Kapitola jedenáctá - Nemocnice

Harry se nepozorovaně dostal až za hranice bradavických pozemků, odkud se přemístil do Rendwrilu. Jak to tak vypadalo, tak se kouzelníkům podařilo většinu obyvatel vyléčit, protože tu bylo plno lidí, kteří se spolu bavili, prodávali v krámcích, či se jen procházeli.
Harry se zeptal jednoho kolemjdoucího, kam převezli zraněné lidi a tak se dozvěděl nejen přesný popis cesty do nedalekého města, ale i historku, kterou bezpochyby ministerstvo skrylo pravdu.
Prý vesnici napadl nějaký gang, který chtěl jen rozbíjet, ničit a způsobovat bolest, podle toho muže, který Harrymu vypravoval přesný sled událostí to nebyl ale jenom gang, ale nějací okultisti, nebo fanatici.
Harry musel uznat, že jeho odhad je docela přesný a s rozloučením se vydal do města, hned za vesnicí se ujistil, že ho nikdo nemůže vidět a přemístil se rovnou do města.
Harry našel nemocnici poměrně rychle, těžší část jeho poutě přišla až v nemocnici.
Harry došel až k pultu, za kterým stála hosteska.
"Dobrý den přejete si?" zeptala se ho hned, jak přistoupil blíž.
"Ano, chtěl bych navštívit jednu pacientku, přivezli jí z Rendwrilu a má poraněné oči," vysvětlil Harry a čekal, jestli někdo takový je vůbec v nemocnici, hrozně si přál, aby tu nebyla.
"Jste někdo z rodiny, nebo její známý?" zeptala se ho a přitom pokukovala na monitor počítače.
"Ano, jsem přítel," přikývl Harry.
"Dobrá tedy, podepište se sem," řekla a přistrčila k němu papír s kolonkami, Harry rychle načmáral podpis Angel. Zatím nechtěl, aby někdo znal jeho pravé jméno, kdyby se něco přihodilo.
Hosteska mu oznámila číslo pokoje a kde ho hledat a Harry se vydal na cestu.
O půl hodiny později opatrně otevíral dveře pokoje, který měl patřit zraněné dívce.
Harry s úlevou zpozoroval, že v pokoji kromě spící dívky nikdo není a tak pomalu vstoupil a zavřel za sebou dveře.
Tiše přešel až k židli u její postele a sedl si na ní, židle nepříjemně zaskřípala, až se Harry lekl, že to dívku probudilo a podíval se na ní, ale ta se jen překulila na druhý bok a spala dál.
Harry si až teď mohl dívku pořádně prohlédnout, mohlo jí být tak šestnáct, sedmnáct, měla dlouhé blond vlasy, které lemovaly krásný obličej.
Zjistil taky, že pohled na ní ho uklidňuje takovým zvláštním nepopsatelným způsobem.
Harryho trochu překvapilo, že nemá zavázané oči a tak se podíval na její kartu, která byla přichycena k posteli.
Po chvíli čtení se dozvěděl, že je dívka slepá z neznámých důvodů. Harry tedy už na nic nečekal stoupl si a přenesl do ní kouzlem lektvar, který jí měl pomoct zahojit oči.
Harry se pak rozhodl ještě tam zůstat a kochat se uklidňujícím pohledem na ní.
Harry se pohodlně usadil na židli, ale k úplnému pohodlí mu chyběla ještě jedna věc, uvolnil svá křídla a okamžitě pocítil úlevu.
Ani nevnímal čas, dokonce začínal i usínat, když v tom ho probral dívčin výkřik, polekaně vystřelil na nohy a rozhlížel se kolem co se děje, než si uvědomil, že to byl nejspíš jen její zlý sen.
Dívka se posadila na posteli a se strachem se zeptala: "Je tady někdo?"
Harry se chvíli rozmýšlel, jestli není už konečně čas odejít, přece jen udělal co chtěl udělat, měl hotovo, ale něco ho přesto drželo v místnosti.
"Ano," odpověděl Harry prostě.
Dívka sebou cukla, jak se lekla a roztřeseně se zeptala: "Kdo...kdo jste?"
"Přítel. Neboj, nechci ti nijak ublížit," přesvědčoval jí Harry.
Dívka nevypadala, že by jí to zrovna přesvědčilo: "Co tady děláte, já vás určitě neznám, tady nemáte co pohledávat," pustila se do něj okamžitě.
"Měla bys radši znova spát, aby ses rychleji uzdravila. A taky vypadáš příjemněji, když spíš," dodal Harry sám pro sebe.
"Já už se nikdy neuzdravím, slyšela jsem doktora, jak říká, že už nebudu nikdy vidět a že by nepomohla ani operace," řekla plačtivě a otočila hlavu tak, aby Harry neviděl slzy, které se jí řinuly ze slepých očí.
"Neměla bys věřit všemu, co uslyšíš a taky by ses neměla tak rychle vzdávat, to umí každý," poznamenal Harry a znovu si sedl na rozvrzanou židli.
"Co tady vlastně chceš?" zeptala se a utřela si slzy jednou rukou.
"Pomoct ti," řekl Harry popravdě.
"A jak mi asi tak můžeš pomoct, když mi nemůžou pomoct ani doktoři a tobě je podle hlasu tak asi jako mě?" zeptala se dívka jedovatě.
"Neměla bys mě tak podceňovat," usmál se Harry pro sebe.
"A kdo teda jsi?" vyzvídala dívka, teď už ani ne tak vystrašeně, jako zvědavě.
"Přítel," zopakoval Harry.
"Hmm a jak ti teda mám říkat?" zeptala se rezignovaně.
"Angel, můžeš mi říkat třeba Angel," nadhodil Harry s mírným úsměvem.
"Hezký jméno, opravdu se tak jmenuješ?"
"Ne, mám jiný jméno a jak se jmenuješ ty?" vyzvídal tentokrát Harry.
"Eleanor Wermoorová, ale můžeš mi říkat El, nebo Elí," usmála se El.
"Víš, je tu hrozná nuda, sice sem za mnou často chodí rodiče se sestrou, ale s těmi se nedá moc mluvit, zvlášť po tom, co jim řekl doktor, jak na tom jsem," rozmluvila se a pohodlně se zavrtala do postele.
"Tomu věřím, já osobně s tím mám taky dost zkušeností," pochlubil se Harry, "u nás na škole jsem na ošetřovně docela často a madam Pomfreyová, to je naše ošetřovatelka, tak ta mě tam drží co nejdýl to jde"
Takhle se bavili asi ještě dvě hodiny, než Harry uslyšel na chodbě hlasy, jak se přibližují ke dveřím, a protože byl Elin pokoj na konci chodby, nebylo pochyb, že jdou právě tam.
"To jsou naši," oznámila šťastně El, "Počkej, já tě představím," vyzvala ho.
"Ne, to je dobrý, já už budu stejně muset jít. Příští týden se zase stavím, zatím ahoj," loučil se Harry a už otevíral okno, kterým chtěl nepozorovaně pláchnout.
"Až za týden?" řekla smutně, "stav se dřív, dobře se s tebou povídá," usmála se zářivě.
"Tak dobře, pokusím se, ale už opravdu musím, měj se," rozloučil se a vyskočil ven oknem a za chvíli už byl na střeše nemocnice, odkud se přemístil k Bradavicím.
*
"Ahoj zlatíčko, jak ti je?" zeptali se El rodiče okamžitě, jak otevřeli dveře.
"Dobře," usmála se na ně.
"Čau, tak co? Bylo tu nějaký vzrůšo?" zeptala se jí její sestřička Ív.
"A víš, že jo?" ušklíbla se El, "Povídala jsem si s Angelem, do doby, než jste přišli," usmála se.
16.08.2011 22:59:47
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (888 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one