Kapitola desátá - První zápasy

"A teď začneme prvním zápasem, ve kterém se spolu utkají pan Sirius Black z Nebelvíru a Orlando Terow z Havraspáru," uvedla profesorka obrany první dvojici.
Hned po vyřčení jejich jmen se dostavili na pódium, kde si stoupli proti sobě, jak bylo zvykem, tak se uklonili a odkrokovali, než profesorka dá povel k zahájení zápasu.
Terow chodil do stejného ročníku s Poberty, hrál Famfrpál na postu odrážeče a ke všem z jiných kolejí se chval povýšeně, což se Pobertům samozřejmě moc nelíbilo a teď měl Sirius příležitost tomu Havraspárskýmu srazit hřebínek.
"Teď," odstartovala zrovna profesorka, oba se naráz otočili a vyslali na toho druhého kletby, Sirius se při otáčení skrčil, takže mu protivníkovo kouzlo proletělo nad hlavou, ale i Terow se vyhnul paprsku od Tichošlápka a okamžitě pokračoval v útocích: "Expelliarmus," vykřikl, Sirius mávl hůlkou zamumlal: "Protego," a kouzlo zneškodnil, následně si ještě přehodili pár kouzel, až se podařilo Blackovi zasáhnout Orlandovo levé rameno a následně celá jeho zasažená ruka začala tančit Robota, což byl opravdu zvláštní pohled, když vezmete v úvahu, že zbytkem těla pořád bojoval se Siriusem a tentokrát s ještě větší vervou.
Ale moc to Havraspárskému studentovi nepomohlo, ba naopak, jeho vytrvalost mu přinesla dost kleteb, než byl Sirius dostatečně spokojen a ukončil zápas.
K Terowově ruce se přidaly i nohy, které tancovali kozáčka a ruka, ve které držel hůlku ho sem tam plácla do hlavy a jeho školní hábit změnil barvu z černé na růžovou.
Sirius byl šťastný, že postoupil a dával to najevo širokým úsměvem.
Pak následovalo několik dvojic, až došlo na Harryho.
"Harry Green z Nebelvíru a Peter Petigrew z Nebelvíru," vyzvala je profesorka a Harrymu přelétl po tváři úsměv, dal by se přirovnat k úsměvu nějakého dravce při lovu, nebo před ním, který nevěstil nic dobrého pro jeho protivníky a teď zrovna Červíčka.
Když profesorka znovu odpočítala a odstartovala, tak se Peter bleskově otočil (až Harryho překvapila ta neobvyklá rychlost) a vyslal na Harryho odzbrojovací kouzlo, kterému se ale Harry vyhnul a hned Červíčkovi vrátil stejnou kletbou.
Takhle to šlo asi pět minut, než to Harryho přestalo bavit a tvrdě zaútočil.
*
"Koukni se na něj, on si s chudákem Peterem hraje jako kočka s myší," upozornil James, který seděl i s ostatními na jedné z lavic v první řadě.
"Máš pravdu," přisvědčil Sirius, který se k nim po svém zápase přidal.
"Vypadá to hoši, že jste to zakřikli," zapojil se Remus do hovoru.
*
Harry už toho oťukávání měl dost a tak se rozhodl to rychle skončit, namířil na Petera hůlkou a vyslovil, nebo spíš zamumlal formuli: "Guardus Serpenters," z Harryho hůlky vyletěl bledě modrý paprsek rovnou na ohromeného Červíčka z tohoto zvratu.
Paprsek se ale asi metr před ním ztratil, Petigrew si viditelně oddychl, ale to neměl dělat, hned v tom momentě se ze před ním objevil veliký jakoby had, ale byl složený jen ze vzduchu, který slabě modře zářil, byl spíš vidět jen jeho obrys, had rozevřel svou obrovitou tlamu a vrazil do Červíčka, který byl jak ohromený, tak vyděšený, sice ho had nespolkl, ale byl to tak silný náraz, že to jen tak tak ustál.
Had okamžitě po nárazu zmizel, ale když byl Peter znovu jakž takž na nohou, tak se objevil po jeho pravém boku a znovu do něj vrazil, ale tentokrát to byl silnější náraz a takhle to trvalo asi pět minut, než konečně Červíčkovi došlo, že by se neměl zvedat a zůstal na zemi, už byl dost potlučený a měl spoustu modřin, ale jinak byl v pořádku.
Harry jen líně pronesl: "Expelliarmus." a Peterovi vylétla hůlka z ruky neuvěřitelnou rychlostí a tím Harry vyhrál zápas.
Spokojeně se usmál, otočil se ke kňučící trosce, která si říká Peter Petigerow a odešel.
29.09.2011 15:17:56
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one