Kapitola třicátá druhá - Třetí stupeň

"Harry, ta ženská je velikej problém," říkala Hermiona Harrymu, když dorazili do hradu.
"Teda kámo, řeknu ti, ty si umíš vybrat," poznamenal Ron uznale a hned schytal pohlavek od Hermiony.
"Rone, nezapomínej, že ta ženská chce Harryho zabít a slouží Voldemortovi," připomněla Hermiona.
"Ale co s tím uděláme? Chytíme ji a pošleme do Azkabanu?" zeptal se Ron.
"To není špatný nápad, ale nevíme, kde ji hledat," zamítl Harry.
"Vypadá to, že je nasazená speciálně na tebe, takže nás bude sledovat, což je hodně špatné," shrnula to Hermiona.
"Jo, budeme muset víc přidat na tom zvěromágství," pokýval hlavou Harry.
Od té doby se začali znovu vytrácet hned po skončení vyučování, ale tentokrát nechodili do Hnízda, protože by na něj mohla přijít Tersea a tak se scházeli v komnatě nejvyšší potřeby.
Procvičovali své proměny, co nejčastěji to šlo až do vyčerpání, když byli už moc unavení, tak se učili černou magii, aby dohnali Malfoyův postup.
A takhle se to střídalo, přeměny, černá magie a zase dokolečka.
Jednou se pokusili i o celkové přeměny, ale dopadlo to tak, že Ronovi místo nosu narostl čumák, měl psí uši, ruce se mu změnili v tlapky a narostl mu psí ocas.
Hermioně se změnila celá hlava v kočičí a jako u Rona jí narostl ocas a přední tlapky, dokonce se jí jedna noha změnila v zadní tlapku, což byl asi jediný úspěch. Harrymu narostl zobák, na ramenech mu vyrašilo peří a ruce se mu změnily v silné pařáty.
Po tomhle fiasku se vrátili k procvičování proměn.
"Potter, Weasley a Grangerová," zavolala si je profesorka Gesonová na jedné z hodin Černé magie.
Už uběhl měsíc, co tu profesorka učila a s její výukou jak černé magie, tak obrany proti ní, byli všichni velice spokojení. Jak říkala na začátku, že se budou učit spíše prakticky, tak to dodržela, teorie si opravdu moc neužili, ale nikomu to nevadilo.
"Ano, paní profesorko?" upozornila Hermiona profesorku na jejich přítomnost.
"Všimla jsem si vašich pokroků," usmála se na ně profesorka, "vypadá to, že pilně studujete, opravdu jsem nečekala, že by se někdo na tyto hodiny učil, protože se předpokládalo, že tady budu učit já vás, a podle mých osnov by se tento rok měli všichni dostat na druhou úroveň a další rok na třetí. Vy jste mě trochu předběhli," vysvětlovala profesorka.
"A proto, jsem se rozhodla, že vás nechám složit zkoušku na Třetí stupeň, zítra večer v osm tady, ano?" zeptala se profesorka.
"Ano, děkujeme," vyhrkli všichni tři naráz radostí bez sebe, když šli zpět na svá místa, tak si všimli nasupeného pohledu Malfoye.
Druhý den večer se tedy sešli před učebnou na složení zkoušky. Přesně v osm hodin se dveře otevřely. Harry a spol tedy vstoupili dovnitř a čekali, že zde objeví profesorku, která jim zadá nějaké úkoly, ale to se šeredně mýlili.
Hned, jak byli všichni uvnitř, tak se za nimi dveře zavřely a třída jako by se rozmazala a pak byli úplně v jiné místnosti s dveřmi na protější straně.
"Co to, sakra, je?" zeptal se Ron a rychle vytáhl hůlku jako jeho přátelé.
"Že by past?" nadhodil Harry.
"Nebo už je to ta zkouška," zauvažovala Hermiona a pokusila se otevřít dveře, kterými přišli ani po vyřknutí nejrůznějších odemykajících kouzel se dveře neotevřely.
"Co teď?" zeptal se Ron.
"Půjdeme dál," rozhodl Harry a tak se společně vydali k druhým dveřím, ty šly otevřít bez problémů. Když všichni vlezli do další místnosti, tak se za nimi dveře znovu zabouchly. Harry se je sice pokoušel zachytit, ale nešlo to.
Na druhé straně místnosti byli přivázaní tři vlci, kteří vypadali , že opravdu dlouho nežrali, protože jim z tlam odkapávali sliny a pořád výhružně vrčeli. Za vlky byly další dveře.
"Zkusíme je jen zmrazit, to by mohlo stačit," zapřemýšlela Hermiona, namířila hůlkou na jednoho z vlků a pronesla zaklínadlo a… nic, nestalo se vůbec nic, hůlka nevypustila ani jiskřičku.
"Co se to děje? Jak to, že to nefungovalo?" začal zmatkovat Ron a vyzkoušel na vlky několik kouzel od čistícího, přes balící až ke kouzlu, které podráží nohy, ani jedno kouzlo nefungovalo.
Nakonec všichni začali sesílat nejrůznější kouzla na vlky až se Harrymu podařilo jedno kouzlo, které naštěstí vlka netrefilo, z Harryho hůlky vyletěl černý paprsek, který narazil do zdi za vlka a tam se proměnil v černý sliz, který rozežral zeď, do které narazil, ale bohužel i s jedním řetězem, který držel vlka.
Vlk ihned, jak byl volný se rozeběhl na tři studenty Nebelvíru.
Harry nezaváhal, namířil hůlkou na vlka a pronesl; "Vriorys," z jeho hůlky vyletěl temně modrý paprsek, který narazil do vlkovy hrudi, bylo to tak silné, že to vlka odhodilo zpět, pak ho kletba nadzvedla a mrštila s ním o zeď a hned pak o podlahu a znovu o zeď, vlk ztratil vědomí a už nebyl hrozbou.
"Jde tu používat jen černá magie, nic jiného," objasnil svým kamarádům Harry.
Na ostatní vlky použili dusící kouzlo, které zrušili hned, jak vlci ztratili vědomí, aby je tím nezabili.
Otevřeli další dveře, ale než stačili cokoli udělat, tak Rona a Harryho popadli dvě ruce a vtáhli je do místnosti. Hermiona je okamžitě následovala a spatřila onoho neznámého útočníka.
Byl to přízrak. Temně šedá až černá bytost, která nemá žádné hmotné tělo a vypadá, jako by se skládala z převalující se mlhy.
Tento přízrak byl oblečen celý v brnění, až na přilbu.
Hermiona se tak bála o své dva kamarády, že zapomněla na dveře, které se za ní s tichým klap zavřely.
Byli v tmavé místnosti osvětlené jen pochodněmi.
Přízrak Rona i Harryho pustil hned, jak byli uvnitř a odešel na druhý konec místnosti, kde si nasadil přilbu a do ruky si vzal meč.
Ron na přízrak namířil hůlku a pronesl; "Twerdius frevo des," ale hůlka znovu nefungovala.
Na přízraky platí jen dvě věci, buď je uvěznit do nějakého předmětu, nebo je zničit, jedno ze zaklínadel na zničení přízraku Ron použil, ale nefungovalo, použil i ostatní co znal, ale ani jedno neúčinkovalo a přízrak se k nim pomalu přibližoval.
Harry si všiml, že nedaleko od nich stál kamenný stůl, na kterém byli dva meče a jedna váza.
Hermiona si toho taky všimla.
"Vy ho zabavte, já udělám vězení," řekla Hermiona a všichni tři se rychle přesunuli ke stolu.
Harry s Ronem popadli meče a šli na přízrak, který se nebezpečně blížil a Hermiona se dala do zaklínání vázy.
Přízrak ač byl v brnění, byl dost obratný a silný protivník, hlavně silný.
Ron s Harrym na něj chvíli útočili, ale přízrak si to dlouho nenechal líbit, ohnal se mečem a Harry se jen tak, tak stačil přikrčit, Ron takové štěstí neměl, nastavil meč, aby vykryl ránu, ale přízrak do rány dal takovou sílu, že tím Rona doslova odpálkoval dva metry daleko.
"Hermiono, pospěš si, už tu trochu nestíháme," zavolal Ron k Hermioně a pomalu se zvedal a přitom si masíroval naraženou ruku.
Ještě chvíli se jim dařilo přízrak držet dál až Hermiona vykřikla; "Hotovo, chytejte," a hodila Ronovi onu vázu, ten ji chytil, kývl na Harryho a ten odlákal přízrakovu pozornost útokem na jeho pravý bok. Ron se připlížil z druhé strany a dotkl se vázou přízračného těla.
Váza zapulzovala a prázdné brnění se sesypalo na zem.
Ozvalo se tleskání a hned se místnost se vším rozplynula a oni byli znovu v učebně s profesorkou Gesonovou.
"Výborně," pochválila je profesorka, "povedlo se vám dokončit zkoušku na třetí stupeň," usmála se na ně a podala jim jejich osvědčení.
"Tato zkouška byla především na znalosti, ale zkoušky na čtvrtý a pátý stupeň jsou složitější a asi budou i trvat déle," řekla jim, "a teď už je pozdě, tak jděte spát, ať mi zítra neusnete na hodině," dodala profesorka a vyvedla je z učebny.
29.09.2011 14:45:34
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one