Kapitola dvacátá pátá - Ére L´wen

V celé Evropě jsou jen dvě kouzelnická vězení, prvním je Azkaban, který leží někde ve vodách Anglie a druhé je Ére L´wen, které se nachází u hranic Francie se Švýcarskem.
Harry s čtyřčlenným doprovodem se přemístil na nějaké pole u lesa, kde na prašné cestě stál vůz, vůbec nevypadal jako ty kočáry v Bradavicích, byl celý ze dřeva a vzadu měl malé zamřížované okénko. Taková menší cela na kolečkách.
Harrymu se nekonečně ulevilo, když zjistil, že nejde do Azkabanu.
Když už se rozhodl, že si sundá kápi a prozradí kdo ve skutečnosti je, aby se nemusel vrátit do Azkabanu, tak mu tlumočnice řekla, že si trest odpyká ve věznici Ére L´wen. Harry předtím ani nevěděl, že kouzelníci mají i jiné vězení než Azkaban.
Harry tedy upustil od svého prozrazení a řekl si, že to nějak přežije, než přijde na to, jak se odtamtud dostat, nebo ho nepřijdou vysvobodit Ron s Hermionou, sice o tom ještě uvažoval kvůli své kletbě, ale nakonec se rozhodl, že si řekne na ošetřovně ve věznici o něco na bolest a nějak to překousne.
Harryho doslova hodili do vozu, zamkli za ním a rozjeli se po cestě.
Harry ve voze nebyl sám, byl tam ještě jeden chlápek, který ale bezesporu Smrtijedem byl, nejenom, že tak vypadal celkově, ale ještě k tomu měl u košile krátké rukávy a na ruce se mu pyšně vyjímalo znamení zla.
Francouz se s Harrym pokoušel navázat rozhovor, ale nakonec to vzdal, Harrymu se po celou cestu dařilo Smrtijeda zcela ignorovat.
Když vůz zastavil, tak už byla venku tma a Harry viděl jen temné obrysy budovy, do které ho bystrozorové vlekli. Budova nebyla moc veliká a hlavně poutala dvěmi velikými věžemi a tím, že jednu stranu budovy tvořila skála.
Harryho se Smrtijedem si hned u brány převzala stráž, která měla na pravé straně opasku hůlku a na levé něco, co vypadalo dost podobně hůlce až na to, že byla tlustší.
Dozorci je oba dovlekli až do místnosti, kde už na ně čekal nějaký chlápek u stolu s popruhy.
Stráž napřed přivázala ke stolu Smrtijeda a Harry tak mohl zjistit, co ho čeká.
Hned jak byl Smrtijed pevně přivázán ke stolu břichem dolů, tak mu strhli košili a ten chlápek, co na ně čekal v místnosti namířil mezi jeho levou lopatku a páteř hůlkou a něco zamumlal.
Smrtijed se začal zmítat bolestí a na místě, kam mířila hůlka se pomalu začal objevovat znak.
tetování.bmp
Byl to starý klíč, okolo kterého byl drak chrlící oheň.
Harry si uvědomil, že to asi bude znak vězení, protože úplně stejný symbol byl i na voze, ve vstupní hale budovy, ve které se nacházel a na hábitech dozorců.
Hned, jak měl Smrtijed dokončené tetování, tak ho dva dozorci odvlekli někam pryč a další dva se chopili Harryho. 
Když Harrymu strhávali hábit a tričko, které měl pod ním, tak se pokusili mu sundat i kápi, ale po deseti minutách marného snažení toho nechali, Takže Harrymu zbylo jen oblečení od pasu dolů a kápě, která mu zakrývala celou hlavu a krk až po ramena.
Po dokončení znaku, který se vyjímal mezi Harryho levou lopatkou a páteří, ho dozorci odvedli do jeho cely.
Tím se vysvětlilo proč je budova nalepená ke skále. Ve skále totiž byla brána, za kterou se nacházela spleť tunelů, chodeb a místností.
Jedna část byla určena jen pro vězně, každý vězeň měl vlastní celu.
Jak Harry zjistil, tak vězni byli z cel vyhnáni v sedm hodin a celý den kopali s pomocí pouze krumpáčů, lopat a starých koleček, nebo vozíků, které jezdily po kolejích ve větších chodbách a zpátky do cel se vraceli až na večer kolem dvanácté hodiny.
Vlastně jediné, co jim zajišťovalo pojem o čase byli veliké hodiny v tunelu vedoucím k celám a do jídelny, jinak od té doby, co sem Harryho přivezli neviděl oblohu, celé dny a noci prožíval pod malým osvětlením chodeb a místností.
Pro Harryho to bylo o to horší, že ho každé ráno budila kletba, na kterou sice bral lektvar proti bolesti, který dostal až po jeho prvním ránu, když zbudil svým bolestným řevem celý blok vězňů i s dozorci, ale normální lektvar proti bolesti nepůsobil tak účinně jako jeho speciální lektvar a tak byla bolest pořád dost veliká.
Harry se zatím nesetkal s žádným Anglicky mluvícím člověkem a stejně tam byl samý Smrtijed, takže celý svůj pobyt ve věznici prožil téměř bez mluvení.
Utéct bylo maximálně těžké, protože všude byli dozorci, kteří měli tu tlustší hůlku, která sloužila jako bič, neuměla sice vykouzlit jiné kouzlo, ale vždy, když držitel chtěl, tak se z hůlky vyřítil obrovitý ohnivý bič, který za sebou nechával dlouhé žárem zacelené rány.
A jako by to nestačilo, tak byl z podzemí jediný východ a to brána, kterou sem vešel.
Harry se přesto pokusil jednou utéct, ale dostal se jen před Bránu, kde se na něj vrhli dozorci.
Ron s Hermionou pořád nepřicházeli a Harry se začínal obávat toho, že nevědí kde je, nebo se jim něco stalo.
Dokonce mu začali říkat Minois, protože mu nikdo nikdy neviděl do tváře, jako jediný měl stále zakrytou tvář, což trochu znervózňovalo spoluvězně, vlastně i dozorce, ale ti si to nepřipouštěli.
*
"Co budeme dělat?" ptal se asi popáté Ron přecházející dokolečka v knihovně v Hnízdě po akci ve Francii, kde zůstal Harry.
"Neví, tohle se nemělo stát," řekla zkroušeně Hermiona.
Po půl hodině:
"Tak co teda uděláme?" zeptal se Ron, který už seděl v jednom z křesel.
"Asi…asi bysme měli napřed zjistit, kam ho odvezli," zamyslela se Hermiona.
"To nepůjde, sice nejsem tak dobrej v hodinách jako ty, ale ještě si pamatuju, že hledací kouzla na velkou vzdálenost nefungujou, nebo jsou hrozně nepřesný," poznamenal Ron.
"Já nemyslela hledací kouzlo, někde jsem četla, že je v Evropě ještě jedno vězení, pak jsou čtyři v Asii a tři v Americe, ale vůbec si nepamatuju, kde to vězení je, jen vím, že je někde ve Francii. A pochybuju, že by ho Francouzy poslali do Azkabanu, když mají vlastní vězení," dořekla Hermiona.
"Já si taky pamatuju, že je v Evropě ještě jedno vězení, ale vůbec nic o něm nevím," povzdechl si Ron.
O tři dny později:
"Už to mám," jásala Hermiona a vzbudila tím Rona, který usnul na jedné z knih.
"Co? Kde?" zeptal se Ron trochu rozespale.
"Tady, přesný popis věznice, tedy místa kde se nachází a hlavní budovy," oznámila Hermiona s úsměvem.
"Tak jdeme pro něho," rozhodl Ron nadšeně.
"Počkej Rone, musíme se na to nějak připravit, přece jen je to věznice," zastavila ho Hermiona.
"Jo, jo asi máš pravdu," přiznal Ron a sedl si zpátky do křesla.
*
Zbýval jeden jediný den do konce prázdnin, když se od Brány ozvala hromová rána.
Všichni vězni okamžitě zpozorněli, někteří se dokonce pokusili utéct ze svých míst, ale dozorci je okamžitě zklidnili ohnivými biči.
Harry se pro sebe pod kápí pousmál.
"Konečně," prolétlo mu hlavou.
Ozvala se další a větší rána a brána vedoucí do podzemí se rozletěla na milióny kousků.
Nastal hrozný zmatek, téměř všichni vězni se pokoušeli utéct a dozorci metali biči okolo sebe v jedné ruce a hůlkou v druhé.
Harry měl řetězy na rukou i na nohou jako každý vězeň a k tomu ještě k těm na nohou byla přidělána malá železná koule a tak se o nic radši nepokoušel a čekal v ústraní. 
*
"Rone, já ti říkala, že ten náklaďák nebyl dobrý nápad," reptala Hermiona a protahovala se s Ronem mezi náklaďákem a zbytky hlavní brány.
"Jak to? Dyť to vyšlo," řekl Ron s úsměvem.
Oba se pomalu pod Harryho neviditelným pláštěm dostali až k Bráně do podzemí a tam umístili čtyři bomby, které si nechali dodat od Freda a George a rychle se přesunuli za roh.
Najednou se ozvala hrozná rána a kolem nich proletělo pár třísek s železem a kamením.
"To byla ale řacha," poznamenal Ron.
"To ano, ale stejně nechápu, proč si tam dal všechny čtyři, oni říkali, že by měly stačit dvě," zakroutila Hermiona hlavou a Ron na to jen pokrčil rameny.
"Tak, teď to pátrací kouzlo a jdeme za Harrym," řekl Ron a Hermiona se okamžitě dala do práce.
*
"Harry, hned jak ti sundáme řetězy, tak si vlez taky pod plášť," ozvalo se vedle Harryho a ten se usmál od ucha k uchu a kývl na znamení, že rozumí.
O chvíli později už všichni tři běželi hlavní budovou ke vchodu pod neviditelným pláštěm.
Byli už ale moc velcí, aby se pod plášť všichni tři vešli a tak byla sem tam vidět ruka či noha.
Jednou si toho všiml jeden z dozorců, kteří se pokoušeli zbavit nákladního auta ve vstupní hale, ale okamžitě ho skolilo Hermionino kouzlo.
Když už byli v lese poblíž vězení, tak trochu zpomalili, ale pro jistotu si plášť nesundali, aby je případná hlídka nezpozorovala.
"Tak co? Jak ti je?" zeptala se Hermiona starostlivě se dívajíc na Harryho.
"Jo, v pohodě. Jsem hrozně rád, že jste pro mě přišli," řekl Harry.
"A tys o tom pochyboval?" zeptal se Ron se zdviženým obočím.
Harry se pousmál; "Ne, ale na chviličku mě to napadlo," přiznal Harry.
Došli až za přemisťovací barieru a tam se přemístili pomocí přenášedla rovnou do Hnízda.
"Hele, proč jsme vlastně šli až za tu barieru, dyť přenášedlo by mělo fungovat i tam, ne?" zeptal se Harry a ztěžka se posadil na zem.
"To sice jo, ale mohli by nás vystopovat, takhle jsme byli dost daleko a než zjistí odkud jsme se přemístili, tak bude stopa už pryč," vysvětlila Hermiona s úsměvem.
"A ty by sis měl dát vanu," dodala, když si Harryho pořádně prohlédla, byl celý špinavý odshora dolů a oblečení, teda to co z něj zbylo, by už nedala do pořádku ani paní Weasleyová.
"Jo, hrozně smrdíš," řekl Ron se smíchem a uhnul před pohlavkem od Hermiony, Harry se jen zašklebil a pomalu se vydal do svého pokoje, do vany.
29.09.2011 14:39:46
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one