Kapitola pátá - Neobvyklá návštěva

Ze školního roku uběhl měsíc, který podle Harryho vnímání času ubíhal až příliš pomalu.
Harry se hrozně nudil a jediné, co ho dokázalo zabavit byli Ron s Hermionou, jinak ho už nezajímal ani Famfrpál, což bylo co říct.
Není se také čemu divit, když měl Harry vlastní křídla, díky kterým mu už let na koštěti nepřipadal tak lákavý a úžasný. Proto každé ráno kolem páté létal se svými křídly kolem Bradavických věží či nad Zapovězeným lesem.
Neměl strach z toho, že by ho mohl někdo vidět, protože v Bradavicích vstává takhle brzy leda tak školník Argus Filch, který stejně se svou kočkou paní Norrisovou prolézá chodby Bradavického hradu.
Tak jak si Harry předsevzal, chodil cvičit boj s mečem do Zapovězeného lesa. Dalo by se říct, že deseti lety neustálých bojů se nakazil natolik, že teď bez nich nemohl vydržet a cvičení s mečem mu aspoň trochu pomáhalo.
Harry zrovna přistál na astronomické věži a podíval se na Zapovězený les, nad kterým ještě před chvílí létal.
Ale když se ohlédl, spatřil na obloze v dálce pět postav s křídly, jak míří rovnou k Bradavickým pozemkům.
Harryho to tak udivilo, že chvíli jen nevěřícně koukal na pomalu se přibližující postavy. Když se vzpamatoval, rychle si nechal kouzlem zmizet křídla, protože už bylo přece jen něco kolem šesté a tak nějak vstávají profesoři a dokonce i někteří žáci, a rozeběhl se dolů hradem a následně po pozemcích k postavám.
*
Profesorka Erehová v klidu pila svůj ranní šálek čaje, když řešla k oknu a zadívala se ven. Měla z něj dokonalý výhled na jezero a Zapovězený les.
Hned, jak spatřila pět okřídlených postav, které se snášely k zemi na okraji zapovězeného lesa, tak všechen čaj, co zrovna měla v puse vyprskla oknem ven a hned potom se z něj naklonila, aby měla lepší výhled. Nezapomněla si ani promnout oči, jestli jí náhodou nešálí zrak. Ale neklamal, opravdu tam bylo pět okřídlených postav, které se pomalým krokem přibližovaly k hradu.
"To není možné," zašeptala.
Nikdo se nemůže divit její reakci, protože ani v kouzelnickém světe není anděl obvyklou věcí, popravdě je považován za mýtus, přinejmenším za vymřelý druh.
Chvíli na ně jen nevěřícně koukala, ale když už se chystala jít někoho informovat o nové "návštěvě," všimla si postavy, která šla andělům naproti. Co ji udivilo ještě víc bylo, když se té postavě andělé uklonili.
*
Harry šel rychlým krokem archandělům naproti, aby se dozvěděl o co jde, protože když už přijde z jejich světa někdo sem, znamená to opravdu naléhavou věc.
Když k nim Harry konečně došel, všech pět archandělů se mu uklonilo s pravou rukou v pěst položenou na srdci, "Rudý Lorde," řekli sborově se skloněnými hlavami.
"To nemusíte, já si na takovýhle věci nepotrpím," usmál se Harry, ale hned jak se archandělé narovnali, znovu zvážněl.
"Pojďte dovnitř, určitě jste po té cestě utahaní, vypadá to, že si budeme muset promluvit," vyzval je Harry a šel zpět do hradu následován jednotkou.
"Děkujeme pane," poděkoval jeden z nově příchozích, který musel být bezesporu velitelem této jednotky.
"Řekněte mi ve zkratce o co jde, musí to být něco hodně závažného, když sem spojené království vyslalo své lidi," řekl Harry při chůzi, směřoval rovnou do ředitelovy pracovny.
"Ano pane, je to opravdu hodně vážné, Démoni před necelými čtyřmi lety podnikli útok, podařilo se jim probít se až k pevnosti Perydes, kde jí obléhali. Všichni si mysleli, že je to jen další z mnoha útoků na dobytí Perydernu, ale asi stovka okřídlených démonů letěla přes pohoří Perys. Byli kryti armádou, která zůstala a útočila na pevnost. Nikdo neočekával, že by se jim podařilo přeletět pohoří a tak za nimi nebyly vyslány žádné jednotky, ale jim se to podařilo. Sice ne všem, ale většině ano. Pokusili se zaútočit na Gerovu, ta ale útoku odolala a pak zmizeli neznámo kam," řekl vůdce jednotky, který kráčel vedle Harryho.
"Takže do tohohle světa prolétlo sto démonů? To opravdu není moc dobrá zpráva," poznamenal Harry, ale zablesklo se mu v očích nadšením, že konečně po dlouhé době bude mít možnost znovu jít nakopat pár démonů.
"Ano pane, to opravdu není, po dlouhém pátrání jsme objevili Třetí oblouk. Spojené království si tento incident vyčítalo a tak nás vybralo z dobrovolníků, kteří se přihlásili na tuto misi. Abychom byli dostatečně připravení, tak nás poslali do Nekonečných lesů, kde jsme po dlouhém hledání objevili pověstné lesní město, které podle legendy mělo být chráněno duchy Rudých lovců. Je známo, že jste Návštěvník a taky je pověst o tom, že jste se vrátil do svého světa, což by nám dost pomohlo, protože se tu nikdo nevyzná, vaše...hmm...socha nám řekla, kde vás najdeme," skončil s vysvětlováním velitel.
Když konečně dorazili do chodby, na jejímž konci byl vstup na schodiště, které vedlo k ředitelově pracovně, tak jim už Brumbál šel naproti s profesorkou Erehovou, což Harryho překvapilo.
"Vítám vás v Bradavicích," přivítal je s úsměvem ředitel, pak se otočil na vedle stojící profesorku, která doslova zírala na svalnaté archanděly v naleštěných brněních a s meči na zádech, "Děkuji Felície, už můžete jít," propustil profesorku, která se zmohla jen na přikývnutí a pak spěšně odešla.
"Pojďme si promluvit do klidu mé pracovny," vyzval je ředitel.
Po převyprávění všech událostí se v Brumbálově pracovně rozhostilo ticho.
"Pane profesore, je tu ještě jeden menší problém," upozornil Harry a tím si získal ředitelovu pozornost, "Démoni jsou velice odolní vůči kouzlům, takže je jen tak někdo nepřemůže," dokončil Harry.
"Tak tím se situace stává ještě vážnější," poznamenal Brumbál zamyšleně.
"Ono jich už není sto, několik jich padlo cestou a několik při pokusu o dobytí Gerovy, takže podle našich informací jich je něco kolem šedesáti," oznámil vůdce archandělské jednotky, který se jmenoval Hes.
"Tak to je tak akorát, bohužel nemůžeme spoléhat na to, že budou všichni na jednom místě, v tom případě bych si s nimi poradil sám, takhle to bude aspoň zajímavější. Jako za starých časů," zasnil se Harry.
"Když už jsme u těch starých časů, nevíte náhodou, co se dělo se zbytkem mé jednotky po mém odchodu?" zeptal se Harry archandělů, kteří seděli v nově vyčarovaných křeslech.
"No Lord Hir si...," začal vypravovat jeden z jednotky.
"Nechte to na jindy, dnes jste určitě unavení, za chvíli začíná snídaně, tak se půjdeme najíst a pak vám Harry ukáže vaše pokoje, které budou v komnatě Nejvyšší potřeby. Profesorce Erehové jsem řekl, že jsem Harryho pověřil, aby se o vás postaral, takže by to mělo být vyřízené," usmál se ředitel.
Už bylo něco kolem půl osmé ráno, takže na snídani byla skoro celá škola.
Všichni snídali, povídali si, nebo si četli poštu, či Denního věštce, Lenka Láskorádová samozřejmě nejnovější číslo Jinotaje a opět vzhůru nohama.
Najednou se otevřely velké dvoukřídlé dveře dokořán a do Velké síně vešel ředitel následován pěti anděly.
Všichni, kteří zrovna něco pili buď vyprskli, nebo jim to vyteklo z otevřených úst. Vidličky se slaninou, vajíčky, či něčím takovým se zastavily na cestě k pusám studentů a dokonce i Lenka vypadala překvapeně, což je hodně neobvyklý jev.
Ředitel mávl hůlkou na učitelský stůl, u kterého seděli taktéž překvapení profesoři a profesorky. Ten se prodloužil a objevily se u něho židle, na které se usadili archandělé, kteří si se zájmem prohlíželi okolí a hlavně strop.
Byli zvyklí na kouzla, to ano, v jejich světě jsou taky, ale moc archandělů se ke kouzlům nedostane moc blízko a do tak očarovaných míst, jako jsou Bradavice už vůbec ne, a k tomu ještě musíte připočítat fakt, že Bradavice magií přímo překypují.
Nikdo si ani nevšiml Harryho, který rychle přiběhl k nebelvírskému stolu, kde seděli jeho přátelé, kteří byli novými hosty také uchváceni a sedl si na volné místo vedle nich.
"Rád bych vám všem představil členy speciální archandělské jednotky z království Théreis. Hesefera Déwe, Mersimuse Gise, Jiperyho Kerté, Fesiriho z rodu Heréce a Nifisiuse Erma," představil je ředitel, a každý jmenovaný na chvíli povstal a malinko kývl hlavou.
"Budou našimi hosty na dobu neurčitou a teď přeji všem dobrou chuť," ukončil ředitel a šel si sednout ke snídani.
16.08.2011 22:44:22
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one