Kapitola devátá - Vesnice Rendwril

"Tak jdeme na to," zavelel Harry, když už byli za hranicemi Bradavických pozemků, tasil svůj meč, zamumlal nějaká slova a v ten samý okamžik, jak dořekl poslední slovo, ozářilo je světlo, které všechny přeneslo do středu vesničky, které už Smrtijedi plenili. Celou vesnici a okolí najednou oslnilo bílé světlo, vycházelo ze světelného sloupu, který se nesl od nebe až doprostřed vesnice.
Okamžik na to světelný sloup zmizel a na jeho místě byla malá skupinka "lidí," Harry nezahálel, jen obhlídl situaci a vydal rozkazy, hned potom se všichni andělé rozletěli na různé strany a pustili se do Smrtijedů, kteří se chvilku vzpamatovávali z toho, že proti nim letí andělé.
Když démoni spatřili nové návštěvníky, tak se rozhodli konečně zapojit, předtím si jen vychutnávali pohled na mučení a zabíjení lidí z kostelní věže.
Všichni čtyři se rozlétli rovnou k jedinému archandělovi, který zůstal stát na místě, protože to vypadalo, že je to jejich velitel a taky byl nejblíže.
Harry vyčkával do poslední chvíle, když byli od něho démoni už jen na deset metrů, tak ťuknul mečem do silnice jako holí a zvolal: "Eveastén dervest." Během mrknutí oka vystřelily ze země čtyři dlouhé kořeny, které se jako hadi rychle přiblížily k démonům, kteří nestačili zastavit dostatečně rychle, aby se jim vyhnuli. Když se k nim kořeny dostaly, obmotaly se pevně kolem nich, až bylo slyšet praskání kostí démonů, kteří ze sebe vydrali jen bolestné a zoufalé výkřiky a následně zmizeli v zemi i s kořeny. Vypadalo to jako když žába loví mouchu a celé to netrvalo více než čtyři sekundy.
Harry se pro sebe usmál, jeho meč mu už dodával další návrhy na kouzla, ale nebyla to moc silná kouzla, která by všechny Smrtijedy zastavila, protože se dost vyčerpal.
Harry namířil meč na největší hlouček Smrtijedů a vyřkl slova, která mu meč našeptával a hned po tom, se obloha ještě víc zatáhla a vyšlehl z ní blesk, který uhodil rovnou doprostřed skupinky a vyvolal silný výbuch, takže Smrtijedi odlétli do všech stran.
Místo meče si do ruky Harry vzal hůlku a začal sesílat kouzla na okolní Smrtijedy, kteří útočili na vesničany a jejich domy.
Najednou nad ním přeletěl Jipery s hůlkou v ruce, kterou mířil jako puškou do hloučků Smrtijedů a vykřikoval: "Bombarda," a následně se ozval výbuch, takhle přeletěl ještě dvakrát, ale potom Smrtijedi své skupinky rozdělili a nebylo to tak účinné.
Ač se snažili sebevíc, tak Smrtijedů bylo pořád hodně a ze všech stran se ozýval křik mučených lidí, několik domů už nestálo a ještě víc jich bylo v plamenech.
Zdálky Harry zaslechl prásknutí od hromadného přemístění, když se tam letmo podíval, tak spatřil Brumbála a snad celý Fénixův řád, jak se přidává do bitvy, o chvíli později se dostavili i bystrozorové z ministerstva a propuklo to naplno.
Harry se probojovával jednou z uliček, když v tom uslyšel křik, který vycházel zpoza rohu. Když tam doběhl, spatřil veliký hořící dům a před ním bezesporu rodina, které ten dům patřil.
Starší muž se ženou nehybně leželi na zemi a jejich dvě dcery se teď zrovna vznášely ve vzduchu.
Byla tam taky jedna skupinka Smrtijedů, kteřá se náramně bavila. Dva z nich drželi dívky ve vzduchu a další na jednu z nich zrovna zkoušel Cruciatus.
"Pusťte je," vykřikl na ně Harry a všichni se na něj okamžitě obrátili, chvíli na něj zírali jako na zjevení, ale pak se naráz všichni ušklíbli, což se Harrymu vůbec nelíbilo.
"Tak dobrá andílku, jak chceš," řekl jeden z těch, co drželi dívky ve vzduchu a mávnul hůlkou k vedlejšímu domu a dívka na něj naletěla a pak se bezvládně svezla po zdi až na zem.
Ten druhý nechal dívku, aby se vznesla ještě o kousek výš a pak jí prostě propustil ze své moci a ona spadla z výšky na zem, až se ozvalo zlověstné křupnutí.
Harry na nic nečekal a začal po nich metat jedno kouzlo za druhým, dva Smrtijedy náhlým útokem zneškodnil, ale ostatních třináct jen naštval a začali na něj útočit zakázanými kletbami. Harry okamžitě namířil před sebe a vykřikl: "Serpensortia maxima," z jeho hůlky vylétlo pět černých kober. To samé kouzlo použil ještě dvakrát a nařídil jim, aby se stavěly do cesty každému kouzlu, které na něj poletí.
Harry tasil svůj meč a vyrazil proti Smrtijedům, kteří fyzický střet nečekali, snažili se ho zastavit pár zelenými paprsky, ale hadi se vymrštili a skočili jim do cesty.
Harry byl během okamžiku u Smrtijedů, kteří už neměli nejmenší šanci.
Harry mezi nimi rozséval smrt a Smrtijedi nezvyklí na tak blízký boj, se sice pokusili ho zasáhnout, ale trefili pouze své společníky, nebo hady, kteří se k nim připletli.
Jednomu se podařilo uniknout, přesně v momentě, kdy Harry skolil posledního. Smrtijed doběhl k dívce se zlomenou nohou, která se nemohla nijak bránit, chytil jí za vlasy a křikl na Harryho: "Teď kvůli tobě chcípne, andílku," namířil na ní hůlku a vykřikl: "Avada Ke…," dál se nedostal, protože ho zasáhla dýka do ramene, Smrtijed si klekl obrátil hůlku na Harryho a znovu vykřikl kletbu smrti, ale tentokrát celou, Harry se jí jen tak tak stačil vyhnout, ale uslyšel, jak dívka vykřikla a s rukama na očích se poroučela k zemi.
Harry bleskově vytáhl hůlku a poprvé v životě použil kletbu, která ho připravila o rodiče: "Avada Kedavra," paprsek byl tak silný, že Smrtijeda odhodil až do hořícího domu, který stál za ním.
Harry už chtěl jít vyléčit tu rodinu, která tu ležela, ale v tom za sebou zaslechl hlas, Hesův hlas: "Lorde musíme hned zmizet, jsou tu lidi z toho vašeho ministerstva a Smrtijedi už se rozprchli, takže teď půjdou po nás."
"Dobře," přikývl Harry, namířil hůlkou k nebi a vykřikl nějakou formuli, po které z jeho hůlky vystřelil silný sloup bílého světla, což byl signál k odchodu, okamžik na to tam už byli všichni archandělé, ale po Ronovi a Hermioně nebylo nikde ani památky.
Harry už začínal být trochu nervózní, když v tom se ozvaly výkřiky kleteb zpoza rohu, hned se tam všichni přesunuli a uviděli prchající dvojici před bystrozory. Popravdě spíš klopýtali, než utíkali, protože na ně bystrozoři metali kouzla a vypadalo to, že už to dlouho nevydrží.
"Hesi, Jipery, vyzvedněte je a hned sem, máme naspěch," rozkázal a sám se s ostatními přesunul na volnější plácek. Harry ještě jednou pohlédl na zmučenou rodinu, ale to už byli všichni pohromadě a tak zabodl meč do země a zopakoval formuli, kterou už dnes jednou pronesl.
Z nebe se k nim snesl světelný sloup, který je všechny pohltil a následně se ocitli v Prasinkách, odkud letěli až k hradu.
Ron s Hermionou byli tak vysílení, že usnuli, takže je archandělé dopravili až do Nebelvírské společenské místnosti, kde je probudili, aby si sundali přilby, které se jim nepodařilo z nich dostat a šli do postelí.
16.08.2011 22:54:11
vruon
Erb.png
b-něco.bmp.png

Kampak myslíte, že Moudrý klobouk zařadí Třináctku?

Zmijozel (887 | 65%)
Mrzimor (68 | 5%)
Havraspár (142 | 11%)
Nebelvír (261 | 19%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one