Kapitola osmá - Téměř nesmrtelný

Už uběhly tři týdny od začátku školního roku a stále se nic nedělo. Voldemort a jeho služebníci neprojevovali ani náznak aktivity a kouzelnické společenství si v klidu a relativním míru žilo dál.
Že se Temný pán nijak neprojevoval dost znervózňovalo jak ministerstvo, tak i Fénixův řád, jelikož to znamenalo jedině to, že něco chystá a opravdu se jim to nebude líbit.
Pro Harryho, Rona a Hermionu se stalo vyučování hrozně nudné jelikož už probíranou látku uměli. Hermiona po dvou dnech vzdala snažení dávat pozor, a tak přišla na způsob, jak zabavit sebe, Rona a i Harryho v těchto nudných hodinách. Na další hodiny už si každý přinesl knihu, ze které se učili sami mezítím, co ostatní okolo poslouchali výklad profesorů a profesorek.
Teď zrovna Nebelvírská trojka mířila na hodinu Černé magie, která jako jedna zmála byla zajímavá i přes jejich samostudium.
Když začala hodina, tak se profesorka dala do práce: "Tak, dnes si povíme něco o smrti, která je nedílnou součástí černé magie. Jak jistě všichni víte, tak většina černé magie se týká smrti, jako například smrtící kletby, různá prokletí s následkem smrti, i bolestivé kletby, které při dlouhodobějším použití mají často za následek smrt, ale taky do tohoto odvětví patří nekromancie, oživování mrtvých, vyvolávání duší, zombie a v neposlední řadě i snaha o nesmrtelnost."
"Ale paní profesorko, nesmrtelnosti se přeci nedá dosáhnout," upozornil jeden student z Havraspáru.
"Správně Jeremy, je plno způsobů jak se držet při životě, i když byste měli být normálně mrtví, například pomocí různých lektvarů, kamene mudrců a dokonce i za pomoci krve jednorožce. Další možností jsou mocné artefakty, které dokáží člověka udržet na živu, ale všechny z těchto možností jsou jen dočasné a vytváří závislost na věcech, bez kterých byste zemřeli a dokonce drtivá většina z těchto způsobů si vybere svou daň. Ale ani jedním z těchto způsobů se nestanete nesmrtelným."
"Ale co temný pán?" nadhodil jeden ze Zmijozelských.
"Ano, vy-víte-kdo se přiblížil úplné nesmrtelnosti víc než kdo jiný před ním. Kletba Smrti ho tenkrát pouze vytrhla z těla a odebrala mu velikou část jeho moci, ale i přesto přežil. A teď, po svém znavuzrození, je ještě blíž svému cíli na cestě k nesmrtelnosti, protože jeho tělo není přirozené. Je vytvořené černou magií a tak se přesně neví, jak bude reagovat na Smrtící kletby, ale podle mě, už by ho nedokázal zabít ani přímý zásah kletbou Avada Kedavra. Jelikož je jeho tělo vytvořené magií, tak se předpokládá že ani nemůže zestárnout, či onemocnět, takžeje opravdu hodně blízko," připustila profesorka.
"Takže je nesmrtelný," shrnul to Malfoy.
"Ne, není nesmrtelný, stále existuje několik způsobů jak vy-víte-koho zničit, řekla bych, že člověk úplné nesmrtelnosti ani dosáhnout nikdy nemůže a Temný pán už vůbec ne, i kdyby dokázal získat nesmrtelnost, vždy tu bude jeden způsob, který ho zničí," usmála se na ně profesorka.
Harrymu a všem kromě většiny Zmijozelských se ulevilo.
"A jaký jsou ty způsoby?" zeptal se okamžitě Ron.
"Je jich dost," usmála se profesorka, "můžete k tomu použít artefakt, nebo nějakou očarovanou, či prokletou věc, nebo mocnou zbraň, jako je například meč Godrika Nebelvíra. A i kdyby všechny tyto možnosti zklamaly, tak ještě existuje jedna, která zvládne zničit i nesmrtelného," řekla profesorka tajemě a chvíli nechala studenty, aby napjatě vyčkávali na pokračování.
"Je to takzvané Světlo naděje, ale nikdo neví, co to přesně je, ani jak se povolá, či používá. Jediné, co o tom víme je, že je to tajemná a velice mocná síla, patří do té nejbělejší magie, i když slouží k totálnímu ničení. Světlo naděje prý ničí veškerou černou magii a zlo. Neví se jaký má dosah, nebo jestli vypadá jako paprsek, nebo normální světlo. Je to jedna z největších kozelnických záhad. Dokonce na Odboru záhad na Ministerstvu kouzel je několik lidí, kteří se tímto zabývají, ale bezvýsledně. O Světlu naděje se toho ví velice málo a není divu, protože bylo použito pouze dvakrát, tedy aspoň podle našich záznamů bylo použito dvakrát, ale stále se o tom spekuluje. Jednou ho použil samotný Merlin a podruhé Godrik Nebelvír, to se ví jistě," řekla profesorka a Harrymu zase poklesla nálada a něděje na Voldemortovo zničení.
Zbytek hodiny probírali Zombie, jejich možnosti, vytvoření, zničení a vše kolem nich, což Harryho a spol moc nezaujalo, jelikož už věděli, o co jde, a tak přemýšleli o tom, co jim profesorka řekla o Voldemortově "nesmrtelnosti".
"Musím za Brumbálem," oznámil Ronovi a Hermioně Harry, když skončila hodina, oni na to jen přikývli a Harry už běžel k ředitelově pracovně.
U chrliče řekl heslo, které věděl díky jeho soukromým hodinám a nechal se vyvést po schodech až nahoru ke dveřím, na které následně zaklepal.
Ze vnitř se ozvalo typické: "Dále" a tak Harry vstoupil do pracovny, ve které opět za svým stolem seděl Albus Brumbál.
"Dobrý den, pane profesore," pozdravil Harry a usmál se, když viděl na ředitelově stole veliký zmrzlinový pohár bezpochyby s citronovou zmrzlinou.
"Ahoj Harry, co potřebuješ?" zeptal se ředite a pokynul mu ke křeslu, na které si Harry hned sedl.
"Nechceš taky pohár Harry, je vynikající, určitě by ti chutnal," nadhodil ředitel a labužnicky si strčil lžičku se zmrzlinou do pusy.
"Ne děkuji," odmítl Harry, "Přišel jsem kvůli tomu, že jsem se právě dozvěděl to, že Voldemorta vůbec nebude lehké zabít," objasnil Harry.
"Ano, to vskutku nebude," připustil Brumbál.
"Ale proč se tedy učím ta kouzla a kletby, když mu to nijak neuškodí?" zeptal se Harry.
"Ale Harry samozřejmě že mu to uškodí, že nejde zničit obyčejnými kouzly neznamená, že mu obyčejná kouzla neuškodí. Mohou ho zranit, vyčerpat a spoustu dalšího a mimoto nezapomínej na jeho služebníky, Harry. Kouzla, která se učíš, ti pomohou ať tak, či onak," usmál se na něj ředitel a dal si další kousek poháru.
"Asi máte pravdu," připustil s povzdechem Harry, když se mu ty kouzla nebudou hodit proti Voldemortovi, tak aspoň proti jeho poskokům.
29.09.2011 15:37:22
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one