Kapitola devátá - Setkání

Uběhl další týden, Smrtijedi se už vzpamatovali a znovu terorizovali kouzelnický i mudlovský svět, ale Harry i přes Hermionino a Ronovo naléhání nechtěl jít do další akce. Ne dokud nevymyslí něco, co by aspoň trochu ochránilo jeho přátele.
Ráno, když si Hermiona ve svém Denním věštci přečetla zprávu o dalším útoku Smrtijedů, tak okamžitě spustila na Harryho: "Vidíš Harry? Tomu bychom možná zabránili, opravdu nechápu proč nás tu takhle držíš. Nám se nic nestane, vždyť už jsem ti slíbila, že budu dávat větší pozor..."
"Tak dobře," řekl jen Harry a dál v klidu snídal, nevšímajíc si překvapených obličejů svých přátel, které se pak změnily na šťastné.
"Takže jdeme zase do akce?" zeptal se Harryho šeptem potěšený Ron.
"Jo, hned jak vás něco naučím," pousmál se Harry a tím ukončil tento rozhovor.
Škola proběhla jako vždy v klidu, Ron, Hermiona a Harry byli nejlepší studenti na škole díky svému samostudiu a opravdu štvali Malfoye tím, že i přes jeho "čistokrevný původ" jim jde černá magie o dost líp než jemu.
Až tři dny potom Harry uznal že už by mohli jít znovu zatopit pár Smrtijedům a tak si sedli k očarované mapě a čekali na nějaké problémy. Nemuseli čekat dlouho, protože chvilku na to se objevila červená barva v nějaké vesničce v jižní Anglii a následně i v Londýně přesněji rovnou na Příčné ulici.
"Tak kam půjdeme?" nadhodil Ron s úsměvem.
"Do té vesnice, tam bude hodně mudlů a ti se jim neubrání," navrhla Hermiona a už se s Ronem chystala přemístit, ale Harry je zadržel.
"Počkejte, vidíte?" ukázal na mapku kde ještě před chvilkou byla vesnička zaplavená červenou barvou, teď už tam byla zakreslená jen malá vesnička a po červených tečkách nebyla ani známka.
"Bylo to jen na odlákání pozornosti, jdeme na Příčnou," rozhodl Harry a všichni tři se přemístili přímo do totálního chaosu který na Příčné ulici panoval.
Většina kouzelníků se ani nesnažila bránit nebo bojovat, všichni jen v panice utíkali na všechny strany a všude kolem byl slyšet zděšený křik.
Už tu bylo i pár zdemolovaných krámků, jediní Smrtijedi stále udržovali uspořádané řady, které pálily jedno kouzlo za druhým, do davů, na krámky a na vše kolem.
Ale okamžitě, jak Smrtijedi spatřili trojici v bílém tak se zastavili a většina se i ošila, jelikož si ještě dobře pamatovali jejich minulé setkání s těmito třemi.
Smrtijedi sebou cukli, když se najednou tři postavy před nimi přeměnili do beztvarých bílých světel ze kterých začalo přicházet jedno kouzlo za druhým.
Posluhovači Temného pána se ale brzy vzpamatovali a útoky vraceli, většina kouzel ale těmi bílými jen neškodně prolétla, takže začalo Smrtijedů ubývat, přesto jich bylo stále dost.
Najednou se za Harrym a ostatními ozvala obrovská rána od hromadného přemístění a objevil se tam Fénixův řád.
Ze třech bílých světel přestaly lítat paprsky, za což byli Smrtijedi rádi, ale hned jak se světla rozlétla jejich směrem, tak ztratili potěšené úsměvy a všelijak se je snažili zastavit, ale světla se paprskům kleteb bravurně vyhýbala nebo je jednoduše ignorovala. Během pár sekund už byla světla u první řady Smrtijedů, ze světelných těl se jen vynořilo ostří a Smrtijedi se skáceli k zemi, ostří se mihla znovu a další řada Smrtijedů padla k zemi omráčená, to už stačilo na to, aby Smrtijedi zrušili jejich semknutou formaci a začal boj, do kterého se přidal i Fénixův řád.
Harryho najednou začala bolet jizva a boj ustal, když se tam najednou přemístila postava v černém, které zpod kápě svítily dvě rudé oči.
Smrtijedi se vítězoslavně šklebili a ostatní jen zděšeně zírali na temnou postavu, která se chladně rozesmála.
Harry neváhal a okamžitě se vydal k Voldemortovi, když se zastavil asi dva metry od něj, tak se změnil z bílého světla zpět na postavu v bílém.
"Pokloň se mi a zemřeš rychle," pronesl Voldemort mrazivě.
Harry se ale místo toho rozesmál z plna hrdla, "Proč myslíš že bych se ti měl klanět? Pokloň se ty mě a pro tentokrát tě nechám na pokoji, Voldemorte," vrátil mu to Harry klidným hlasem.
"Jak si dovoluješ se mnou takhle mluvit?" naštval se Pán zla a okamžitě měl v ruce svou hůlku.
"Já? A jak si ty dovoluješ mluvit se mnou a vůbec... dělat takovéto věci," řekl stále klidně Harry a mávl rukou kolem sebe, ale to už na něj letěl paprsek nějaké bolestivé kletby, Harry jen udělal nějaké složité gesto a kletba zmizela.
Rozpoutal se boj, Harrymu přišli na pomoc i Ron s Hermionou a tak Voldemortovi po chvíli nezbylo nic jiného, než utéct. Jednu ruku už měl doslova roztrhanou nějakým kouzlem a na boku hlubokou ránu.
Voldemort zdvihl hůlku vysoko nad sebe, zamumlal nějakou formuli a okamžitě se od něj začala všemi směry valit ohnivá vlna, Harry naštěstí stačil vytvořit silný štít, který ochránil jak jeho, tak i Rona a Hermionu, ale všichni neměli takové štěstí. Někteří členové řádu to ošklivě odnesli a kouzlo se nevyhnulo ani Smrtijedům, kteří se přemístili okamžitě po jejich Pánovi, který nastalé pauzy v boji k útěku využil.
29.09.2011 15:38:04
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one