Kapitola druhá - Bradavice

„Harry, vstávat nebo to nestihneme,“ vtrhla do jeho pokoje paní Weasleyová. Harry rozespale kouknul na hodinky a zjistil, že uběhly teprve dvě hodiny od chvíle, kdy šel spát.
Přes všechno stihli dorazit na nástupiště devět a tři čtvrtě včas (tedy na poslední chvíli všichni naskákali do vlaku). Ron, Hermiona a Ginny odešli do prefektského kupé a tak si Harry začal hledat místo, nakonec když už prošel asi tři vagóny, tak objevil kupé, kde byl jen Nevil a Lenka Střelenka.
„Ahoj, je tu místo?“ nakoukl Harry do kupé.
„Ahoj, Harry. No jasně, že tu je místo,“ usmál se na něj Neville a Lenka jen pokývala hlavou a dál pokračovala ve čtení obráceného Jinotaje.
„Tak co, jak to bude letos s BA?“ zeptal se najednou Neville a Lenka sklopila noviny a podívala se na Harryho, čekajíc odpověď.
„No, já nevím, letos máme nového učitele a už tam asi stejně nikdo nebude chtít chodit.“
„To dost pochybuju Harry. A kolik lidí bys minimálně chtěl, abys znovu vedl BA?“ zeptal se Neville s nadějí.
„To nevím, asi kolem dvaceti,“ pokrčil Harry rameny. Nedával moc velkou naději znovuzprovoznění BA a proto už se dál k tomu tématu nevracel. Po chvíli se do kupé dostali i Ron s Hermionou.
„A kde jste nechali Ginny?“ zeptal se Harry.
„Ále, odešla za tím svým Deanem,“ odpověděl na to Ron.
„A co jste se tam dozvěděli?“ zeptal se Neville se zájmem.
„No, až dorazíme do Bradavic bude ve společenské místnosti Nebelvíru papír, na kterém jsou napsaná nejrůznější zaměstnání a potřebné NKÚ a předměty, které budou k tomu zaměstnání potřeba. Máme si tam každý vybrat, a pak to okamžitě oznámí primus Nebelvíru McGonagallové a ta k tomu udělá rozvrhy, které dostaneme další den ráno,“ řekla Hermiona. A Ron se zachmuřil.
„Co je Rone?“ zeptal se Harry.
„No, víš já se ještě nerozhodl jestli půjdu na zaklínače anebo bystrozora,“ vysvětlil Ron.
„A na co vůbec jdete vy?“
„Já budu dál studovat bylinkářství a je na tom výhodný, že už nebudu mít lektvary,“ oznámil Neville se širokým úsměvem.
„Já půjdu na léčitelství,“ oznámila Hermiona.
„Hmm, a já na bystrozora,“ řekl Harry.
„Takhle budeme ve všech možných oborech,“ pousmál se Harry.
Do konce cesty se nic nestalo až na jednu šokující skutečnost a to tu, že je nepřišel navštívit Malfoy, né, že by to někomu vadilo, ale bylo to hodně nepřirozené.
Když pak dorazili do Velké síně ani je moc nepřekvapilo, že na místě profesora Obrany proti černé magii sedí znovu někdo neznámý.
Vypadal dost nenápadně a hodně úředně měl brýle, které by mohly soutěžit s brýlemi profesorky Trelawneyové a tvářil se nanejvýš důležitě.
Po zařazení nových prvňáků se profesor Brumbál zvedl ze svého křesla a začal svůj proslov. „Vítejte v dalším školním roce v Bradavicích. Mám pro vás pár zajímavých novinek. Zde, pan Taz Morgen, byl do školy poslán ministerstvem, protože jsme nikoho nesehnali na místo učitele Obrany proti černé magii, ale od pololetí nastoupí profesorka Melandra Gesonová, která přijala toto místo….,“ dál už Harry Brumbálův proslov moc nevnímal, protože to důležité už zjistil, na půl roku tu znovu bude učit někdo z ministerstva, což znamená, že se toho asi moc nenaučí v hodinách.
Když se večer konečně ve společenské místnosti dostali k papíru s výběrem povolání, tak si Harry vybral podle očekávání bystrozora, Ron zaklínače a Hermiona léčitelku.
Druhý den ráno, na snídani, dostali své rozvrhy a Harry s Ronem se okamžitě zamračili.
„To snad není možný až na pátek mám každej den lektvary a ve středu dokonce dvouhodinovku,“ postěžoval si Harry.
„A já si myslel, že jsem na tom špatně, já nemám lektvary ve středu a v pátek, ale jinak je asi mám s tebou,“ řekl Ron a už se tolik nemračil jako před tím.
Hermiona měla samozřejmě lektvary s Harrym všechny.
Každý měl ještě navíc předměty, které budou potřebovat ke svému zaměstnání.
Harry měl navíc obranu, Ron kouzelné formule a Hermiona léčitelství a bylinkářství.
První dvouhodinovku měli Obranu proti černé magii. Profesor splnil Harryho očekávání. Opravdu se na hodinách nic nenaučí.
Profesor Morgen mluvil tak monotónním hlasem, že by mohl soutěžit s profesorem Binsem.
Profesor učil zásadně jen teoreticky, což mělo za následek, že po deseti minutách jeho výkladu nebylo mnoho lidí vzhůru.
Když se Harry před koncem hodiny vzbudil zjistil, že dokonce i Hermiona poklimbává.
Profesor si nevšímal studentů a ani se jich na nic neptal, což jen přispívalo k podmínkám pro spaní.
Další hodinu měli lektvary a Snape je náležitě přivítal opakovacím testem.
Samozřejmě si neodpustil narážky na téma, jak se sem dostal Potter a Weasley, ale Harry byl tak zabrán do psaní testu, že ho stejně moc nevnímal, nakonec sice stejně moc otázek nevyplnil, ale mohl s klidem říct, že udělal maximum.
Hned druhý den Harry na několik hodin zmizel neznámo kam a nikdo ho nemohl nikde najít.
Když se vrátil, měl úsměv od ucha k uchu a šel si rovnou lehnout, takže se Ronovi ani Hermioně nepodařilo zjistit kde byl.
Harryho tajemné výlety byly tak nečekané, že se jim ho nepodařilo ani jednou odchytit, anebo zeptat kam jde.
Když Hermiona navrhla, že se půjdou kouknout do knihovny na nějaké knížky, které by jim mohly pomoci do jejich odborných předmětů, tak Harry kupodivu souhlasil a Ron se tedy nechal přemluvit a šel s nimi.
Když v knihovně obsadili jeden ze stolů Harry si k němu přinesl hromadu knih.
„Harry, je ti dobře?“ zeptal se Ron starostlivě.
„Jo, v pohodě,“ ubezpečil Rona Harry z druhé strany pořádné hromádky knih.
„Vidíš Rone, aspoň někdo dostal rozum,“ ozvala se hned Hermiona zpoza další a ještě větší hromady.
„No jo,“ řekl Ron smířlivě a došel si pro jednu knížku, aby se neřeklo.
„Pane Weasleyi a pane Pottere, vy tu ještě chvíli počkejte,“ řekla profesorka McGonagallová po hodině přeměňování.
„Gratuluji vám pane Weasleyi, jste novým kapitánem Nebelvírského famfrpálového družstva,“ oznámila překvapenému Ronovy a podala mu kapitánský odznak.
„A vy, pane Pottere, se bohužel nemůžete účastnit famfrpálových zápasů dokud ministerstvo nezruší ten zákaz. Profesor Brumbál už kvůli tomu byl na ministerstvu a jste tam předvolán za čtrnáct dní. Hodně štěstí a doufám, že letos vyhrajeme pohár,“ řekla profesorka a pokynula jim, že mohou odejít.
„Já myslel, že ty trhlý zákazy tý, ježibaby jsou zrušený,“ podotkl Ron zaraženě, když vyšli z učebny přeměňování.
„To je jedno, jsem předvolanej na ministerstvo a tam to snad zrušej. Jseš kapitán družstva, tak co plánuješ na tréninky?“ nadhodil Harry s úsměvem.
„No, vidíš. Musím vymyslet nějakou pořádnou taktiku na Zmijozel, a taky budeme muset vybrat skoro všechny hráče. Musíme udělat konkurz a taky…“ rozjel se Ron.
29.09.2011 14:15:04
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one