Kapitola dvacátá první - Konečný rozsudek

Další den po uvěznění Harryho už profesor Brumbál nervózně usedal na jedno z míst v soudní síni, na ministerstvu kouzel. Jak to tak vypadalo ministr se v tomto případu opravdu vyžíval a proto soud zasedal v místnosti, kde měl Harry svoje disciplinární řízení před pátým ročníkem a kde se soudili i Smrtijedi.
Ředitel už od doby, co profesor Kratiknot s ostatními členy profesorského sboru šel pracovat na očištění Harryho, byl ve spojení s nejrůznějšími členy Starostolce a přesvědčoval je, aby co nejdřív udělali soudní přelíčení k Harryho případu, což znamenalo, že se ho Harry musel účastnit a nemusel být dál v Azkabanu s mozkomory.
Naštěstí většina členů Starostolce byla okamžitě pro a ten zbytek souhlasil, když jim Brumbál pověděl o důkazech, které prokazují Harryho nevinu.
Teď už všichni usedali na svá místa Vedle profesora Brumbála se usadila celá rodina Weasleyových až na Perciho, který byl blíže k ministrovy a vůbec nedával najevo, že by si své rodiny všimnul a pana Weasleye, který ještě něco zařizoval.
Ředitel dokonce povolil Ronovi, Ginny a Hermioně, aby pro tentokrát opustili školu a mohli přijít na soudní proces, teď všichni tři nervózně seděli mezi rodinou Weasleyových a Remusem Lupinem.
Arthur Weasley už přicházel k nim, ale netvářil se moc šťastně.
"Co se děje?" zeptala se ho jeho manželka, když si sedal vedle ní.
"Viděl jsem Harryho," odpověděl a tím si získal pozornost všech okolo.
"Ten Soup udělá všechno pro to, aby Harryho vyřídil…" dál se ale ve vyprávění nedostal, protože už všichni seděli na svých místech a ministr kouzel zahájil soudní přelíčení.
"Dámy a pánové, sešli jsme se tu, abychom prošetřili a nakonec odsoudili," řekl s úšklebkem pisklavě, "Harryho Pottera z vraždy jedné ze studentek Bradavické školy čar a kouzel, Hanny Berderwové. Přiveďte obžalovaného." rozkázal ministr a dva bystrozorové otevřeli dvoukřídlé dveře.
Okamžitě, jak se dveře otevřely naskytl se všem pohled na čtyři mozkomory, kteří mezi sebou měli Harryho Pottera. Harry měl na rukách a nohách těžké řetězy, jejichž konec držel jeden z prvních dvou mozkomorů.
Bylo zvláštní jakou dokáže projít člověk změnou za tak krátkou dobu.
Harry na sobě měl pořád školní uniformu, ale ta teď byla zašpiněná a místy i roztržená. Harryho brýle měly jedno sklíčko prasklé a Harry sám vypadal dost vyčerpaně a chvilkami sebou cukal. Jeho pohled byl úplně prázdný, jako by tam vůbec nebyl a sotva se vlekl za mozkomorem, který ho vedl k jeho místu uprostřed. Harryho dokonce párkrát ani neunesly jeho nohy a klopýtnul, nebo klesnul na koleno, ale dostal se až k nepohodlnému křeslu, kde ho mozkomor připoutal a odplul z místnosti za svými "společníky," kteří zůstali u vchodu.
Když se za ním dveře zavřely, tak se z různých míst ozvalo úlevné oddechnutí.
"Vypadá hrozně, co?" poznamenal Ron Hermioně, která na něj koukla pohledem "seš-vůbec-někdy-normální?"
"Ty bys asi nevypadal o moc líp, kdybys byl přes den v Azkabanu," řekla mu Hermiona šeptem.
"Jste Harry James Potter?" zeptal se ho ministr.
Harrymu se aspoň částečně z očí dostal ten nepřítomný pohled. 
"A…ano, to jsem." odpověděl po chvíli.
"Jste obviněn z vraždy Hanny Berderwové. Cítíte se vinen?" zeptal se ministr přímo.
"Já…ne…teda asi…ne nejsem." odpověděl Harry nakonec.
"A máte pro to nějaký důkaz?" vyštěkl ministr na Harryho.
"Ano, máme." ozval se Brumbál, vstal a přešel až k Harrymu.
"Ano? A jaký?" zeptal se rádoby zvědavě ministr.
"Provedli jsme šetření ohledně vraždy slečny Berderwové a zjistili jsme, kdo byl pravý vrah," upřesnil to ředitel.
"A jak jste na to, prosím vás, přišli?" zeptal se teď už opravdu zvědavě ministr.
"Harryho hůlka, která se našla na místě činu a která byla vražednou zabraní, nám doslova ukázala pachatele. Existuje totiž kouzlo, které přiměje hůlku, aby vyslala paprsek, který jí bude spojovat s tou osobou, která ji použila jako poslední. A díky tomuto kouzlu jsme se dostali až k pachateli, kterým je Revis Zervener, který studoval sedmý ročník ve Zmijozelské koleji. Pana Zervenera, jsme předali bystrozorům, kteří ho teď drží venku. Jestli chcete, tak je můžete zavolat." uzavřel svůj proslov profesor Brumbál.
"Ne, to nebude nutné," procedil mezi zaťatými zuby ministr kouzel Rezet Soup.
"A zjistil jste, jak to tedy pan Zervener udělal?" zeptal se ministr doufajíc, že na tomto ztroskotá Harryho obhajoba, tudíž by byl Harry pořád jeden z podezřelých.
"Ano, to jsme taky zjistili," vyvedl ho z omylu ředitel.
"Zjistili jsme, že pan Zervener použil k tomu, aby se dostal nejdřív k Harrymu pro hůlku a aby mu přidal falešnou vzpomínku a nakonec i k slečně Berderwové, koště. Bylo to až nečekaně jednoduché, jen s koštětem přiletěl k oknu a jednoduchým kouzlem Alahomora ho otevřel. Tento nedostatek v bezpečnosti Bradavického hradu byl už napraven, když nám ministerstvo dnes vydalo podvolení přísnějším bezpečnostním opatřením, o které jsem mimochodem žádal už před více než rokem." dořekl Brumbál a usmál se na ministra kouzel, který teď připomínal raka, ne jen vzrůstově.
"Dobrá tedy," dostal ze sebe rezignovaně po nějaké době.
"Kdo je pro vinen?" zeptal se a radši nezvedl ruku, protože být jediný v celém sále by nebylo moc příjemné a ještě k tomu byly předloženy nezpochybnitelné důkazy.
"A kdo je pro nevinen?" zeptal se už zbytečně a rázem se téměř většina rukou ocitla nahoře.
"Rozsudek zní: nevinen." oznámil ministr a naštvaně odkráčel z místnosti.
*
"Tak co, jak mu je? Bude v pořádku?" vychrlila paní Weasleyová okamžitě na madam Pomfreyovou, když vyšla z ošetřovny.
Paní Weasleyová i se všemi Harryho známými, kteří byli na ministerstvu od té doby, co se dostali do Bradavického hradu čekali, co jim řekne o Harryho stavu ošetřovatelka.
Zatím neměl nikdo z nich možnost s ním mluvit, protože se s ním okamžitě po ukončená soudu ředitel přemístil pomocí přenášedla rovnou do Bradavic jak bylo dohodnuto.
"Po fyzické stránce je v pořádku, jen je hodně vyčerpaný a tak hned usnu. Potřebuje spoustu odpočinku a co se týče jeho psychické stránky, tak ta je, nebo bude doufám taky v pořádku, to zjistíme až se probere." odpověděla ošetřovatelka.
29.09.2011 14:33:13
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one