal s pruhem křiklavě zelené. Na uších se pohupovaly ředkvičkové náušnice.
Ginny, se zlatě se třpytícími šaty, se usmívala na Deana, který se spokojeně šklebil na všechny strany a nakonec Hermiona netrpělivě vyhlížejíc Harryho, byla oblečená v krvavě červených šatech s rubínovými náušnicemi v uších.
Samozřejmě si Harryho všimla Hermiona jako první a téměř hned vyvalila oči na jeho partnerku, ale úspěšně to zamaskovala, neboť jí předčil Ron.
Zrzek nejprve vyvalil oči tak, že se Harry začínal obávat o to, aby je dokázal vrátit na původní místo, následně mu uniklo z úst tiché „Ty vole," a pak se plácnul rukou do čela, až to plesklo.
Když jejich reakci viděli ostatní, tak se podívali stejným směrem, ale jejich reakce byly spíš zvědavé a trochu podezíravé, převážně pak Malfoye.
„Ahoj, chtěl bych vám představit mou partnerku Terseu," usmál se na všechny Harry, hned jak k nim došel.
Následně všechny představil a Tersea si s nimi potřásla rukou s širokým úsměvem na rtech. Ron s Hermionou jí sice ruku podávali trochu zdráhavě, ale nakonec si s ní taky potřásli.
Tersea měla stříbrné šaty s decentním blýskavým náhrdelníkem a náušnicemi. Dlouhé blonďaté vlasy jí přidržovala stříbrná spona poslušně vzadu a tak bylo dostatečně vidět na její krásný obličej.
29.09.2011 15:41:54
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one