Kapitola devátá - Začátek soubojů

Hned, jak Lily dočetla vše, co bylo o znaku napsané v knize, tak se mezi třemi dívkami rozhostilo hrobové ticho a všechny s hrůzou koukali jedna na druhou.
"Vězení? On...on byl vě...vězeň?" dostala ze sebe po chvíli Beky.
"Mě to nějak nesedí, přece jen je na to moc mladý a nepřipadá mi, že by byl Green Francouz," zapochybovala Lily.
"Ale má to tetování," upozornila Sam.
"To je pravda," připustila zadumaně Lily.
"A co když si nechal to tetování udělat sám, aby vypadal zajímavěji?" nadhodila Beky.
"To je úplná blbost, kdo by si asi dával vytetovat znak, který každýmu hlásá, že byl ve vězení?" zamítla Lily.
"Taky pravda," šeptla Beky.
*
Týden všichni, kteří se přihlásili na zápasy většinou strávili učením nových kouzel, zaklínadel a kleteb. Všichni, bez rozdílu byli zvědaví na souboje a už se nemohli dočkat té podívané.
Po týdnu vyčkávání se ráno u vchodu do Velké síně objevilo ohlášení, že příští den (což bylo pondělí) se budou konat první zápasy, začátek měl být kolem čtvrté hodiny odpoledne, kdy už budou mít všichni po vyučování ve Velké síni.
Na snídani se nemluvilo o ničem jiném, než o nadcházejících soubojích, když přilétli sovy, tak jedna neomylně slétla i k Harrymu, kterého to dost překvapilo, ani ve své době nebylo moc časté, že by dostával dopisy a tady už vůbec ne.
Harry sundal sově z nohy její břímě a přitom si jí pořádně prohlédl, zjistil, že je to školní sova a okamžitě po roztažení malého vzkazu zjistil i jeho autora.
Hned, jak vzkaz dočetl, tak se podíval k profesorskému stolu na ředitele a kývl na něj, přitom dopis, který držel v jedné ruce vzplál a zbyl z něj jen jemný prach, který hned zmizel neznámo kam.
Když ředitel odcházel, tak Harry vstal od stolu, přidal se k němu a následně spolu opustili Velkou síň.
*
Harry si ani nevšiml, že ho celou snídani pozorují tři dívky z jeho koleje, ale není se čemu divit, protože byl zabrán do svých myšlenek.
"Hele, Greenovi přišla pošta," zašeptala ke svým kamarádkám Sam.
"No a?" nechápala Beky.
"Green ještě žádnou poštu, aspoň tenhle rok nedostal," vysvětlila Sam.
"Hele, ten dopis začal hořet," upozornila Lily, "zajímalo by mě, jak to udělal," dodala zamyšleně.
Když o několik minut později Harry s ředitelem opouštěli Velkou síň, tak se Beky naklonila k Lily se Sam a zašeptala: "Já si jdu poslechnout co si řeknou, jdete taky?"
"Rozhodně," přikývla Sam a obě se následně tázavě podívali na Lily.
"Já nevím, je to přece jen ředitel a..." zdráhala se Lil.
"Ale no tak, není zakázaný poslouchat jeho rozhovory," usmála se Beky a tím Lily dostatečně popostrčila, aby se vydali za nimi.
*
James se Siriusem si Harryho taky všimli a zvědavost jim prostě nedala a vydaly se na výzvědy, když dohnali Harryho s Brumbálem, tak se přikrčili za rohem, aby je nebylo vidět z chodby, kde zrovna ředitel s Harrym zmizeli a zaposlouchali se, byly dokonale skrytí za brněním a závěsem, takže by si jich možná nevšiml ani kolemjdoucí, takže se nemuseli obávat prozrazení.
Lily a spol se potichu schovali do výklenku před brněním, aby poslouchali rozhovor, který doléhal až sem tichými chodbami.
"...a buď opatrný při soubojích Harry," řekl zrovna ředitel.
"Nebojte pane profesore, já se o sebe dokážu postarat," ozval se klidný Harryho hlas.
"Tomu věřím," usmál se ředitel, "měl jsem na mysli spíš, aby nepřišli tví protivníci k vážným zraněním," vysvětli ředitel.
"Nikdy bych neublížil nevinnému víc, než je nutné," řekl Harry klidně.
"Ano, tomu věřím, ale nezapomínej, že hodně věcí ještě nebylo spácháno, takže za ně nemůžeš trestat předčasně," oznámil Brumbál taky klidně.
"Ujišťuji vás profesore, že budu bojovat přiměřeně k jejich útokům," uklidňoval Harry ředitele.
"Ale stejně prosím tě dávej pozor, aby ti neujelo sebeovládání Harry, mohli by s tím být strašné problémy," upozornil ředitel.
"Já? Prosím vás pane profesore, já bych nemohl ublížit ani mouše, ani bych nevěděl jak," obhajoval se s úsměvem Harry a tvářil se jako neviňátko.
Ředitel se zasmál, ale pak vážněji pokračoval: "Harry, já toho o tobě zatím moc nevím, ale s toho co vím, je zřejmé, že jsi neměl moc snadný život," Harrymu po těchto slovech ztvrdly rysy, ale nic neřekl a tak Brumbál pokračoval už trochu veseleji: "A mimoto jsem viděl tvoje výsledky NKÚ a dodatečné osvědčení," usmál se ředitel.
"Podle toho jsi v obraně opravdu hodně dobrý a taky mě dost překvapilo, když jsem zjistil, že máš už třetí stupeň černé magie, to je opravdu velmi neobvyklá kombinace," poznamenal ředitel.
"Ano, něco mílo umím," přiznal skromně Harry, "A pokusím se nikoho moc...nepoškodit."
"To jsem rád, už se těším na zítřejší souboje, určitě se tam přijdu kouknout," usmál se ředitel, pak se oba rozloučili, ředitel pokračoval dál chodbou, ale Harry se vracel a to vyvolalo u špiónů velkou aktivitu, obě skupinky najednou opustili své úkryty a ocitli se navzájem tváří v tvář.
Beky vypískla leknutím, což probralo Jamese se Siriusem, kteří se ohlédli za sebe a následně se rychle schovali do jedné z tajných chodeb a vzali sebou i holky, protože by určitě nestihli doběhnout do jiné chodby.
"Co jste...?" začala okamžitě Lily, ale James jí rychle zacpal pusu rukou a naslouchal krokům, které už byli velmi blízko, Sirius sledoval tajným kukátkem dění na chodbě a šeptem komentoval: "Už vešel do chodby, přešel nás, takže jsme v pohodě, hele, on zmizel v nějaký tajný chodbě, Dvanácteráku, tu jsme ještě neobjevili ani my, musíme to tam co nejdřív prozkoumat."
Následujícího dne bylo vyučování opravdu velmi zdlouhavé, minuty se vlekli hrozně pomalu a nikdo se nesoustředil na látku, kterou profesoři vykládali, protože se všichni nemohli dočkat soubojů, dokonce ani profesor Kratiknot nevypadal moc soustředěně.
Ve čtyři hodiny už byla Velká síň doslova narvaná, dost se to tam změnilo, uprostřed bylo obdélníkové pódium, na kterém se budou odehrávat souboje a jinak zbytek Velké síně zabírali stupňovitě umístěné lavice pro diváky, které byly úplně plné.
Nad lavicemi, kde většinou bývá profesorský stůl byla ve vzduchu plošina, na které sedělo profesorské osazenstvo, tedy ti, kteří se přišli podívat.
Menší takovou plošinu měla pro sebe profesorka Obrany proti černé magii, která byla vedle pódia.
Přesně ve čtyři hodiny profesorka vstala ze své židle na plošině a když ruch ve Velké síni utichl, tak pronesla: "Dobrý den, všechny vás tu vítám na zahájení soubojů, dnes se tu odehraje přesně dvacet soubojů. Soupeři jsou vybráni losováním a vítěz souboje postupuje do dalšího kola. Jsou zakázaná jakékoli kletby, kouzla, či formule se smrtícím a trvalým následkem a samozřejmě i Zakázané kletby," vysvětlila profesorka pravidla.
"A teď začneme prvním zápasem, ve kterém se spolu utkají pan..."
29.09.2011 15:17:07
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one