Kapitola dvacátá devátá - Profesorka Melandra Gesonová

Harry jen tak, tak stihl odevzdat lektvar profesorovi Morgenovi než odjel z Bradavic.
Jak jim oznámil profesor Brumbál u oběda ten den, tak profesorka Gesonová se dostaví až na vyučování následujícího dne a tak celá škola čekala, co se z nové profesorky vyklube.
"Snad to nebude Smrtijedka," špitl Nevill.
"Nebo nějaká příšera," přidala se Parvati.
"Nebo dokonce sám vy-víte-kdo," strachoval se Seamus.
"No tak neblbněte, Brumbál by Voldemorta jako profesora nevzal a stejně dost pochybuju, že by se vznešený Lord Voldemort převlíkal za ženskou," uklidňoval je Harry, ale při každém vyslovení jména Temného pána sebou všichni cukli, jen Harry, Hermiona a dokonce i Ron už při vyslovení obávaného jména zůstávali klidní, Ron s tím měl sice dost velké problémy, ale nakonec to překonal.
"Ale ty ostatní možnosti teda nevylučuješ?" zeptal se Dean.
"Necháme se překvapit, možná to bude upírka, ta nás ještě neučila," usmál se Harry.
V tom se otevřely dveře do učebny a tak se všichni vydali na svá místa.
Když se všichni usadili na svých místech, tak vešla profesorka Gesonová. Byla to žena kolem třiceti pěti, měla štíhlou postavu, dlouhé černé vlasy, které byly svázané do copu, na pravé tváři měla malou jizvičku a byla oblečená ve tmavě fialovém hábitu. Vypadala dost přísně, něco jako McGonagallová v mladším vydání.
"Dobré ráno třído. Jsem vaše nová profesorka Obrany proti černé magii, jmenuji se Melandra Gesonová, ale oslovujte mě buď paní profesorko, nebo profesorko Gesonová," představila se profesorka.
Atmosféra ve třídě byla jako na hodinách lektvarů, nikdo se neodvážil ani špitnout.
"Tak, začneme tím, že jak vás vyvolám, tak mi řeknete vaše jméno, potom nám už nezbyde moc času a tak vám jen řeknu jak a co se budeme v letošním půlroce učit," oznámila jim profesorka.
Po představování se profesorka opřela o opěradlo židle, na které seděla za svým stolem a spustila: "Já jsem spíš pro praktickou výuku, takže moc teorie probírat nebudeme, ale u některých kleteb to asi bude nutné, co se přesněji budeme učit vám ale neprozradím, protože to dopředu plánovat nebudu. Dále bych vám chtěla oznámit, že budu vést kroužek černé magie, který bude mimo vyučovací hodinu a je nepovinný, takže kdo nechce nemusí se zúčastnit. Hned vám vysvětlím, proč budu učit i černou magii, je to proto, že když něco znáte a umíte to použít, tak víte i jaká obrana je proti tomu nejlepší a nejúčinnější," vysvětlila profesorka, když spatřila některé nedůvěřivé či podezřívavé pohledy žáků.
"Moje hodiny budou většinou probíhat formou soubojů, jeden proti jednomu, tak aby se oba z dvojice procvičili jak v obraně, tak v útoku, některé kouzla ale nebudeme zkoušet touto formou, protože by mohli být příliš nebezpečné," dořekla profesorka a hned po tom skončila hodina.
"Co říkáte na tu černou magii?" zeptal se Ron, když opustili učebnu a vydali se na další hodinu.
"Já bych řekla, že by nebylo špatné se něco přiučit, ta její teorie docela dává smysl a i kdyby nedávala, tak neuškodí, když budeme umět něco navíc," řekla Hermiona.
"Já bych taky řekl, že nám to nemůže nijak uškodit," pokýval Harry hlavou.
"Takže na černou magii budeme chodit?" zeptal se Ron.
"Jo, ale musíme zjistit, kdy je první hodina," řekl Harry.
"To nebude problém, takovéhle informace většinou bývají na nástěnkách ve společenských místnostech, nebo u Velké síně, až půjdeme na oběd, tak se tam mrkneme," vysvětlila Hermiona.
Hermiona měla pravdu, ostatně jako vždy, na nástěnkách ve všech kolejích i u Velké síně bylo oznámení, že začíná nový kroužek: Černá magie. Taky tam byl čas první schůze.
"Sakra, dyť to je za půl hodiny, nestihneme se najíst," stěžoval si Ron.
"Neboj, stihneme to, k učebně to vezmeme přes nějakou tajnou chodbu," uklidnil ho Harry.
Nebylo to tak lehké, jak si to Harry představoval, sice začátek hodiny stihli, ale jen díky tomu, že se cestou po schodech sklouzli a nesešli je.
V učebně bylo podle očekávání hodně málo lidí z jiných kolejí, než je Zmijozel, který se tu sešel snad v plném počtu. Bylo tu pět lidí z Havraspáru a dva z Mrzimoru, Harry je vůbec neznal, až na Lenku Láskorádovou, která se zrovna bavila s Ginny, Deanem a Nevillem, což nepřekvapilo pouze Harryho.
"Ahoj," přivítala je okamžitě Luna, která si jich všimla jako první.
"Čau, Neville ty sem budeš taky chodit?" zeptal se Ron nevěřícně.
"Jo, profesorka říkala, že nám to pomůže se zlepšit i v obraně proti černé magii a já v ní chci být dobrý," odpověděl Neville.
Harry nad tím zauvažoval, Neville byl letos v obraně opravdu lepší oproti minulému roku, vypadalo to, že se doopravdy snaží i v BA měl Neville úspěch, dokonce porazil pár lidí v přátelských soubojích.
"Dnes se ještě nic učit nebudeme, tato hodina bude pouze informativní," oznámila profesorka a studenti z toho moc velkou radost neměli, nejhůře to nesli Zmijozelští, kteří si s povzdechem sedli do hloučku k sobě, lidi z ostatních kolejí udělali druhý shluk.
"Dnes vám řeknu jak to tu bude probíhat, černá magie se rozděluje na pět stupňů. Všichni jak jste tu, tak budete začínat od prvního stupně, když se dostanete do dalšího, tak dostanete něco jako osvědčení, že už jste na dalším stupni, toto osvědčení je jako OVCE speciálně na černou magii, na Krůvalské akademii je taky vydávají. Jestli vás to zajímá, tak Pán Zla je na páté úrovni, což je konečná a nejvyšší úroveň," řekla profesorka a v hloučku Zmijozelských to zašumělo.
"Jak už jsem říkala je to něco jako OVCE a proto na osvědčení dávejte pozor. Jak už jsem taky řekla, tak dávám přednost praktické výuce, to platí i zde, vaše pokroky budu sledovat a můžete se zde dostat až na čtvrtou úroveň, kterou ovládám já a jestli se někomu podaří dostat dál, o čemž pochybuji, tak na vydání osvědčení pátého stupně pravomoc nemám a jestli byste o to stáli, tak vám mohu zařídit zkoušky na Krůvalské akademii, kde k tomu pravomoc mají," oznámila profesorka.
Jeden z Mrzimorských se nesměle přihlásil.
"Ano?" vyvolala ho profesorka.
"Takže existuje někdo kdo je na stejné úrovni jako vy-víte-kdo?" zeptal se nesměle.
"Ano, není jich mnoho, ale asi kolem padesáti kouzelníků na celém světě má osvědčení pátého stupně. Ale abyste to špatně nepochopili, to že máte osvědčení pátého stupně neznamená, že jste stejně silní, či máte stejnou moc jako Temný pán, on je sice na páté úrovni, ale nikdo neví jak daleko, jak už jsem říkala, tak pátá úroveň je konečná, takže nejsou žádné hranice, ale nepochybuji o tom, že kdyby byl šestý stupeň tak by ho Pán Zla měl," odpověděla profesorka.
"Budeme se scházet v úterý, čtvrtek a pátek ve tři hodiny v této učebně, když nepřijdete nic se neděje, je to nepovinné. Vyučování bude trvat dvě hodiny, ale jestli budete chtít odejít dřív nevadí. To je pro dnešek vše, nashledanou," rozloučila se profesorka.
29.09.2011 14:43:06
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one