Kapitola třicátá čtvrtá - Nečekaná a nepříjemná zpráva

Večer, když už bylo dávno po večerka, tak se Harry, Ron a Hermiona vykradli z nebelvírské společenské místnosti.
Nevzali si sebou ani neviditelný plášť a hned za průchodem, když byli dál od nadávající Buclaté dámy, která naštěstí byla tak rozespalá, že je nepoznala, se proměnili do svých zvířecích podob a utíkali do vstupní síně, pak přes hlavní bránu, která nebyla ještě zavřená až zmizeli v Zapovězeném lese.
Trvalo jim něco přes dvě hodiny než našli Místo, není se ani čemu divit, když vás nic nehoní, nebo neodnáší přes les, tak to je úplně něco jiného.
Všichni tři byli tak rozeběhnutí, že to téměř neubrzdili a skončili ve vodě, nakonec tam skončil jen Ron, který se přiřítil jako poslední a jen tak, tak to ubrzdil, neobešlo se to bez pár kotrmelců, skončil na úplném okraji a ještě chvíli balancoval na okraji jezera, aby do něj nespadl.
Harry nenápadně zvedl jeden ze svých pařátů a trošičku do Rona strčil, ten už to nevyrovnal a zřítil se po hlavě do průzračné vody, když se po nějaké té chvíli cákání konečně vyhrabal na všechny čtyři, tak se podezřívavě podíval na Harryho, který teď byl otočen bokem a zrovna jedním z pařátů ukazoval na jeden strom.
Ron štěknul a vrhl se na svého kamaráda, který ač je mohutnější, tak Ronův útok neustál a skončil na zemi.
Harry s Ronem se ještě nějakou dobu pošťuchovali a Hermiona přemýšlela jestli by jim Místo nemohlo znovu udělat tu cestu aby se nemusela namáčet.
K jejímu i Ronovu a Harryho překvapení se znovu voda rozestoupila a odkryla tak kamennou cestu, po které přešli až na Místo, vodopád se taky odklonil, když jím procházeli, takže nebyli mokří, teda Hermiona nebyla mokrá. Ron si totiž umanul, že Harryho chování potřebuje náležitou odplatu a tak ho teď, když opatrně svými velikými tlapami a spáry balancoval na kamenech, shodil do vody a se vztyčenou hlavou pak prošel hned za Hermionou, dřív, než se Harry stačil zvednout.
Na místě jim čas uběhl hrozně rychle, bavili se, dokonce i hráli šachy a jiné kouzelnické hry, které uměl Ron vyčarovat a Hermiona se při jeho kouzlech usmívala na celé kolo, sice hudroval, že mu dala tu knihu, ale jak to tak vypadá, tak se z ní dost naučil.
Harry využil dokonalého místa k létání, které poskytovala jedna strmá strana s výhledem a několikrát si zalítal.
Do Bradavic se vrátili až když se rozednívalo a tak se ani nevyspali, ale vůbec jim to nevadilo, bylo to zvláštní, jakoby jim Místo samo dalo energii, takže se pak necítili vůbec ospalí.
Poslední hodinu ten den měli přeměňování. Po hodině, když už chtěl Harry odejít na oběd se svými přáteli, tak si ho McGonagallová zavolala.
"Pane Pottere, vy tu ještě chvíli zůstaňte," řekla a ještě něco dopisovala.
"Jděte, já za vámi potom přijdu," oznámil Ronovi a Hermioně.
Ti jen přikývli a vydali se na oběd.
Po chvíli profesorka dopsala a podívala se na Harryho.
"Harry," začala. Dnes se chová opravdu dost divně, napřed jsme probírali látku, kterou jsme brali už ve čtvrtým ročníku, když jí na to Hermiona upozornila, tak jí srazila body a teď mi ještě říká jménem, tady něco nehraje, prolétlo Harrymu hlavou.
"Pojď sem, odneseš tento dopis řediteli," řekla a založila se širokým úsměvem, což byla další neobvyklost, dopis, který zrovna dopsala, do obálky.
Harry si od ní vzal dopis a už byl otočen k odchodu, když se najednou ve dveřích objevil profesor Brumbál a zakřičel; "Dolů."
Harry sice nechápal proč, ale okamžitě uposlechl a udělal dobře, protože nad ním proletěl tmavě oranžový paprsek a strefil se profesorce McGonagalové do napřažené ruky, ve které držela dýku, ruka se jakoby rozpadla na písek, pak se znovu složila, profesorka se napřed koukla na ruku, pak na Brumbála a nakonec na Harryho; "Tak zas příště Harry," usmála se a celá se rozpadla v písek, který následně pootevřeným oknem zmizel ven.
"Co to?" zeptal se Harry a pak mu to došlo, "To nebyla profesorka McGonagallová," řekl jen.
"Ano, to nebyla. Profesorku McGonagallovou naštěstí našel jeden z domácích skřítků svázanou u ní v kabinetě. Neboj nic jí není," řekl s úsměvem, když uviděl Harryho tázavý pohled.
"Takže to byla Tersea?" zeptal se Harry.
"Ano, vzala si Mnoholičný lektvar a jak jsi viděl, tak se tě znovu pokusila zabít," přisvědčil Brumbál.
"A proto bych si s tebou chtěl dnes promluvit. Přijď za mnou hned po obědě, teď se jdi najíst," usmál se ředitel.
"Ano, pane profesore," přikývl Harry a odešel.
Cestou si přečetl vzkaz, který byl napsán v dopise, stálo tam jen:
Harry Potter
Zemřel na probodnutí dýkou velké bojovnice Tersei.
"Ta má ale smysl pro humor," zakroutil Harry hlavou a dopis spálil kouzlem Firtis, které ho naučil Brumbál jako první.
Ronovi a Hermioně řekl Harry u oběda všechno co se stalo, najedl se a pak se vydal do Brumbálovi pracovny.
Až před ní si uvědomil, že nezná heslo.
"Sakra, už zase," zaklel a sedl si k chrliči.
"Vstávej Harry z té podlahy, nebo se ještě nastydneš," usmál se na něj ředitel, který zrovna přicházel jednou z chodeb.
Harry okamžitě vstal a následoval ředitele po vyslovení hesla.
"Tak Harry," začal ředitel, když už oba seděli v jeho pracovně, "Jak už jistě víš, tak na tebe Voldemort nasadil zabijáka, je to ta žena, co se jmenuje Tersea. Zjistil jsem, že Tersea je už poměrně dost stará, má bezmála tři sta let, což je úctyhodný věk. Byla uvězněna, když jí bylo něco kolem dvaceti za vraždy na objednávku. Pracovala buď pro bohaté mudly, nebo zlé čaroděje. Jak už jsem řekl uvěznili ji, přesněji jeden čaroděj, teď zrovna nevím, jak se jmenoval, ale to je jedno. Byla izolovaná od světa i od času, protože ji uvěznil do začarovaného předmětu jako například přízrak, nebo nějaká podobná bytost. A proto budeš muset i letošní prázdniny strávit u Dursleyů," řekl ředitel.
"Ale pane profesore..," pokoušel se něco namítnout Harry.
"Harry, budeš tam muset zůstat jen do tvých narozenin, na ty už budeš se svými přáteli, ale do té doby musíš být u svých příbuzných, je tam plno ochranných kouzel, takže ani kdyby tě sledovala, tak se k tobě nebude moct přiblížit a ani by tě neměla najít," vysvětlil ředitel a Harrymu nezbývalo nic jiného, než přikývnout na souhlas.
Náladu mu zpravili až Ron s Hermionou.
Nakonec se večer znovu vydali na Místo, ale tentokrát tam nebyli tak dlouho.
29.09.2011 14:47:04
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one