Do konce roku už moc času nezbývalo a tak se většina studentů učila na závěrečné zkoušky, NKÚ, nebo OVCE. Harry s Ronem a Hermionou se moc učit nemuseli, protože tento rok se učili snad nejvíc ze všech, ale přesto Hermiona měla vždy po ruce nějakou učebnici a někdy se jí dokonce i podařilo přemluvit Rona s Harrym, aby se taky učili.
Každý večer se stavovali na Místo, kde odpočívali, hráli šachy nebo se učili, což dělala především Hermiona.
Díky jejich častým proměnám se už začali projevovat jejich zvířecí vlastnosti. Harry si všimnul, že Hermiona už nechodí jako dřív vyrovnaně, ale že je v její chůzi něco z ladné elegance kočky a dokonce někdy i měla takové zvláštní pohledy, kterými opravdu připomínala dravou kočku.
Ron se kupodivu moc nezměnil, jen byl možná víc potřeštěný.
Harry by si projevů své zvířecí části na sobě ani nevšiml, kdyby nebylo toho, že se mu zlepšoval zrak.
Dost ho překvapilo, když se jednou probudil a viděl vcelku dobře, pořád to nebylo dokonalé, ale lepší, než předtím. Jeho zrak se den ode dne lepšil a Harry z toho měl obrovskou radost, ale i přesto pořád nosil brýle, jednou na hodině profesora Brumbála si je nechal upravit tak, že už to ani nebyli brýle, jen obroučky s normálními skly, Harrymu tak nekazili už perfektní oči, vlastně Harry ani nevěděl, proč ty brýle pořád nosí. Síla zvyku, pomyslel si.
Zkoušky proběhli v klidu a ani se nenadáli a jeli ve spěšném vlaku.
"Ó, Grangerová, Weasley a Potter, naše známá trojka," spustil Malfoy posměšně.
"Odprejskni Malfoy, kazíš nám tady vzduch," chtěl se ho zbavit Harry než zase začne urážet.
"Slavný Harry Potter o mě nestojí, to abych se šel zabít," řekl Malfoy naoko zoufale.
"To není zas tak špatný nápad," nadhodil Ron s úsměvem.
"Dej si pozor Weasley," zvážněl okamžitě Draco, "a ty taky Pottere, letos jsem vás nechal na pokoji protože jsem měl jiné starosti, ale příští rok uvidíte," řekl Malfoy a vystřelil pryč následován svými gorilami Crabem a Goylem.
"Tak ahoj, Harry, uvidíme se až po prázdninách, jedu totiž s rodiči do Španělska," rozloučila se Hermiona a objala Harryho.
"Ahoj Hermi," rozloučil se s ní i Harry.
"Tak čau, kamaráde, snad ti ten měsíc uběhne rychle, pak hned přijeď," rozloučil se i Ron.
Po rozloučení s Ronem se ještě rozloučil se zbytkem rodiny Weasleyovích i s Grangerovými, kteří mezitím přišli a vydal se za strýcem Vernonem, který už poklepával nohou u svého auta. 
"Kde se couráš kluku jeden, myslíš, že na tebe mám celý den?" zeptal se strýc Harryho naštvaně, hned jak byl na doslech.
"Taky tě rád vidím strýčku," poznamenal Harry.
29.09.2011 14:48:16
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one