Kapitola šestá - Začátek pátrání

Tak a jsme v bezpečí," oddychl si nějaký student, když už byli v Bradavicích. Hned jak dorazili Pobertové, ovšem bez Červíčka, který už teď byl rudý jak rak, běželi pro pomoc.
"Ale co bude s tím klukem, co nás zachránil?" ptala se dívka, která přišla s nápadem opustit Prasinky.
"Jak jsi to myslela to: máme prý. To jsi to nějak zaslechla?" zeptala se Beky zvědavě.
"Vlastně jo, ten kluk se na mě podíval a pak jsem uslyšela v hlavě jeho hlas, jak mi to řekl," vysvětlovala dívka.
"Hmm...o tom jsem už někde četla, jen si nemůžu vzpomenout kde a o co se přesně jednalo," pronesla zamyšleně Lily.
Poté co přiběhli z Prasinek, všichni zůstali ve Vstupní síni a utvořili malé skupinky, které zapáleně rozebíraly, co se stalo v Prasinkách, takže dívčino popsání toho, jak k ní Harry promluvil pomocí nitrozpytu slyšela jen Lily s kamarádkami.
"Všichni se okamžitě rozejděte do společenských místností svých kolejí," rozkázala profesorka McGonagallová, když scházela ze schodů v doprovodu profesora Brumbála a profesora Revera.
Nikdo se jí ani nepokoušel vzdorovat a všichni okamžitě její příkaz uposlechli.
O přibližně tři čtvrtě hodiny později do společenské místnosti Nebelvíru, která byla plná povídajících si studentů vstoupila ředitelka koleje: "Kouzelníci, kteří napadli Prasinky bohužel uprchli, teď jsou ve vesnici bystrozorové z ministerstva a snaží se je vypátrat," objasnila profesorka.
"A co Harry?" zeptali se James, Sirius a Remus trojhlasně.
"Pan Green je teď na ošetřovně. Pro dnešek je zakázáno opustit hrad, tak doufám, že tento zákaz nebude porušen," řekla dívajíc se na Poberty a pak opustila Nebelvírskou věž.
Když Lily, Sam a Beky odcházeli do svého pokoje, tak zaslechly, jak zrovna James říká: "Když jak říkáš měla hábit od krve, tak je zraněná buď ona, nebo Harry..."
"Před večeří ho půjdeme navštívit a uvidíme, jak je na tom," přikývl Sirius, ale to už holky neslyšely, protože byly pryč.
"Musíme o tom Greenovi něco zjistit, už je s námi v ročníku skoro měsíc, ale nevíme o něm vůbec nic," povzdechla si Sam.
"Já bych něco zjistit mohla, bych se obětovala," usmála se Beky.
"Ne, to je dobrý a nejspíš by jsi z něj stejně nic nedostala," zavrhla to Sam.
"Mohli by jsme začít s tím, jak mluvil dneska tý holce v hlavě," navrhla po nějaké chvíli ticha Beky.
"A pak můžeme pokračovat ve vypátrání toho jeho tetování," přidala se Lily.
"On má tetování?" vyvalila Beky oči, "A kde a jak vypadá?" začala se vyptávat.
Pobertové se tedy před večeří šli podívat na Ošetřovnu, Peter s nimi znovu nebyl, protože někam zmizel, což se poslední dobou stává často.
Pro jistotu jen dveřmi prostrčili hlavy, aby se podívali, jestli je čistý vzduch, Pobertův plánek sebou nevzali, protože šli potom rovnou na večeři a přišlo jim to jako zbytečnost nosit ho sebou.
Viděli Harryho do půlky těla svlečeného s obvázaným bokem a rukou, jak vstává z postele, najednou se tam přihnala madam Pomfreyová: "Kam myslíte že jdete, pane Greene?" zeptala se ho.
"Pryč, už jsem v pořádku," vysvětlil Harry.
"Až budete v pořádku, tak vás propustím, teď si lehněte zpátky, tím vaším vstáváním jste si zase otevřel tu ránu," hudrovala ošetřovatelka a mávnutím hůlky vyměnila čerstvě zakrvácené obvazy za čisté.
"Teď ležte, do zítřka by jste měl být v pořádku, jestli teda nebudete pořád dělat takovéhle vylomeniny," řekla a odešla.
Všichni tři u dveří se rozesmáli na Harryho marný pokus o útěk z Ošetřovny a vešli dovnitř.
"Tak co, nandal jsi to těm hajzlům?" zeptal se ho Sirius .
"To si piš, že jo," usmál se Harry.
"Moc na to nevypadáš," poznamenal Remus.
"To si ale ještě neviděl je," nevzdával se Harry a pak se tomu všichni zasmáli.
"My jsme se o tobě dozvěděli až skoro u hradu, někdo jen vběhl ke Třem košťatům, zařval, že jsou Prasinky napadeny, že máme běžet do Bradavic a pak hned všichni zdrhali, o tom, že je zatím někdo zabavil nikdo nic neřekl, dozvěděli jsme se to až od nějakýho Havraspárskýho," vysvětlil James.
"To je v pohodě," mávl nad tím rukou Harry.
Lily a spol mezitím prohledávaly knihovnu.
"Mám to," vykřikla najednou Lily celá šťastná, že konečně našla tu knihu, až se po ní knihovnice podívala pohledem, který by mohl zabíjet, tak jen potichu pípla: "Promiňte," a odběhla ke svým kamarádkám i s velkou knihou v náručí.
"Tak čti," vyzvali jí, když si sedli k jednomu stolu.
Lily si tedy odkašlala a začala číst: "Tato schopnost patří pod nitrozpyt, je to jedna z nejpokročilejších možností tohoto umění, je k ní potřeba oční kontakt, nebo spojení pomocí hůlky (když ovládáte tuto schopnost úplně dokonale, tak je možné dorozumívání i bez očního kontaktu)," přečetla Lily úryvek z knížky.
"A co je to ten nitrozpyt?" zeptala se Sam.
"Základní forma nitrozpytu dovoluje vidět vzpomínky, nějaké osoby, na kterou je sesláno kouzlo Legilimens, které vytvoří spojení, přes které jde nitrozpyt použít, ti zdatnější můžou navázat spojení i očním kontaktem. Do nitrozpytu patří i čtení myšlenek, nebo dorozumívání se pomocí myšlenek, nebo například méně známé uspávání pomocí nitrozpytu," přečetla Lily jiný úryvek.
"Takže on umí i číst myšlenky?" zhrozila se Beky.
"To nevíme a asi ani nijak nezjistíme," řekla Lily.
"Mohly by jsme na něj použít taky ten nitrozpyt a kouknout se, jestli to umí?" zeptala se Sam, Lily chvíli hledala v knížce a pak znovu přečetla: "Jen opravdu dobrý nitrozpytec dokáže použít toto umění bez toho, aby to určený objekt postřehl," přečetla a pak hned navázala, "Proti nitrozpytu existuje i obrana, kterou se nazývá nitrobrana. Toto umění nejenom, že vám dokáže mysl uchránit, před cizím vpádem, ale ti zkušenější díky ní dokážou vytvořit jakékoliv vzpomínky a nebo odkrýt jen nějaké vzpomínky (pozor, nitrozpyt dokáže nitrobranu porazit, záleží na síle vůle kouzelníka, či čarodějky)," dočetla Lily.
"Takže by o tom věděl," shrnula to Beky.
"A jestli umí i tu nitrobranu, tak by se nám to ani nepodařilo," zkonstatovala Sam.
"Šlo by to, i kdyby uměl nitrobranu, tak v nějakej okamžik, kdy by se nesoustředil na nitrobranu, tak by se tam dalo nahlídnout, ale věděl by o tom," řekla Lily.
"Tak to necháme, jako nouzovou možnost," rozhodla Sam.
29.09.2011 15:14:16
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one