Kapitola jedenáctá - Konečné zápasy

Všichni byli z Harryho vítězství, nebo spíš ze způsobu, jak ho dosáhl trochu vyvedení z míry, James, Sirius a Remus okamžitě doběhli k polámanému kňučícímu Červíčkovi a odvedli ho na ošetřovnu.
Od té doby se Harrymu už nepokoušeli ani omluvit za to, že mu vzali jeho lektvary, ale zápasy pokračovali nerušeně dál.
Čím míň bylo účastníků, tím se bojovalo tvrději. Hlavně Zmijozelští se neštítili ani použít nějaká slabší kouzla z černé magie.
Z Pobertů se dostal do velkého Finále James, jinak ještě Harry, Lucius Malfoy a Severus Snape.
Protože chtěla profesorka Obrany proti černé magii trochu oživit zápasy, tak byl tento poslední zápas takzvaně Všichni proti všem.
Tentokrát přišli opravdu celé Bradavice, dokonce i školník Filch se svojí kočkou, někteří studenti si sebou vzali všechnohledy, nejrůznější vlajčičky kolejí, kterým fandili a dokonce se objevilo i pár fotoaparátů. Shrnuto a podtrženo to tam vypadalo jako na nějakém Famfrpálovém zápase.
Když profesorka zahájila zápas, tak jako by se dohodli rozdělili se a James bojoval s Malfoyem a Harry se Snapem.
Po čtvrt hodině boje, byli síly pořád vyrovnané, jen Harry si se Snapem hrál a každé jeho kouzlo s elegancí odvracel a likvidoval.
Najednou se Severus naštval a s úšklebkem vykřikl další zaklínadlo: "Peas Tuserno Herus."
Harry okamžitě poznal, co je to za kouzlo a z bílé magie určitě není, bohužel ale není proti nemů téměř žádná obrana a tak na sebe Harry použil samohojící kouzlo, které působí jen na malé rány a v očekávání se zapřel, aby toto kouzlo ustál.
Ze Snapeovy hůlky se vyřítila snad stovka malých černých plíšků, které se ohromnou rychlostí rozlétli proti Harrymu, když se ho nějaký plíšek dotkl, tak po sobě zanechal malou řeznou ranku a rozřízl mu i oblečení.
Harry se na chvíli ztratil v černém mraku a všem se zatajil dech, když mrak zmizel, tak Severuse čekalo nemalé překvapení, protože Harry stále stál na místě se zavřenýma očima, v roztrhaném oblečení, které ještě vlálo ze Snapeova kouzla, ale co bylo nejdivnější, tak se mu pomalu ale jistě hojily všechny ranky, když se mu zahojila jedna, kterou měl přes oko, tak obě oči otevřel a zahleděl se na Snapea pohledem, ze kterého dokonce i jeho zamrazilo, ale okamžitě se vzpamatoval.
Namířil na něj znovu hůlkou a pronesl: "Neruster urnfeas," okamžitě mu z hůlky vyrazilo kouzlo, které se řítilo proti Harrymu, ten si rychle zandal hůlku do svého pouzdra a následně složitě zagestikuloval, a Severusovo kouzlo zmizelo ve vzduchu, Harry stále složitě přetáčel a otáčel ruce, Snape, ale na nic nečekal a poslal na něj další dvě kouzla, Harry skončil s gestikulací a z jeho rukou vyrazila silná tlaková vlna, která když se dostala k Severusovi, tak ho jakoby chytila a začala s ním mlátit o podlahu.
Harry si toho nevšímal a okamžitě sáhl pro hůlku do svého hábitu, jen tak tak zlikvidoval jedno kouzlo, ale druhé už zneškodnit nestačil a ono do něho narazilo plnou silou, Harry odlétl asi tři metry dozadu, úder byl tak silný, že mu strhl rozřezaný hábit a košili pod ním.
Dopad byl opravdu tvrdý, ale Harry se potom co nejrychleji zvedl, i Snape se zvedal sice s menšími obtížemi, ale přece.
Harry si ztráty několika kusů oblečení nevšímal, měl kalhoty a to mu bohatě stačilo, pronesl zaklínadlo a z jeho hůlky vyšlehl ohnivý bič, Harry jím mrskl proti Severusovy a ten jen tak tak stihl udělat štít, ale pod nárazem ohnivého biče se mu i tak podlomila kolena.
Harry na nic nečekal a okamžitě zrušil své kouzlo a pomalým krokem se rozešel k Snapeovi, který už se z nárazu vzpamatoval, zamumlal zaklínadlo a z hůlky mu vytryskl proud namodralého světla, který se jako pěst řítil rovnou proti Harrymu, ten před sebou vyčaroval velikou skříň, ale hned po nárazu Snapeova kouzla z ní zbyly pouze třísky, Harry namířil na zem před Severusem a zašeptal: "Bombardo," diváky znovu zasypala sprška třísek, ale Snape stačil vyčarovat nafialovělý štít, který ho uchránil.
Teď už proti sobě šli oba a metali na sebe jedno kouzlo za druhým.
Byli tak zabraní do souboje, že si ani nevšimli, že je pozorují i druzí dva soupeři, kteří přestali bojovat už po Severusově kouzle, které utvořilo mrak ostrých černých plíšků.
Nakonec Snape Harryho znovu nechal odletět a následně na něj použil odzbrojovací kouzlo, Harry byl ještě trochu mimo z tvrdého dopadu a tak nestačil včas chytit hůlku, která se nebezpečně rychle blížila k jeho protivníkovi.
Harry se mu zahleděl do těch jeho černých očí, ve kterých byla vidět radost z vítězství, Harry složitě zagestikuloval stále na zemi a Snape odlétl na nejbližší zeď a jeho hůlka letěla k Harrymu, ale jelikož Harryho hůlka dorazí ke Snapeovi dřív, tak Harry použil ještě nitrozpyt a Severus, který se zvedal s nenávistným pohledem upřeným na Harryho se skácel k zemi.
Všichni byli tak trochu mimo, takže chvíli trvalo, než se profesorka Obrany proti černé magii vzpamatovala natolik, aby promluvila.
"Byl to velice vyrovnaný zápas, ale jelikož ani jeden nemá svou hůlku a hůlku protivníka v ruce, tak dopadl nerozhodně," rozhodla profesorka a Harryho tím opravdu moc nepotěšila, ale nedal to na sobě znát.
Po čtvrt hodině byl další zápas Jamese a Malfoye, protože ti přestaly bojovat a jen pozorovali zápas mezi Harrym a Snapeem.
Během dvaceti tří minut zápas skončil vítězstvím Jamese Pottera, který si svým vítězstvím nebyl moc jistý, měl takový neblahý pocit, že by proti Harrymu neměl moc velkou šanci.
29.09.2011 15:18:41
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one