Harrymu utekly prázdniny hrozně rychle. Jako první věc si procvičil všechna kouzla, která se v předešlých školních letech v Bradavicích učil a k jeho velkému potěšení zjistil, že mu všechna jdou pořád stejně, a že ani jedno nezapomněl, což byl po skoro deseti letech nekouzlení úctyhodný výkon.
Další věcí na jeho seznamu bylo ukrýt svoje věci z jiného světa. Po dlouhém hledání v knihovně rodu Blacků našel jedno šikovné kouzlo, které použil na svůj cestovní vak, do nějž naskládal kyrys, meč, prostě všechno, až na oblečení, protože ho používal místo vytahaného oblečení po bratránkovi Dudleym, které vyhodil. Vak, který vypadal pořád prázdný, uložil k neviditelnému plášti do svého kufru a dál se o něj prozatím nestaral. Předsevzal si, že bude chodit s mečem cvičit, aby nevypadl z formy.
Když den před odjezdem šla ráno Hermiona s Ginny do koupelny, když spatřily Harryho, který šel jen v ručníku taky do koupelny. Harry se na chvilku zastavil a pak během pár okamžiků byl u dveří koupelny a se širokým úsměvem řekl: "Smůla dámy," a zavřel za sebou dveře. Hermiona s Ginny ještě chvíli zaraženě stály a pozorovaly dveře, ve kterých Harry před malou chvilkou zmizel.
"Viděla jsi ty...ty svaly?" zeptala se po chvíli Ginny.
"A ty šrámy?" dodala Hermiona s přikývnutím. Pak obě, zašli zpět do svého pokoje. Vypadalo to totiž, že tam Harry bude trochu déle, protože bylo slyšet, jak si pustil vodu do vany.
Harry měl z bojů celkem dost šrámů, většinou z Perydernu, ale není se čemu divit, vždyť Perydern bylo obzvlášť nebezpečné místo. Harry byl hrozně rád, že se dostal do koupelny před děvčaty, protože už ho křídla příšerně bolela. Musel je mít po většinu dne schovaná kouzlem a jediné místo, kde je mohl roztáhnout tak, aby ho nikdo neviděl, byla koupelna. Roztáhl tedy svá křídla, zabral jimi celou koupelnu a ponořil se do vany.
Holky uslyšely klapnutí dveří od koupelny, což znamenalo, že je konečně volná a tak se vydaly znovu k ní jen proto, aby slyšely Ronův smích: "Pozdě," stačil Ron ještě říct, než za sebou dveře od koupelny zavřel.
"Sakra, my se dneska do tý koupelny snad nedostaneme," rozčilovala se Ginny a kopla do dveří.
"No tak, nerozčilujte se přece," usmíval se Harry, který stál pohodlně opřený o zeď u dveří od jeho a Ronova pokoje.
"Jen tak mimochodem, vy nevíte, že tu je ještě jedna koupelna?" zeptal se Harry a dívky na něj zaraženě koukly. Opravdu to nevěděly, prolétlo Harrymu hlavou. Harry rozšířil svůj úsměv a pokynul jim, ať jdou za ním. Dům Blacků byl jedno velké bludiště a Harry se někdy až divil, že může takhle existovat. Provedl dívky dvěma chodbami přes jedno menší schodiště, až dorazili ke dveřím. Harry je otevřel a Hermiona s Ginny vykulily oči.
Koupelna byla opravdu přepychová, v jednom rohu byla zapuštěná veliká vana stejně jako podlaha z krásě se lesknoucího mramoru. Pak tu taky bylo umyvadlo, taktéž z mramoru, všechny kohoutky byli ze zlata a dokonce tu byla i sprcha, která nebyla nijak oddělená od zbytku koupelny. Na malém stolku byly vedle sebe naskládány bílé ručníky, osušky a župany.
"To je nádhera," rozplývala se Ginny.
"Jak jsi to našel Harry?" zeptala se Hermiona zvědavě.
"No, podíval jsem se na mapu domu a prostě sem došel," nechápal Harry.
"Mapu? Jakou mapu?" dorážela Hermiona.
"Přece tu mapu, která visí v knihovně," odpověděl Harry zmateně, ale pak mu zajiskřilo v očích.
"Vy jste si jí nevšimli?" zeptal se a se smíchem odcházel...no, spíš opíraje se o zeď se odtrmácel, protože ho přepadl takový záchvat smíchu, že by to bez toho určitě nedokázal.
Hermiona, která v knihovně trávila plno času se začervenala a zabouchla za ním dveře, přes které se stejně ještě nějakou dobu nesl Harryho srdečný smích.
"Ty sis jí všimla?" zeptala se Hermiona Ginny, která záporně zakroutila hlavou. Harry se přes celé prázdniny, co se vrátil pořád někam ztrácel. Nikdo nevěděl kam a Hermiona už si byla jistá, že ví kam - prozkoumával pomocí mapy celý dům. Druhý den nastal každoroční zmatek, mělo se jet do Bradavic. Přes všechny potíže se nakonec dostali na nádraží devět a tři čtvrtě včas.
Cesta proběhla v pořádku, Malfoy se v jejich kupé zastavil, ale moc dlouho tam nepobyl. Sebevědomě otevřel dveře do jejich kupé a se škodolibým úšklebkem se podíval na Rona a Hermionu: "Tak kde máte toho svého Pottera?" zeptalo se a zlomyslnost z něho přímo odkapávala.
"Já jsem tady Malfoyi, co potřebuješ?" zeptal se Harry Malfoye s úsměvem. Draco, který si Harryho předtím nevšiml se na něj podíval, vytřeštil oči a pak beze slova z kupé zmizel.
"Jako by viděl ducha," prohodil Harry a všichni tři se rozesmáli.
"Docela bych chtěl vidět Voldemorta, až se to dozví," prohlásil Harry pobaveně.
Zbytek cesty již proběhl v relativním klidu.
Zařazování proběhlo jako každý rok, po kterém si jako obvykle ředitel Brumbál vzal slovo.
"Vítám vás na začátku nového školního roku," usmál se na ně, "chtěl bych vám sdělit, že nová profesorka Obrany proti černé magii přijede až zítra rána, proto ji uvidíte až na hodině. Přijede k nám z akademie Dyré, takže bude letošní obrana snad opravdu kvalitní," řekl Brumbál a usmál se na všechny studeny a přejel je svým jiskřícím pohledem.
Ředitel potom pokračoval ve své řeči, ale to ho už Harry s Hermionou a Ronem neposlouchali.
"Hermiono, co je to ta akademie Dyré?" zeptal se Ron zvědavě.
"Proč se ptáš zrovna mě, já taky nevím všechno," podivila se Hermiona. "Ale tohle víš," usmál se na ní Harry.
"Náhodou ano," přiznala Hermiona taky s úsměvem.
"Je to akademie někde v Himalájích, přesně to nikdo neví. Učí se v ní převážně bojová magie a nejrůznější druhy boje. Podle toho co jsem se dočetla, by to měla být dost uzavřená akademie, žáci nedostávají žádné zprávy zvenčí a ani nesmějí ven po celou dobu výcviku. Je to vlastně jako škola buď pro bystrozory, nebo pro nějaké vrahy, jako třeba Smrtijedy," uzavřela to Hermiona.
"To jako, že ani na Vánoce nesmějí za rodinou a tak?" zeptal se Ron překvapeně.
"To ano, ale nikdo, kdo tam studuje rodinu nemá, jsou to většinou sirotci, nebo nechtěné děti...je to vlastně takový dětský dům a škola v jednom," vysvětlila Hermiona.
"Hmm, tak to jsem na tu profesorku zvědavej, snad to nebude nějaká nafoukaná mrcha," řekl Harry.
16.08.2011 22:38:31
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one