Kapitola dvacátá šestá - Pozdní Vánoce

"Tady máš dárky, trochu jsi to prošvich," řekl Ron, když Harry vyšel ze svého pokoje po koupeli v čistém oblečení a pohodlně si sedl do křesla v knihovně.
"Dárky? No jo, ale to znamená, že ode mě nikdo nedostal dárky, takže se to provalilo?" zeptal se Harry starostlivě.
"Ne, nemusíš se ničeho bát, poštu jsme za tebe obstarali mi a dárky jsme našli u tebe v kufru, tak nějak jsme si domysleli co komu patří," ujistila ho Hermiona.
Harry si viditelně oddychl.
"Tak se dáme do toho rozbalovaní," promnul si ruce Harry.
"Dík Hermiono, opravdu originální dárek," poznamenal Harry, když objevil knihu: Kouzla pro potěšení od růže po plyšového medvídka.
"Jo, to jo, já jsem dostal něco podobnýho, prej: Domácí práce všeho druhu a drobné doplňky," zamručel si Ron, ale pak se stejně usmál.
"Napadlo mě, že když se učíte samá bojová, obraná a podobná kouzla, tak vám neuškodí umět i něco praktického," pokrčila rameny Hermiona s lehkým úsměvem na rtech.
Nad tou představou Rona v zástěře, prachovkou v jedné ruce a hůlkou v druhé, jak pobíhá po domě a uklízí co se dá se Harry pousmál a dal se zpátky do rozbalování.
Od Rona Harry dostal kožený opasek se zlatou přezkou v podobě draka, na jedné straně byl kožený měšec na peníze a na druhé bylo pouzdro na hůlku, všechno to bylo v temně rudé, až černé barvě.
Harry se na Rona nevěřícně podíval.
"Je to jen vyčarovaný, z tý knížky od Hermiony," pokrčil Ron rameny.
"Ale stejnak mockrát dík, je to fakt dobrý," usmál se Harry.
"Taky mi to dalo dost práce," usmál se i Ron.
Dál dostal cukrovinky od Hagrida, kterými by šly snad rozbíjet i kameny, od paní Weasleyové další svetr a tak to pokračovalo.
Pak ještě dostal balíček od Freda a George, ve kterém byl vzkaz:

Někdy se stav u nás v obchodě, musíme ještě něco probrat.
F. a G.
PS: Užij si vánoce a snad ve škole užiješ náš dárek.

Když se dostal k dárku samotnému, tak se dost divil.
Byla to dřevěná krabička, která měla na víku znak Freda a George: Propletené F s G a v pozadí veliké W, když krabičku otevřel, tak na jakoby sametovém podkladu byly umístěny tři brky, jeden bílý, jeden černý a jeden bíločerný vypadali obyčejně, ale jak Harry znal Freda a George, tak obyčejné určitě nebyly.
A měl pravdu, v krabičce byl taky lísteček:

Bílý: Hodí se na hodiny Dějin čar a kouzel.
Když ho postavíte na pergamen (hrotem dolů), kde má psát, tak bude dělat zápisky z celé hodiny.
Zaručujeme stručné a věcné zápisky, ze kterých se látku můžete později naučit či opsat.
Tento brk má ještě jednu výhodu, vytvoří iluzi, že ho držíte a děláte si poctivě zápisky vy, i když to tak nebude, kouzlo se ruší shozením, či sundáním brku z pergamenu.

Černý: Hodí se na zapisování a vypisování z učebnic.
Je to normální diktovací brk, který napíše vše co řeknete od doby co ho postavíte na pergamen (hrotem dolů) do doby, kdy ho z pergamenu sejmete.

Bíločerný: Hodí se na zápisky u hodin, kde jste pod větším dohledem a hrozí vám i vyvolání.
Má úplně stejné vlastnosti jako brk bílý, bez schopnosti vytvářet iluzi, že si zápisky děláte sám. 

"To je co?" usmál se Ron, "taky sem od nich dostal tudle sadu, ostatně jako i Ginny a Hermiona, ale ta odmítá bílí použít."
"Ano, je to totiž jako podvod, ale po delší úvaze sem se rozhodla, že ho použiji, ale jen na hodiny Obrany, protože se tam nějak nemůžu soustředit na zápisky," řekla Hermiona.
"Jo, vidíš jak hezky umí říct, že tam usíná," pošeptal Ron Harrymu.
Za čtvrt hodiny už ale šel Harry spát, protože byl příšerně utahaný a obával se, že by další den nevstal, nařídil si budík na svojí dobu, aby si mohl vzít lektvar, který tak dlouho postrádal a šel spát.
Budík ho vzbudil a on si vzal svůj lektvar, zbylo mu dost lektvaru, protože skoro celé prázdniny lektvar nebral a tak si zbytek schoval do nočního stolku do zásoby.
Hned po doznění účinků kletby Harry znovu usnul a vstal až kolem čtvrté odpoledne.
Ron s Hermionou se včera přemístili znovu k sobě domů a Harry jim řekl ať na dnešek nechodí a tak měl celé Hnízdo jen pro sebe a mohl nerušeně relaxovat.
Chvíli ještě zkoušel usnout, ale vůbec se mu to nedařilo a tak si vzal knihu od Hermiony a hůlku a začal se učit nová "praktická" kouzla.
V den návratu do Bradavic se Harry přemístil na nástupiště devět a tři čtvrtě a nastoupil i se svými přáteli do vlaku.
Cesta to byla zdlouhavá, ale jelikož tentokrát měli kupé jen pro sebe, tak Ron s Hermionou vyprávěli Harrymu jak to bylo s jeho záchranou a proč jim to trvalo tak dlouho.
K večeru se vydali do Hnízda, aby si cvičili svoje proměny, tentokrát se Harrymu podařilo ruku aspoň zčásti změnit, ale než se proměna stačila dokončit přestal s tím a vrátil jí do původního stavu, Hermiona říkala, že je lepší proměňovat se co nejvíc po částech, aby to pak šlo lépe.
Další den měl Harry hodinu s Brumbálem a tam ho chtěl požádat, jestli by ho nenaučil připravovat ten lektvar, co bere na zmírnění účinků kletby.
*
"Pane profesore?" řekl Harry po hodině s Brumbálem. 
"Ano, Harry?" usmál se ředitel.
"Já, chci se zeptat, jestli byste mě nenaučil připravovat ten lektvar co beru," zeptal se Harry.
"Ano, to je velice dobrý nápad, ale bude tě ho muset naučit profesor Snape," řekl Brumbál, "abych ti řekl pravdu, já v lektvarech nejsem moc dobrý," mrknul na Harryho ředitel.
"A co madam Pomfreyová?" zeptal se Harry s nadějí.
"Ne, ta má dost práce s přípravou svých mastí, blíží se totiž další Famfrpálový zápas a madam Pomfreyová si pořád myslí, že nemá dost hojivých mastí," oznámil profesor Brumbál.
"A mimoto profesor Snape je ve svém oboru opravdový mistr a tak bude lepší, když se tak důležitý lektvar naučíš od něj," dodal ředitel.
"Ano, asi máte pravdu," připustil Harry a s rozloučením opustil Brumbálovu pracovnu.
*
Harry stál před Snapeovým kabinetem a rozmýšlel se jestli má zaklepat nebo ne.
Jeho dilema vyřešil profesor sám, najednou se dveře s trhnutím otevřely a v nich stál obávaný ředitel Zmijozelské koleje.
"Pottere, co tu chcete?" zeptal se Snape ledově.
"Jdu se vás zeptat, jestli byste mě nenaučil lektvar…co teď používám," řekl Harry.
"Vás a naučit udělat lektvar, hmm, to mi nějak nejde k sobě," pronesl Snape posměšně, ale pak zvážněl, "dobrá Pottere, zítra večer v sedm se hlaste u mě."
"Ano, pane profesore. Děkuji," řekl Harry a okamžitě zmizel ze sklepení rovnou do nebelvírské společenské místnosti.
29.09.2011 14:40:37
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one