Kapitola osmá - Anděla novým trikům naučíš

Harry měl pravdu, na Bradavické pozemky dorazili až za tmy. Už bylo po večeři a chodby byly prázdné, ale Harry přesto skryl křídla a uklidil svůj meč a brnění do kouzelného vaku. Zamířili rovnou do ředitelovy pracovny, aby mu sdělili novinky. Ron s Hermionou a profesorkou je doprovázeli.
"To jsem rád, že jste konečně zpátky," usmál se na ně ředitel, když se všichni přivítali.
"Ano, my taky, ale máme menší problém," řekl Harry, "přesněji dva," doplnil Harry, když se podíval na Profesorku a spol.
"Myslím, že to problém nebude Harry, pan Weasley se slečnou Grangerovou určitě nic neřeknou a profesorka Erehová taky zajisté pomlčí o tvém tělesné vybavení," usmál se Brumbál, Harry se zamračil a Jipery vyprsknul smíchy a ostatní k tomu neměli daleko, "že je to tak Felície?" zeptal se ředitel profesorky, která okamžitě přikývla.
"Tak, to by jsme měli, Harry, a co je tedy ten druhý problém?" zeptal se ředitel zvědavě.
"Pobili jsme asi šedesát démonů, takže nějací určitě ještě někde jsou a myslím si, že určitě dlouho čekat nebudou, než zaútočí," vysvětlil Harry.
"Hmm, to by vskutku mohl být menší problém," přikývl ředitel, "Ale myslím si, že bude nejlepší, když se vrátíš do školy, alespoň dokud o sobě nedají vědět," řekl Brumbál.
Uběhly čtyři dny a nic se nedělo, dokonce ani Denní věštec nepsal o žádných útocích. Harryho návrat z Ošetřovny vyvolal spoustu otázek u jeho spolužáků.
Po pátém dnu v noci se Harry ve snu dostal do hlavy Voldemortovi. Už dlouho to nezažil, takže byl trochu překvapen, když se ocitl ve veliké tmavé síni.
Voldemort seděl na trůnu, který stál na vyvýšeném místě a shlížel na své Smrtijedy, kteří tvořili půlkruh před Temným pánem.
Co Harryho ale udivilo nejvíc bylo, že vedle Voldemortova trůnu, byl ještě jeden, na kterém seděl démon, který musel mít nejméně tři metry.
"Mí věrní, zítra zaútočíte na jednu mudlovskou vesnici jménem Rendwril, chci aby nikdo nepřežil, náš nový spojenec generál Berlow na tento útok vyčlenil čtyři své věrné, kteří vám s tímto úkolem pomohou," řekl Pán Zla svým poskokům.
"Pro dnešek je to vše, můžete jít, ale zítra přesně v sedm vás tu čekám," rozpustil je Voldemort a Harry se probudil.
Zrychleně dýchal a byl celý zpocený, šel se tedy osprchovat. Když byl hotov, tak už se mu spát už nechtělo a tak si sedl do křesla ve společenské místnosti a přemýšlel nad tím, co zrovna slyšel.
Hned ráno v sedm šel povědět řediteli, co viděl.
"To je špatná zpráva, že se démoni přidali k Voldemortovi," poznamenal potom zamyšleně ředitel.
"Ano, pane profesore, ale démonů už by moc být nemělo, takže se jich už nemusíme obávat jako samostatné hrozby," řekl Harry.
"To máš sice pravdu Harry, ale stejně jsou imunní proti většině kouzel, což je velký problém," přemýšlel Brumbál.
"Pane profesore?" zeptal se Harry.
"Ano Harry?" nadzvedl ředitel obočí.
"Přemýšlel jsem o tom, že když jsou teď démoni s Voldemortem, tak budou nejspíš útočit společně se Smrtijedy. Tak mne napadlo, že by se Hesova jednotka měla naučit nějaká kouzla, ale potřebovali by hůlky," oznámil Harry.
"Brilantní nápad Harry," rozzářil se Brumbál, "Hned nechám poslat pro Olivandera, na Příčné ulici by nejspíš jejich křídla vzbudily moc pozornosti," vysvětlil ředitel.
Harry byl na celý den omluven z vyučování a pomáhal archandělům s kouzly. Když jim řekl o svém nápadu, byli všichni šťastní, protože si kouzla za tu dobu, co tu jsou dost oblíbili, ale jejich nadšení trochu ustoupilo, když se začali učit kouzla provádět.
"Tak začneme třeba odzbrojovacím kouzlem Expelliarmus," začal Harry, "Provádí se takhle," řekl a předvedl ukázkově jak pohyb hůlky, tak formuli a z hůlky vystřelil paprsek, který neškodně narazil do zdi.
"Tak jo, jdu na to," oznámil Jipery a promnul si ruce.
"Expelliarmus," ozvalo se v učebně, ale místo očekávaného paprsku se hůlka na konci rozzářila a pak s obrovitou ránou od ní překvapený Jipery odlétl až na druhý konec učebny a přistál mezi lavicemi.
"Sakra, to byla ale pecka," ulevil si Jipery a začal se škrábat na nohy.
"Zapoměl jsi na pohyb zápěstím," řekl Harry s úsměvem.
"Dneska budete bojovat i s kouzelníky, takže se musíte naučit přinejmenším bránit," připomněl jim Harry.
Cvičili až do oběda, za tu dobu se Harrymu podařilo je naučit odzbrojovací kouzlo, štítové kouzlo Protego a vyčarovat a uhasit oheň, víc nestihli. Hned po obědě na tom ale šli zase pracovat a až do šesti pilně cvičili a učili se. Naučili se navíc i několik lepších štítů a kouzla jako Petrifikus totalus, nebo Mdloby na tebe.
"Tak toho dneska necháme, aby jste si odpočinuli na akci, za hodinu vyrážíme," řekl Harry a dal učebnu do původního stavu.
Šel do Nebelvírské věže, kde se po namáhavém dnu vysprchoval a převlékl do čistých šatů, vzal si svůj kouzelný vak a už chtěl opustit věž, když v tom se portrét odklopil a dovnitř vlezli Ron s Hermionou.
"Harry, kde jsi byl celý den?" zeptal se ho okamžitě Ron, Harry se totiž nasnídal a naobědval s archanděly v učebně, kde se pilně učili.
"Učil jsem Hese a ostatní nějaká kouzla, protože zbytek démonů se přidal k Voldemortovi," řekl popravdě Harry.
"Harry," řekla Hermiona a dívala se na vak v jeho ruce, viděla ho už včera a tak věděla co v něm je, "Kam to jdeš?" zeptala se ho.
"No, máme ještě nějakou práci," zkusil se vykroutit Harry.
"Jakou práci?" zeptal se Ron podezřívavě.
"Smrtijedi s pár démonama chtějí dneska vyvraždit celou mudlovskou vesnici a my jim v tom jdeme zabránit," oznámil jim Harry.
"A to si jako myslíš, že tam půjdeš bez nás?" zeptala se ho Hermiona a Ron přikývl.
Harry přikývl: "Je to hrozně nebezpečné, nechci aby se vám něco stalo," vysvětlil Harry.
"My se o sebe dokážeme postarat," řekl okamžitě Ron.
"To já vím, ale bude tam hrozně moc krvežíznivých Smrtijedů a taky čtyři démoni," namítl Harry.
"Harry, my to zvládneme a chceme taky pomoct," oznámila Hermiona rozhodně.
"Jo a mimoto, ty démony si vezmete do parády vy a bude brzy po nich," usmál se Ron.
Harry se zamračil: "Ale přesto tam bude hodně Smrtijedů," snažil se je odradit Harry.
"Stejně půjdeme s tebou, ať chceš, nebo ne," uzavřela to Hermiona rázně s vítězným pohledem.
Harry si rezignovaně povzdechl a vydal se ke Komnatě nejvyšší potřeby, kde byli ubytováni archandělé.
"Ahoj, jste připraveni?" zeptal se jich, když vešel dovnitř.
Archandělé už byli oblečení v zářivém brnění, s meči na zádech a hůlkami v rukou.
Byl to zvláštní pohled, hůlky v jejich rukách vypadali tak nepatřičně a neškodně v porovnání s hrozivými meči.
Najednou se plamen v krbu zvětšil a vylétl z něj fénix.
"Fawkesi, co tu děláš?" zeptal se ho Harry.
Fénix slétl ke stolku uprostřed místnosti a na něj pustil malou krabičku, která se na stole zvětšila, byl na ní vzkaz, který hned Harry přečetl: "Harry, tady tobě a tvým přátelům posílám něco, co by se vám mohlo hodit. Nikdo přece nechce, aby tě někdo poznal, že? Je tam něco i pro slečnu Grangerovou a pana Weasleho, kteří určitě nebudou chtít zůstat v bezpečí Bradavic. Hodně štěstí," dočetl Harry a otevřel balík.
Uvnitř bylo osm identických přileb. Byly stříbrné a hladké, nikde nebyl vidět jediný spoj, měly takový tvar, že dokonale padly na hlavu, takže nijak nebránily v pohybu. Průzor byl úzký, ale to vůbec nevadilo, protože helma byla zevnitř zcela průhledná a také téměř nic nevážila.
Byl v tom jen jeden háček, otvor byl moc malý, aby přes něj prostrčili hlavu.
Po chvíli přemýšlení a podrobnějšího zkoumání si Jipery přilbu prostě posadil na hlavu, ta se najednou jakoby roztekla a znovu se vytvarovala až s Jiperyho hlavou uvnitř.
"Tak to je něco," zasmál se Jipery a "ťukal do helmy, opravdu v ní nebylo ani půl milimetru volného místa a přesně padla na hlavu.
Ostatní si je taky nasadili a až pak zjistili, že pod nimi jsou v krabici i dva zářivě bílé pláště.
"Ty budou Vaše," usmál se Harry a podal jim je.
Ron s Hermionou je na sebe okamžitě navlékli a vypadali opravdu velice nadpřirozeně, ostatně jako celá jejich skupinka.
"Je ale zvláštní, že se v tom dá dýchat, když je to tak těsné," řekl Hes.
"Určitě na to bylo použito nějaké kouzlo," vysvětlila Hermiona, "Nejspíš tam vzduch může volně proudit," zamyslela se, "nebo ho uvnitř nějaké kouzlo tvoří."
"Miluju kouzla," usmál se Jipery.
16.08.2011 22:50:07
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one